Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

Okładka książki Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! Nick Vujicic
Okładka książki Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!
Nick Vujicic Wydawnictwo: Aetos Media biografia, autobiografia, pamiętnik
978-83-61097-22-8
Piotr Kwiatkowski
życie biografia fokomelia

Lektura obowiązkowa

Od momentu, kiedy w necie zobaczyłam jedno z wystąpień Nicka, jestem jego wielką fanką. Ta pozycja tylko przekonała mnie, że autor jest niezwykłym człowiekiem. Sama książka daje do myślenia i można wynieść z niej takiego pozytywnego "kopa" do działania. Szczególnie polecam osobom, które zmagają się z jakimiś większymi trudnościami w życiu albo depresją. Czytając ją miałam wrażenie, że Nick siedzi obok mnie i opowiada to wszystko personalnie do mnie.

super!

super!

Pozytywnie inspirująca, oparta na życiowym doświadczeniu i przeżytych trudnościach Nicka, pokazuje wolę walki i daje nadzieję na poradzenie sobie nawet w najgorszych momentach życia.

Wtedy, kiedy cokolwiek nas zachwyca_uzupełnia nasze siły 😉

Wtedy, kiedy cokolwiek nas zachwyca_uzupełnia nasze siły 😉

Nick Vujicic urodził się z fokomelią - schorzeniem objawiającym się brakiem rąk i nóg. Mimo tak ciężkiego upośledzenia fizycznego żyje pełnią życia, co udowadnia w napisanej przez siebie książce "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń".
Mężczyzna od kilku lat jest mówcą motywacyjnym, który jeździ po całym świecie i przemawia do ludzi różnych narodowości i religii. Jeździ zarówno do bogatych, jak i biednych krajów, wszędzie tam, gdzie może zmotywować i dać nadzieję drugiemu człowiekowi. Swoje prelekcje opiera na doświadczeniu życiowym, jakie dotychczas zdobył oraz silnej i autentyczne wierze, którą wyniósł z rodzinnego domu (ojciec Nicka jest nawet pastorem w jednym z ewangelickich wspólnot). Mogłoby się wydawać, że z powodu braku kończyn życie Nicka jest bardzo ograniczone i nieciekawe. Nic bardziej mylnego. Ten mężczyzna już od dzieciństwa jeździł na deskorolce, w szkole średniej był jej przewodniczącym, pływał na desce surfingowej, nurkował na rafie koralowej, grał na perkusji, a nawet dyrygował orkiestrą. A to jeszcze nie wszystko.
Książka jest dowcipnym wspomnieniem różnych etapów z życia Nicka połączonych z jakąś złotą myślą, radą dotyczącą ludzkiego życia. Na jej kartkach mężczyzna uczy czytelnika, jak czerpać z życia całymi garściami oraz czegoś, co zostało we współczesnych czasach nieco zapomniane - wdzięczności i pokory wobec życia. Muszę przyznać, że po jej lekturze nieco inaczej patrzę na świat i problemy, które mnie dotykają. Zawsze w takich przypadkach zastanawiam się, co by zrobił Nick. Nie oznacza to, że biorę na barki wszystkie problemy i zadania, ale nie boję się już tych, które jestem w stanie wykonać.

Niesamowita historia, inspirująca, dobrze napisana, fachowa. Idealna jeśli szukacie pocieszenia w trudnych czasach. POkazuje, że z każdej sytuacji można wyjść obronną ręką.

Podzielam opinię wielu osób poniżej - Nick sam w sobie przez swoją niepełnosprawność i rozpoznawalność jest osobą wyjątkową, tego nie zabierze mu nikt. Sama książka natomiast jest przeciętna, chaotyczna, czyta się ją szybko ale tak szybko jak zaczynasz czytać jedną historię, tak szybko ją zapominasz.
Szczerze, spośród wielu książek coachingowych, które przeczytałem, ta jest jedną z najgorszych. Nie wiem czy zapamiętam z niej cokolwiek.

Szczerze, spośród wielu książek coachingowych, które przeczytałem, ta...

Autor jest znanym mówcą motywacyjnym i ewangelizatorem. Zwykle nie czytam książek o charakterze coachingowych, ale tym razem zrobiłem wyjątek. Vujicic przez sam fakt swojej niepełnosprawności jest bardzo wiarygodny w tym, o czym pisze.

Na kartach książki opowiada o trudnościach, z jakimi musiał się mierzyć właściwie od urodzenia i o tym jak je przezwyciężył. Pokazuje ile znaczy wiara i zaufanie Bogu, ale też oddana i kochająca rodzina. Mimo braku rąk i nóg Nick Vujicic od wielu lat lat jeździ po całym świecie i przekonuje, że nawet takie ograniczenia, jak brak kończyn nie powinny nas powstrzymać przed prowadzeniem szczęśliwego życia w przyjaźni z Bogiem i ludźmi.

Książka o pokonywaniu barier, o walce z samym sobą i wewnętrznej przemianie, która całkowicie zmienia perspektywę. Można się zainspirować :)

Postać, którą poznajemy dzięki tej opowieści jest inspirująca, pełna wiary, siły i niezwykłego optymizmu. Niemniej jednak sama w sobie książka jest w moim subiektywnym odczuciu bardzo jednowymiarowa. Nie należę do osób wierzących w boga, ale dobrze znana jest mi potęga pozytywnego myślenia. Książkę bez trudu przełożyć można na "język prawa przyciągania" z biblijnego, którym posługuje się Vujicic. Jak na biografię książka jest nazbyt chaotyczna. Powtarzanie tej samej historii w kilku rozdziałach, brak chronologicznej ciągłości. Z kolei jak na książkę motywacyjną (mimo, że spisaną przez człowieka głębokiej wiary) nazbyt często przewija się zwrot "Bóg Cię kocha". Całość niezmiernie mdła ale i piękna w swej naiwności.

• Biografie