Dudziak

Adam

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Agnieszka | 2013-07-11
Przeczytana: 11 lipca 2013

Po raz pierwszy od bardzo dawna mam aż tak skrajnie mieszane uczucia po lekturze książki i naprawdę nie wiem jak ją ocenić, by być obiektywną.Powiem tak, jest to książka wartościowa ale spodziewałam się czegoś więcej.Biorąc ją do ręki miałam nadzieję,że będzie to pozycja z kategorii biografia,a tym czasem ku mojemu zaskoczeniu i przyznam szczerze lekkiemu rozczarowaniu jest to poradnik motywacyjny z dużą dozą religii.Owszem znajdziemy w niej również elementy biografii ale w odniesieniu do całości książki stanowi ona tylko niewielki procent.
Cenię sobie osobę Pana Nicka Vujicica za jego postawę,optymizm i siłę w walce z własnymi ograniczeniami, gdyż sama jestem osobą niepełnosprawną lecz czytając książkę czułam,że autor kręci się w kółko w opisie tego,co chce przekazać czytelnikowi i mówi ciągle jedno i to samo. Zadawałam sobie pytanie:"Czy ja już tego przed chwilą nie czytałam?".
Mężczyzna w swoim dziele pozostawia nam wiele cennych i niewątpliwie wartościowych wskazówek jak żyć...

„Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”
Idealny tytuł określający tę książkę w pigułce. Nick Voujicic pokazuje, że można wszystko! Że upadki nas wzmacniają. Że wygląd nic nie znaczy. Poza tym, kto by chciał mieć dwie ręce i dwie nogi, a przy tym nudne i szare życie?
Magiczna historia człowieka dotkniętego fokomelią. Momentami oczywiście smutna, gdy już nie ma się siły żyć... ale podnoszenie się po upadkach i przeciwnościach losu jest najlepszym przykładem, że warto, bo na samym końcu czeka nas szczyt! Kręta ścieżka? Trudno! Pomyśl, że inni w tym miejscu mają przepaść, a i tak brną dalej!
Nick dostał się na szczyt bez pomocy rąk i nóg, a dziś jest mówcą, podróżuje po całym świecie, ma życie lepsze niż większość z nas! A to dlaczego? Bo się nie poddał!
Niektóre fragmenty z książki wywołują salwę śmiechu, przy innych łezka się w oczku zakręci... dobra robota!

R E W E L A C Y J N A K S I Ą Ż K A !!!!
Nick urodził się bez rąk i nóg. W swojej książce opowiada o długiej drodze jaką przebył, o dzieciństwie, młodości i dorosłym życiu. A także o depresji, chwilach zwątpienia i zwycięstwie nad nim. Jest również historią o ufności w Bożą moc.
Autor pokazuje nam jak można cieszyć się życiem, niezależnie od tego jak bardzo jest nam ciężko. Zainspirował mnie, aby nigdy się nie poddawać mimo różnych przeciwności losu. Dzięki jego słowom powróciła nadzieja, radość i wewnętrzny spokój.
Niezwykle motywująca książka, która buduje pozytywna nastawienie do życia i otaczającego nas świata. Polecam wszystkim, którzy są zagubieni i szukają sensu swojego życia. Naprawdę warto!!!

eduko7 | 2014-12-03
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2014
Przeczytana: 28 listopada 2014

Nick Vujicic - (nie-)pełnosprawny? Tak z pozoru może i ma mniejsze możliwości, ale skoro serfował a ja ponoć "pełnosprawna" nawet nie będę próbowała?! Skoro ma tyle energii, radości życia, którą potrafi obdarzyć tłumy? Skoro dociera w miejsca, do których innym daleko? To jednak, pełnosprawny. Zauroczył mnie sam Autor i Jego książka -świadectwo wiary, nadziei i miłości. Jego opowieść dawkowałam sobie jak dobrą lekcję. Czytałam, starałam się zrozumieć, doświadczyć po swojemu, uwewnętrznić. Słyszałam o niej dawno i dawno chciałam ją przeczytać. Teraz wiem, że pojawiła się w moim życiu we właściwym momencie. Z całego serca polecam.

Ettelea | 2013-10-08
Przeczytana: 08 października 2013

W czasach kiedy jesteśmy bombardowani przez media wypacykowanymi ideałami, kiedy zagonieni w pędzie dnia nie możemy znaleźć chwili wytchnienia, kiedy czujemy, że mamy już dość, warto sięgnąć po tę niezwykłą biografie motywacyjną i przekonać się, że wcale nie musimy żyć w ciągłym poczuciu depresji.

Nick urodził się bez kończyn. No i co z tego ! Świat stoi przed nim z rozwartymi ramionami. Jego szczerego uśmiechu, pewności siebie i niewyobrażalnej wiary w Boga może mu pozazdrościć niejeden pełnosprawny obywatel świata. Do tego jeszcze potrafi znaleźć w sobie pokłady siły aby pomagać innym. Czapki z głów ! Wskazówki Nick’a docierają do mnie zdecydowanie lepiej niż wymysły znudzonych celebrytów. Dlatego od dzisiaj poprzysięgam sobie – Dość biadolenia, idziesz Baśka przez życie z podniesiony czołem.

Książka, którą warto przeczytać :)

Książkowo_czyta | 2012-10-24
Przeczytana: 23 października 2012

Na wstępie pragnę bardzo serdecznie podziękować wydawnictwu Aetos za udostępnienie mi niniejszej książki do recenzji.

Autorem tej poruszającej publikacji jest blisko trzydziestoletni mężczyzna, który od urodzenia cierpi na fokomelię... Choroba ta objawia się brakiem kończyn...

Nick w opowieści o sobie i swoim życiu zabiera nas w podróż poprzez ludzką codzienność, pełną różnorakich zmagań... warto tutaj zaznaczyć, iż niniejszy pamiętnik nie skupia się tylko i wyłącznie na ograniczeniach wynikających z niepełnosprawności...

Ten młody mężczyzna chce uświadomić czytelnikowi między innymi to, że największe ograniczenia to te, które sami sobie narzucamy... Jego przykład ukazuje również, iż pomimo dużych problemów zdrowotnych przy ogromnym samozaparciu, pomocy innych oraz wierze w Bożą Opatrzność można żyć pełnią życia...

Chociaż dziś Nick jest znanym na całym świecie mówcą ewangelizacyjno-motywacyjnym potrafi mówić otwarcie i bez ogródek, iż nie zawsze był tak pogodzony z Bogiem i...

biomycha85 | 2014-08-12
Przeczytana: 12 sierpnia 2014

Książka po której spodziewałam się znacznie więcej. Liczyłam na ciekawą biografię, a otrzymałam motywacyjny bełkot, przepełniony ewangelizacją. Książka nudna, właściwie oparta na kilku powtarzanych wielokrotnie zdaniach "Bóg Cię kocha, jesteś idealny" "Bóg ma wobec Ciebie plan" "Możesz osiągnąć wszystko co tylko chcesz, zawierz Bogu". Zdecydowanie brakowało tu historii samego autora, tego jak on boryka się z życiem i jego przeciwnościami.

SIA | 2016-03-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 29 marca 2016

Każdego dnia zmagamy się z różnymi trudnościami. Jedne są większe, inne mniejsze, ale zawsze jesteśmy w stanie sobie z nimi poradzić. Czasami załamujemy się, mówimy sobie, że nie damy rady, boimy się… Przyjmujemy egoistyczną postawę, zapominając o innych ludziach, który też nie zawsze mają łatwo (są niepełnosprawni, ciężko chorzy) – a jednak takie osoby często potrafią radzić sobie lepiej od nas.

Skoro inni są w stanie coś osiągnąć, dlaczego niemiałoby i nam się udać? Pewien raper śpiewał „Strach knebluje nam uszy, usta, oczy jak iloczyn zasłyszanych plotek i kłamstw”* i miał racje, bo to właśnie strach bywa naszym największym wrogiem. Niezależnie od tego, czy jesteśmy pełnosprawni czy nie, chorzy czy zdrowi… Strach potrafi nieźle sparaliżować i zniechęcić do działania. I Nick Vujicic doskonale to wszystko rozumie. W końcu też przeszedł przez wiele trudnych momentów, doświadczył strachu, niepewności, złości i odrzucenia, ale w końcu nauczył się pokonywać swoje słabości i teraz...

wiolagg66 | 2014-11-07

Nie wiem dlaczego oceny do tej książki są tak niskie,jak dla mnie jest ona wspaniała i zasługuje na najwyższą ocenę.

Nieprawdopodobne jest to,jak człowiek bez kończyn,radzi sobie w życiu.Jego siła i wola walki z trudami naprawdę zachęca do przemyśleń.

Ile razy załamujemy bez powodu?Ile razy nam coś nie wychodzi?
Pomyślmy sobie wtedy o tym WIELKIM CZŁOWIEKU,który nie poddaje się bez walki,dla którego "niemożliwe staje się możliwe"...

KAŻDY POWINIEN PRZECZYTAĆ TĄ KSIĄŻKĘ.

Agacha | 2016-05-14
Przeczytana: 14 maja 2016

Bardzo wartościowa książka, pokazująca, że nie ma rzeczy niemożliwych. Całe życie autora jest tego dowodem.
Podejście do siebie, swoich ograniczeń, do innych ludzi, bardzo budujące. Choć muszę stwierdzić, że trochę nudził mnie nadmiar wątków motywacyjno-religijnych.