Podróż bezślubna

Tłumaczenie: Maria Jędrzejczyk
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
Amy's Honeymoon
Ag2S

Podróż poślubna w pięciogwiazdkowym hotelu w Rzymie – czego można chcieć więcej? W przypadku Amy przydałby się jeszcze mąż. Kiedy jej wesele nie dochodzi do skutku, a zwrot kosztów rezerwacji okazuje się niemożliwy, Amy postanawia spędzić miesiąc miodowy sama. Uniemożliwią jej to wścibscy goście hotelowi, a szczególnie pewien słynny aktor, który właśnie przyjechał do Rzymu na premierę swojego najnowszego
filmu.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/Podroz_bezslubna-p-30899-1-30-.html

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/grafika/cache/w200/Podroz.bezslubna.jpg

MałaMi | 2018-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2018

Czytałam ją chyba pół roku. Bez sensu.

Marcin | 2017-09-11
Przeczytana: 11 września 2017

Lekka książka, parę razy się zasmialem, są nudniejsze książki

Elza | 2017-04-04
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Przeczytałam, ale średnio mi się podobało. Może przez tych bohaterów.Faceci rozmemłani, niezdecydowani, egocentryczni, ogólnie jacyś tacy niezaradni. Główna bohaterka kobieca nie lepsza. Niby lekarka, wykształcona, a daje się wykorzystywać. Dobrze, że się chociaż na końcu rehabilituje. Może być, nogi nie urywa.

Nanette | 2016-08-29
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 26 sierpnia 2016

Niewymagająca lektura, w sam raz na plażę, gdzie miałam okazję ja przeczytać. Plus za Włochy, tak, są piękne. Minus za... chyba za całą resztę. Bohaterowie niewyraźni, niektórzy wręcz drażniący. Akcja dziwna, coś się zaczyna dziać i zaraz kończy. I kilka naprawdę długich i zbędnych opisów. Książka "zapchaj dziura" kiedy naprawdę nie ma już co czytać.

AuroraBorealis | 2016-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2016

Nasza bohaterka Amy 34-letnia lekarka postanawia samotnie wyjechać w swoją tytułową podróż bezślubną do Rzymu. A bezślubną dlatego, ponieważ nie wzięła ślubu z panem jak się okazało Nieodpowiednim, odwołała go, ale przecież "miesiąc miodowy" nie może się zmarnować.

Książka ta jest w sumie o wszystkim i o niczym, czyta się ją szybko i równie szybko o niej zapomina. Wyjątkowo drażniła mnie postać męska – aktora Hala, którego Amy poznaje przypadkowo w hotelu w którym się zatrzymała. Jego głupota mnie dobiła. Hipochondryk, który cały czas w wolnej chwili jak nie myśli o seksie i o swoich byłych czy aktualnych dziewczynach to zajmuje się pryszczem/krostą, która zrobiła mu się na klatce piersiowej i wydaje mu się, że od tego umrze – litości!!!!!! nie wiedziałam czy śmiać się czy płakać. Jak to mówi młodzież: "no masakra jakaś to była". ;)

Tak jak wspomniały już wcześniej użytkowniczki w swoich opiniach, książka jest nudnawa, nie ma w niej akcji, rzeczywiście pojawiają się często...

kinga | 2016-04-28
Przeczytana: 05 listopada 2012

Ewelina | 2016-02-11
Przeczytana: 09 lutego 2016

Główna bohaterka - Amy, wyrusza do Rzymu w swoją podróż poślubną, ale sama, gdyż do ślubu nie doszło. Mieszka w najlepszym apartamencie w hotelu, który chciał dostać znany aktor promujący swój nowy film we Włoszech. Jego usilne starania o zmianę apartamentu nie wypalają, gdyż Amy nie ma zamiaru przenosić się ze swojego apartamentu. Nie działają nawet próby przekupienia wejściówkami na premierę filmu i zaproszeniem na imprezę po premierze. Jednak po pewnej nocy, gdy aktor potrzebuje pomocy lekarskiej i udziela mu jej Amy, dziewczyna zyskuje w oczach gwiazdy. Czy narodzi się z tego miłość, czy to będzie tylko krótki romans, czy Amy nie da się wciągnąć w kolejny związek z kimś, kto nie szuka na poważnie kogoś na zawsze...

Edi | 2016-01-07
Przeczytana: 08 stycznia 2016

Już myślałam, że fabuła zmierza do strasznego kiczu. Poza tym miłość zaczynająca się od puszczenia bąka? Nie no. Ale książka się jakoś w końcu jednak wybroniła.

Ania | 2015-09-27

Już po tytule spodziewałam się lekkiej historii. Ta owszem taka jest. Amy jedzie do Rzymu w podróż, która miała być jej poślubną... Rozczarowałam się. Ani fajnych, barwnych opisów Rzymu - a to miasto aż się o klimatyczne opisy prosi, ani warto przedstawionej akcji. Do połowy książki mniej więcej dwie trzy sceny się odbyły a reszta to nawiązania do przeszłości, opisy ludzi itd itp. Liczyłam na coś więcej po zachęcającym przedstawieniu autorki w necie. Teraz zastanawiam się czy sięgać po jej inne pozycje. czy trafiłam na najlepszą czy może na najsłabszą z jej książek...No cóż nie wszystko musi bardzo się podobać

Karolina | 2015-07-28
Na półkach: Przeczytane, E-book, 2015
Przeczytana: 28 lipca 2015

Książka mogłaby być całkiem ciekawa, ale roi się tu od zbędnych opisów, szczegółów nie mających większego znaczenia dla całości.
Pomimo tego, że jest niezwykle przewidywalna jest zbyt wiele wątków jakby autorka wszystkie pomysły chciała tutaj upchnąć.