Kto się boi pana Wolfe'a?

Okładka książki Kto się boi pana Wolfe'a? Hazel Osmond
Okładka książki Kto się boi pana Wolfe'a?
Hazel Osmond Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura piękna
Who’s Afraid of Mr Wolfe?
Prószyński i S-ka
2012-06-05
2012-06-05
Anna Maria Nowak
miłość romans

Dziwna książka. Początek mało ciekawy, później było lepiej dlatego dałam jej szansę.
Niestety gdzieś w 2/3 książki, zaczęłam żałować spędzonego z nią czasu.
Niezrozumiałe zachowanie Jacka.
Mimo tego co przeżył, nie usprawiedliwia jego postępowania wobec Ellie.
W głowie się nie mieści jak można kochaną osobę traktować w ten sposób.
Czytałam to z przykrością i zażenowaniem
Do tego historia ciotki Edith...
Żałuję czasu spędzonego z tą książką 1*

Niestety gdzieś w 2/3 książki, zaczęłam żałować spędzonego z nią czasu.
Niezrozumiałe zachowanie Jacka.
Mimo tego co przeżył, nie usprawiedliwia jego postępowania wobec Ellie.
W głowie się nie mieści jak można kochaną osobę traktować w ten sposób.
Czytałam to z przykrością i...

Książka początkowo wydała mi się nudna, może ze względu na popularny motyw romans szef- podwładna. Postanowiłam jednak dać jej szansę i po kilkudziesięciu stronach zrobiło się nieco ciekawiej. Bardzo podobała mi się postać ciotki głównej bohaterki i dość fajnie napisane dialogi wszystkich bohaterów. Sama książka jednak nie porywa i nie odkryłam w niej niczego nowego czy wyjątkowego.

Świetna książka polecam :)

Świetna książka polecam :)

Świetna i dowcipna dla wielbicieli harlequinów. Czyta się szybko.

Świetna i dowcipna dla wielbicieli harlequinów. Czyta się szybko.

Bardzo przeciętna książka, przewidywalna, wręcz momentami nudna. Pierwsze strony dawały nadzieję na ciekawe zwroty, jednak kolejne rozdziały rozczarowywaly. Doczytałam do końca, chociaż wielokrotnie kusilo mnie, żeby ją odłożyć na półkę i nigdy do niej nie wracać. Być może za dużo sobie obiecywalam po tym tytule.

Motywy:

- praca
- agencja reklamowa
- szef
- zdrada

W sumie trochę się bałam tej książki.Nie czytałam o niej rezenzji,ale sam tytuł lekko mnie zniechęcał,kojarząc się z filmem o podobnym tytule,z którego to filmu niewiele pamiętam(oglądałam dzieckiem będąc),poza tym że jakoś niespecjalnie przypadł mi do gustu...No ,ale nie każda ksiażka musi być miła czy zabawna,ale ma być wyzwaniem.Z ciężkim sercem wzięłam się do czytania,gdzieś tak koło dziesiątej wieczorem(z nadzieją,że najwyżej szybko zasnę),aż sama nie wiem kiedy przeczytałaam dwieście stron...Trochę późno się zrobiło,wiec resztę zostawiłam sobie na dziś.Momentalnie mi poszło,gdzieś tak koło dziesiątej rano siedziałam w robocie zaczytana(i zabeczana) i kurczę,dziwiłam się że już koniec...
Bohaterowie są świetni.Ellie pracuje jako tekściara w firmie reklamowej.To młoda,zakompleksiona kobieta.Uważa się za niezbyt atrakcyjną(z powodu nadmiaru przodu),swoje atuty chowając pod byle jakimi,burymi ciuchami,stara się być potrzebna ale jednocześnie niewidoczna.
Jack to jej nowy szef,pozornie zimny mężczyzna,obdarzający swoimi wdziękami mnóstwo chętnych pań.Nazywany przez nie Heatclifem(swoją drogą nigdy nie lubiłam oryginału ).Jack to twardziel,który pod pozornym spokojem ukrywa swoje uczucia.Szkoda,że jego prawdziwe "ja" zostaje ukryte prawie do końca książki...
Oczywiste jest,że od razu między bohaterami zaczyna iskrzyć,choć te iskry początkowo to głośne NIE ze strony Ellie.Ona po prostu nie rozumie,jak można zachwycać się takim arogantem jak Jack.On też widzie w niej szarą mysz,która poprzestaje na małym,choć potrafi się postawić czy odpysknąć...ale pomału zaczyna się to zmieniać.
Autorka pokazuje przemianę bohaterów.Podobała mi się metamorfoza Ellie,niejako wymuszona okolicznościami.Nagle z brzydkiego kaczątka wyłania się piękny łabędź,który jak się okazuje ukrywał się w szpetnych ciuchach i przygarbionej sylwetce.Natomiast kreacja Jacka jakoś przestała mi odpowiadać.Wiadomo było że pod maską twardziela ukrywa się ktoś inny,ale nawet jako zraniony wdowiec nie wydał mi się specjalnie sympatyczny.Może gdyby inaczej traktował kobiety(głównie bohaterkę),byłoby inaczej.
Nie zachwyciło mnie też postępowanie Ellie,która lgnie do Jacka,mimo iż on traktuje ją jak szmatę...Po spotkaniu w Nowym Jorku miałam nadzieje,że wreszcie przejrzy na oczy i da sobie z nim spokój.
Na plus zasługują postaci drugoplanowe,zwłaszcza złapała mnie za serce postać ciotki Ellie,Edith.To zwariowana staruszka,która usiłuje wycisnąć z życia jak najwięcej,nie zwracając uwagi na to co sądzą o niej inni.Przyznam się że poryczałam się czytając o jej śmierci.Nieźle też nakreślono postać przyjaciółki Ellie,sekretarki Jacka i biuściastej Rachel ...
Bardzo mi się podobały sceny erotyczne,opisane ciekawie i ze smakiem.Autorka nie epatuje nagością,nie wdaje się w kliniczne opisy,nie szokuje dosadnym językiem.Jest po prostu ciekawie.I bardzo pozytywnie.
To lekki ,zabawny ,odprężający romans,nie wymagający wiele od czytelnika,ale czyta się go bardzo dobrze.Dobrze się przy nim bawiłam.

Ot. Takie sobie czytadełko.
Punkt za fajne dialogi.
Minus za zbyt rozwlekłą fabułę - odniosłam wrażenie, że wątków pobocznych było więcej od głównego.
Niby zabawnie, niby ciekawie, niby momentami człowiek się wkurzał na bohaterów za ich głupotę.
A jednak książka jako całość wypadła w moim odczuciu. Dobrze. Tylko dobrze.
To przeczytania z braku lepszej książki i zapomnienia.

Ot. Takie sobie czytadełko.
Punkt za fajne dialogi.
A jednak książka jako całość wypadła w moim odczuciu. Dobrze. Tylko dobrze.
To przeczytania z braku lepszej książki i zapomnienia.

Pozycja o dość częstym ostatnio schemacie fabuły. Koncepcja przerabiania wielokrotnie, on zmysłowy, tajemniczy na wysokim stanowisku a ona szeregowa pracownica pełna wewnętrznych dylematów. Czym różni się od innych pozycji tego typu? Generalnie niczym. Czy warto ją przeczytać? Jak najbardziej ! A dlaczego? Bo jest w niej mnóstwo świetnych dialogów, dobrego humoru,bohaterowie realni i nie przerysowani w swym idealizmie.I to co bardzo lubie- relacje między nimi autorka buduje powoli. Złość, zainteresowanie, pożądanie ...wszystko ma swój czas. Wiec czego chcieć więcej na wieczór po pracy? Ja spędziłam przyjemnie czas z lampką wina przy dość dobrej lekturze:)

Nooo nie polecam.... Poprostu nie polecam
Dawno nie czytałam czegoś tak mocno przecietnego.
I facet który się nie angażuje bo kogoś w życiu stracul, ten argument był dla mnie poprostu gwoździem w trumnie i za mało przekonywujacy by wystarczył i wytłumaczył dlaczego facet tak bal się zycia.

Nooo nie polecam.... Poprostu nie polecam
Dawno nie czytałam czegoś tak mocno przecietnego.

• Romans
  • 2015