Dzikie Serce. Tęsknoty męskiej duszy

Justyna Grzegorczyk
Wild at Heart
męskość, mężczyzna, dzikie serce,
Bykovsky

John Eldredge twierdzi, iż to, co naprawdę definiuje istotę męskości, zostało całkowicie stracone dla naszego myślenia. Tymczasem warunkiem uchwycenia tego, co konstytuuje mężczyznę, jest zrozumienie trzech fundamentalnych pragnień, kryjących się głęboko w jego sercu: pragnienia stoczenia bitwy, przeżycia przygody i uratowania damy w nieszczęściu. „Dzikie serce” to książka napisana nie tylko...

„Dzikie serce” to książka napisana nie tylko z myślą o mężczyznach. Powinna przeczytać ją każda żona i każda matka mająca syna.

„Tryb życia, jaki prowadzi współczesny mężczyzna, jest sprzeczny z tym, co podpowiada mu serce. Niekończące się godziny przed ekranem komputera, spotkania, notatki, telefony. Świat biznesu wymaga od mężczyzny, żeby był on efektywny i punktualny. Polityka przedsiębiorstwa nastawiona jest na jeden cel: chodzi o to, by zaprząc mężczyznę do pługa i sprawić, by produkował. Jednak dusza nie chce być zaprzężona! Ona nic nie wie o zegarach odmierzających dniówki ostatecznych terminach czy wykazach zysków i strat. Tęskni za pasją, za wolnością, za życiem. Mężczyzna musi czuć rytm ziemi, musi mieć pod ręką coś namacalnego - ster, szorstką linię albo po prostu łopatę. Czy mężczyzna potrafi spędzać całe dnie tak, by zawsze mieć czyste i przycięte paznokcie? Czy o tym właśnie marzy chłopiec?”

źródło opisu: http://www.wdrodze.pl/

Amelia i Kuba. Stuoki Potwór
Rafał Kosik

7,71 (7 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (2062)
Scarlett | 2010-04-04
Przeczytana: sierpień 2009

Po pierwszym przeczytaniu odłożyłam tę książkę na bok z ciężką konsternacją. Z całości zrozumiały był dla mnie chyba tylko tytuł. ;-)
Za drugim podejściem też było ciężko, ale już nieco lepiej. Pomocny okazał się tu ołówek, którym podkreślałam warte zapamiętania fragmenty.
Ale dopiero trzecie, gruntowne przestudiowanie "Dzikiego serca" pozwoliło mi dostrzec, że kryje się tu istny skarb.
Przejmująco odkrywcza, mądra książka. Śmiem twierdzić, że jedna z najbardziej odkrywczych publikacji, jakie wpadły mi w ręce w ciągu ostatnich lat.

"Świat jest karnawałem fałszerstw - fałszowanych bitew, fałszowanych przygód, fałszowanego piękna. [...] Świat pozerów drży, kiedy pojawia się prawdziwy mężczyzna."

Życzę każdemu mężczyźnie, by prędzej czy później ta książka wpadła mu w ręce. I każdej z nas, drogie kobiety.

Olaf | 2014-08-05

Przeczytana po raz drugi. Przeraziłem się, bardzo. Nie treścią. Ale faktem, że można jedną książkę kiedyś przeczytać i nic z niej nie zrozumieć. Niczego nie wynieść, choć oferuje rewolucyjne rozwiązania i wkłada do głowy wybitne refleksje. Kiedyś próbowałem jej, ale byłem zbyt chłopięcy i durny, choć miałem chyba ze 21 lat. Teraz czuje, że po każdym rozdziale nie ma odwrotu, że to chyba jest prawda. Książka podjęta na serio, bez żadnej taryfy ulgowej, to właściwie dla człowieka, bez ojca, bez męskiego wsparcia w życiu, kompletny szok i objawienie. Przypomina mi się Matrix, w który Neo śpi przy komputerze ze słuchawkami na uszach i ten tekst "Wake up Neo". Nie ma przesady w tym porównaniu zważając jak dużo chłopców w naszych czasach spaceruje tak całe życie ze słuchawkami na uszach, z jednego związku do drugiego z jednego małżeństwa do następnego, bez absolutnie żadnej refleksji. W książce padają bardzo ważne słowa. O zranionych męskich duszach, o połamanych osobowościach i...

Po prostu po przeczytaniu poszłam do księgarni, żeby kupić ją przyjacielowi. Zapytałam, czy jest, bo nie mogłam znaleźć na półce. "Ma pani szczęście, właśnie przyszła paczka." Ekspedientka przyniosła pakunek i zaczęła przy mnie rozcinać biały papier. Miałam ochotę wziąć wszystkie i obdarować nimi wszystkich mężczyzn, jakich znam.

Ta książka ma moc ożywiania serc, nie tylko męskich.

Przemysław Zyra | 2014-11-24
Na półkach: Polecam, Próby, Top 10, Przeczytane
Przeczytana: 2006 rok

Każdy mężczyzna powinien to przeczytać. Książka uświadamia czym jest męskość i jak należy się z nią obchodzić. Bardzo celne ujęcie problemów i sytuacji, z którymi spotykamy się w życiu. Książka pomaga w refleksji i zachęca do podjęcia konkretnych działań w życiu. Wybitna!

Martin Zalewski | 2012-03-11

Kim naprawdę jest, kim powinien być i do czego został stworzony/powołany mężczyzna? Oto problem , którego rozwiązanie próbuje przekazać John Eldredge, autor książki "DZIKIE SERCE tęsknoty męskiej duszy". Ponieważ jestem, a przynajmniej staram się być prawdziwym mężczyzną, postanowiłem sprawdzić, czy wywiązuję się ze swego zadania w sposób właściwy.

Pierwszą rzeczą o jakiej należy wspomnieć jest fakt pewnej 'religijności' książki. Autor stara się nakreślić obraz mężczyzny, jaki powinien być wg Boga. A w Tego nie każdy przecież wierzy. Jest to zastrzeżenie o tyle istotne, że w wielu księgarniach internetowych pozycja ta znajduje się w dziale 'psychologia', nie zaś 'religia', czy choćby 'filozofia'.

Kolejna sprawa, jaka wręcz uderza podczas czytania książki to jej swego rodzaju odrealnienie, które nie wynika jednak z poprzedniego zastrzeżenia, ale z faktu, że jej autor jest Amerykaninem i właśnie na amerykańskich realiach się opiera i do nich się odnosi. I choć Chrześcijaństwo jest...

elwrona | 2015-04-28
Przeczytana: 28 kwietnia 2015

Na początku nie chciałem oceniać tej książki. Później chciałem napisać, że jest kiepska, następnie chciałem napisać opinię na miliard znaków wychwalając ją pod niebiosa. Stwierdziłem, że tonie ma sensu. Po prostu trzeba ją przeczytać.Dawno żadna książka nie wywołała we mnie tyle sprzecznych emocji. Co jest oczywiście jej ogromną zaletą. Powinien ją przeczytać .... chyba każdy. Nie ważne jak w danej chwili postrzega siebie, czy wierzy w Boga czy też nie.

Mogę jedynie żałować, że nie przeczytałem tej książki dużo, dużo wcześniej.

Z ciekawości przejrzałem negatywne opinie i się nie zawiodłem. Najbardziej w tej pozycji ludziom doskwiera religia lub podejście do niej i "amerykańskość" wypowiedzi autora. Nie jestem gorliwym/praktykującym katolikiem jednak znalazłem tu wiele prawdy i nie mówię tu o interpretacji pisma świętego tylko o codziennym życiu współczesnego mężczyzny (człowieka) które coraz bardziej przypomina wyścig po którego ukończeniu nie czeka nas żadna nagroda. O tym, że...

armando90 | 2010-10-22
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Ta książka wskazuje drogę. Bije z niej mądrość i prawda. Polecam wszystkim wywiady z autorem. To naprawdę równy gość.

Paweł | 2011-02-28

Rewelacyjna? To mało powiedziane! Jak dla mnie jest to obowiązkowa lektura dla każdego faceta :)

marcin | 2014-03-29

Warto przeczytać, choć momentami, wadzi infantylizm, naiwność, zbytnie upraszczanie...

Moskit | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

Poruszyła mnie do głębi. Dzięki niej zrozumiałem, dlaczego jest we mnie tyle agresji, skąd pochodzą moje rany i jak (przynajmniej spróbować) sobie z nimi poradzić. Czasem wydaje się, że autor zbyt dużo mówi o Bogu, więc nie-katolikom czy nie-chrześcijanom może to przeszkadzać, ale nie psuje to wydźwięku całości.
Pozycja obowiązkowa dla każdego mężczyzny, który czuje się zagubiony. Być może przeczytanie tej książki stanie się dla niego początkiem niesamowitej przygody, którą jest świadome życie według zasad dyktowanych facetom przez ich serca.

zobacz kolejne z 2052