Mężczyzna, którego nie chciała pokochać

Okładka książki Mężczyzna, którego nie chciała pokochać Federico Moccia
Okładka książki Mężczyzna, którego nie chciała pokochać
Federico Moccia Wydawnictwo: Muza literatura piękna
L'uomo che non voleva amare
Muza
2012-10-17
2012-10-17
978-83-7758-261-9
Karolina Stańczyk

Kiepska ksiazka. Dłużyła się niemiłosiernie przeczytalam tylko dlatego do końca bo byłam Ciekawa jak się skończy.

Niezła z zaskakującym zakończeniem. Z czego czasami trzeba zrezygnować, by stał się cud? Adrea i Sofia są szczęśliwa parą, aż do pewnego dnia, kiedy przytrafia się ten nieszczęśliwy wypadek. Andrea, trafia do szpitala, a Sofia najlepsza pianistka rezygnuje ze swej pasji i prosi Boga o cud. Na szczęście Adrea przeżył, niestety jest spralizowany, nie może chodzić.. Dni mijają i mogłoby się wydawać że jest jak dawniej. Sofia kończąc z graniem, zaczyna uczyć grać na pianinie, chociaż tak może być jeszcze z muzyką. Adrea pracuje z domu. Gdy pewnego dnia Sofia udaje się do kaplicy gdzie ćwiczą śpiewać i grać, spotyka JEGO. Czy Sofia wróci jeszcze do grania, jak poukłada się sytuacja z nieznajomym? Koniecznie przeczytajcie, poruszjacą powieść na jesienny wieczór.

Te 4 gwiazdki to tylko dla tego że ostatnie 50 stron czytało się dobrze i za niesztampowe zakończenie. Po za tym męczyłam się z tą książka.

Beznadziejne zakończenie. Ogólnie czyta sie szybko i latwo.

Beznadziejne zakończenie. Ogólnie czyta sie szybko i latwo.

Liczyłam na kawał dobrej histori i troche się rozczarowałam

Liczyłam na kawał dobrej histori i troche się rozczarowałam

Muszę przyznać, że pomysł na książkę był świetny. Mam jednak wrażenie, że coś poszło nie tak. Chociaż zakończenie okazało się być takie jakie powinno być.

Uwielbiam wszystkie książki tego autora, jednak ta znalazła sobie szczególne miejsce w moim sercu. Była dla mnie dosyć zaskakująca, ponieważ jest to coś innego niż do tej pory serwował nam w książkach Federico Moccia. Jest bardziej dojrzała niż poprzednie. Historia w tej książce nie jest prosta, a postacie są bardzo mocno nakreślone. Mimo wszystko uważam, że jest to świetna pozycja, którą będę każdemu polecać.

Jak zapewne wiecie uwielbiam tego autora, także jestem bardzo subiektywna w ocenie jego książek.
Wybitna pianistka, która składa przysięgę przed Bogiem, że zrezygnuje z muzyki jeżeli jej ukochany przeżyje operacje (miał ciężki wypadek drogowy). Operacja się udaje niestety Andrea pozostaje niepełnosprawny. Sofia obwinia się o to co się stało a ich życie zmieniania się diametralnie. Pewnego dnia przypadkowo poznaje przystojnego, bogatego mężczyznę, który zaprasza ją na kawę. Byłoby to zbyt piękne żeby się zgodziła, więc co prawda z wielką przykrością ale odmawia... i jest to początek niebanalnej ale mało realnej historii. Kogo wybierze Sofia? Kim jest tajemniczy mężczyzna i czy Andrea jest bez skazy? Na pewno nie będzie to happy end jakiego każdy się spodziewa na początku powieści. Nie jest to nudne romansidło a wręcz odwrotnie, co chwile spotykamy się z jakimiś zwrotami akcji. W niektórych momentach nie będę ukrywać, że poleciały mi łzy, a w niektórych byłam zła na taką czy inna sytuacje i zachowanie bohaterów. Kolejny raz nie zawiodłam się na autorze. Książka napisana bardzo przystępnym językiem co sprawia, że czyta się ją szybko i przyjemnie. 10/10 ⭐️

Bardzo lubię książki tego autora bo nie kończą się szczęśliwie. i nie jest on przewidywalny. Książka ciekawa, miejscami można powiedzieć, że mroczna.

Fantastyczna!! Książka wciągająca, wydawałoby się patrząc na okładkę że będzie to tani romans, ale jakże mylne to jest, wspaniała historia dla raczej starszej publiczności, lubiący książki tupu New Adult, faktycznie może nie przypaść do gustu, nie ma tu łatwej i taniej opowieści, jest za to dojrzała, przede wszystkim kobieta myśląca trzeźwo i realistycznie, opnie raczej niezachęcające, ale jak to już u mnie bywa nauczyłam się właśnie po takich przypadkach, że własnie mnie się spodoba!! I tak było!! Mój styl, od początku styl autorki był porywający, nie było beznadziejnych i przesyconych scen erotycznych, wszystko odpowiednio skomponowane i połączone z muzyką klasyczną, jako głównym wątkiem, może nawet sercem tej książki. Sofia, no uwielbiam jak jest kobieta z charakterem, nie ulega po dwóch rozdziałach, a zakończenie, jakżeby inne!!! Mnie nie zaskoczyło, myślę że to była odpowiednia decyzja, wyjazd ! Jak dla mnie nie potrzeba kolejnej części, bo czytając ją można samemu poskładać fakty i wyciągnąć wnioski, w szczególności koniec wiele mówi ( każdy ma swoje tajemnice czy ukryte prawdy ). W skrócie dwóch facetów - jedna kobieta, złe decyzje, myśli czy przypuszczenia mogą zniszczyć wewnętrznie, ale najgorsze mogą być jeszcze kuszące pragnienia, kto i co wiedział o kim i o czym, można tylko się domyślać i wyciągać samemu wnioski i zrozumieć lub i nie postępowanie Sofii ( jak dla mnie w jej sytuacji najlepsze ) Polecam !!!!

• Federico Moccia