Zgłosuj na książki roku 2017

Przytul mnie

Wydawnictwo: StudioEMKA
pozostałe
Alicja

"Przytul mnie" jest książką opartą na prawdziwej historii australijskiego mówcy motywacyjnego,Nicka Vujicica,który urodził się kaleki,bez rąk i nóg. "Szczęśliwe życie to twój wybór. Wiele osób uważa że nie jest mi dane żyć normalnie,ponieważ nie mam rąk i nóg. Mogę w to uwierzyć i przestać się starać. Mogę zostać w domu i czekać aż inni się mną zajmą. Jednak zamiast tego, wybrałem wiarę w...

"Szczęśliwe życie to twój wybór.
Wiele osób uważa że nie jest mi dane żyć normalnie,ponieważ nie mam rąk i nóg.
Mogę w to uwierzyć i przestać się starać.
Mogę zostać w domu i czekać aż inni się mną zajmą.
Jednak zamiast tego, wybrałem wiarę w to,że będę robić co zechcę,zawsze na moich warunkach.
Wybrałem szczęście.
I dlatego jestem zawsze szczęśliwy,nieustannie wdzięczny."
Nick mógłby czuć złość,ponieważ nie ma rąk ani nóg,ale woli dziękować za swoją
"kurzą stópkę". Na drodze życia wszyscy napotkamy trudności,ale jeśli się nie poddamy,
jeśli będziemy próbowali działać,spróbujemy zmienić perspektywę,wszystko będzie możliwe!
Możesz mieć wątpliwości: Bez rąk?Jak w takim razie kogoś przytulić?
Jeśli Nick to potrafi,to Ty również!
"Przytul mnie" jest opowieścią o tym jak wielkie znaczenie w naszym życiu ma miłość.
Nieważne czy jesteś dzieckiem czy dorosłym,naucz się szanować i doceniać każdy dzień.
I co najważniejsze,niech twoje życie będzie wypełnione wdzięcznością.
Kochaj bliźniego jak siebie samego i obdarzaj innych będących w potrzebie,mocnym,ciepłym uściskiem!

Nick Vujicic znany na całym świecie mówca motywacyjny istny "Gigant Życia",człowiek udowadniający,że nie ma barier nie do przekroczenia.

źródło opisu: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=587

źródło okładki: http://www.studioemka.com.pl/index.php?page=p&id=587

AnnaSikorska | 2016-10-10

Każdy z nas chce być kochany, akceptowany, spełniać swoje marzenia, móc samodzielnie kierować własnym życiem. Czasami wydaje nam się, że jesteśmy ograniczani przez własne ciało, że otoczenie nam nie sprzyja i spoczywamy na laurach niewielkich osiągnięć, pozwalamy sobie na usprawiedliwianie. Są jednak tacy ludzie, którzy zamiast ubolewać nad swoim losem zastanawiają się w jaki sposób można spełnić marzenia. Do jednych z nich należy Nick Vujicic, który – ku zaskoczeniu rodziców – urodził się bez kończyn. Dziecko z korpusem i głową wydawało się być skazane na samotność, zależność od rodziców, niemożliwość spełniania marzeń, brak miłości, niemożliwość założenia własnej rodziny. Jednak upór chłopca, ciągłe ćwiczenie, doskonalenie swoich umiejętności, wielkie wsparcie mamy i taty sprawiło, że nie tylko stał się samodzielny, ale skończył studia, poślubił kobietę, w której się zakochał i został ojcem.
„Przytul mnie” to ciepła opowieść o pokonywaniu trudności, cieszeniu się chwilą,...

Psotka | 2017-04-27
Przeczytana: 20 kwietnia 2017

Moje pierwsze spotkanie z Nickiem nastąpiło dzięki bibliotece. W tedy udało mi się trafić i wypożyczyć jego książkę pt. "Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!" i mimo, że po pozycji tej spodziewałam się zupełnie czegoś innego to przeczytałam ją z ogromną chęcią i od tego czasu często szukałam informacji o samym Vujicicu. Myślę, że nie skłamała bym gdybym powiedziała, że jego postawa miała i ma nadal wpływ na moją własną postawę.

"Przytul mnie" to pozycja dla młodszych czytelników. Napisana prostym i przejrzystym językiem. Zachwyca uroczymi i słodkimi obrazkami stworzonymi przez Dreamergo Ding.

Całość podzielona na osiem inspirujących lekcji, a każda z nich przekazuje nam uniwersalne wartości bez których życie było bo smutne i niepełne.

Prawie każdy rodzic dla własnego dziecka zrobił by jeśli nie wszystko to na pewno wiele. Co muszą, więc czuć mama i tata, gdy okazuje się, że ich dziecko rodzi się bez kończyn? Nie ma rąk i praktycznie pozbawiony jest nóg - posiada coś co po...

Dunya | 2016-12-23
Na półkach: Przeczytane, Twarda oprawa
Przeczytana: 23 grudnia 2016

Bardzo ładna książka, napisana prostym językiem, przesłodko zilustrowana i przekazująca uniwersalne wartości. Słyszałam o tym Panie już kilka razy, widziałam nawet w szkole film o Nim i w większości Jego przemówienia skupiały się bardzo wokół wiary i Boga. Cieszy mnie, że w pozycji poświęconej dzieciom skupił się na bardziej przyziemnych sprawach, jak przytulenie czy pociecha od przyjaciela, a nie sens naszego życia. Do mnie też w ten sposób bardziej dotarł:)

Qulturasłowa | 2016-09-30
Przeczytana: 30 września 2016

Zostań aniołem
Nicka Vujicica tak naprawdę nie trzeba nikomu przedstawiać. Ten niezwykły mężczyzna już od lat inspiruje, porywa tłumy, przekonuje, że prawdziwa wartość człowieka tkwi w jego wnętrzu. Jego historia oraz postawa wobec choroby to najlepsze przykłady, że koncentrując się nie na brakach, ale na posiadanych zasobach, możemy wieść szczęśliwe życie, możemy spełniać się w różnych rolach, a nawet służyć pomocą innym. Chory na fokomelię chłopiec, wyrósł na wielkiego sercem i duchem mężczyznę, pozbawionego co prawda rąk i nóg, ale za to posiadającego piękną duszę.
Lektura książki „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!” przybliżyła sylwetkę Vujicica tysiącom osób i sprawiła, że osoba autora, charyzmatycznego mówcy i duchowego nauczyciela stała się znana na całym świecie. Podczas lektury tej biograficznej opowieści o zmaganiach z chorobą niejeden czytelnik odnalazł w sobie siłę, by walczyć z przeciwnościami losu, by nie poddawać się pomimo porażek. Dziś, z niezwykłej lekcji, jaką...

Kasia | 2017-01-18

„Osiem inspirujących lekcji Nicka Vujicica, opartych na prawdziwej historii jego życia, których twoje dziecko nie powinno przegapić” – tak brzmi doprecyzowanie tytułu książki. Nick Vujicic, znany mówca motywacyjny, człowiek który urodził się bez rąk i nóg, tym razem niesie swoje przesłanie dzieciom.

Nie do końca się z powyższym rozwinięciem tytułu zgadzam. Tak, to świetna książka dla dzieci, warto, aby się z nią zetknęły. Jednak przede wszystkim nie powinni jej przegapić rodzice i nauczyciele. Choć Nick opisując swoje dzieciństwo w domu i w szkole mówi do dziecka, to bardzo jasno wybrzmiewa to, co może być cenne dla dorosłych.

Drogi rodzicu czy przyjmujesz inność swojego dziecka? Być może po prostu jego indywidualność, ot na przykład to, że jego temperament nijak się ma do Twojego, że jego pasje nie przystają do Twoich? A może trudno Ci zaakceptować swoje dziecko z jego niepełnosprawnością, chorobą? To książka dla Ciebie, wspierająca, dająca nadzieję, wskazująca...

Kinga Kulig | 2017-01-11
Przeczytana: 30 grudnia 2016

Nick Vujicic jest głównym bohaterem krótkiej powiastki z przesłaniem. Nick jest niezwykłym człowiekiem. Urodził się w świecie kangurów, w Australii. Na co dzień motywuje ludzi swoją historią, doświadczeniem, przygodą w dniu codziennym. Przede wszystkim, co warto podkreślić na początku, urodził się bez kończyn; rąk oraz nóg. Od swojego pierwszego dnia życia cierpi na fokomelię. Nasz bohater wiele przeszedł w swoim życiu. Jego droga do sukcesu była trudna, okupywana bólem, wieloma przeszkodami oraz cierpieniem, które ludzie mu dostarczali. Cóż miał począć Nick? Miał wybór. Poddać się albo zawalczyć o siebie. Całe szczęście, wybrał to drugie rozwiązanie!

Tak, Nick urodził się inny, ale w żaden sposób uniemożliwiło mu to na godne przeżywanie własnego życia, doświadczania go po swojemu.

Ta krótka powieść wiele wnosi ważnego. Powiastki są opisane banalnym, prostym i jasnym językiem, ale to ta treść, mimo wszystko konkretna, zmusza Czytelnika do głębszych przemyśleń chociażby...

Darka | 2016-10-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: wrzesień 2016

Nick Vujicic jest niesamowitym człowiekiem. Urodził się 34 lata temu w Australii. Nick stara się korzystać z życia i żyć najlepiej jak potrafi. Motywuje tysiące ludzi na świecie, zaraża ich swoją energią i przekonuje, że można osiągnąć wszystko, wystarczy chcieć, nie ma czegoś takiego jak ograniczenia.
Nick wie, co mówi - jest autorem książki „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!”

„Przytul mnie” to zbiór bogato ilustrowanych ośmiu opowieści o życiu chłopca, później już mężczyzny, który jest taki sam jak ja czy Ty, tylko nie ma kończyn.

W książce autor opisuje historie, które go ukształtowały, sytuacje dzięki którym jest teraz tym, kim jest. Nie są to wesołe opowieści, Nick był wyśmiewany, wytykany palcami, było mu smutno i przykro. Ale spotkał w swoim życiu takie osoby, które wierzyły w niego i dzięki nim on sam uwierzył w siebie.

Na końcu każdego rozdziału znajduje się podsumowanie „Czego można nauczyć się od Nicka?” Jest to morał i esencja wyciągnięta z danej opowieści....

literymaleiwielkie | 2017-03-10

Historia niezwykła, ale forma kompletnie mnie nie przekonała. Jak ktoś lubi poradniki w stylu 'jak żyć?', to może ta wersja dla dzieci mu się spodoba.

Marcelina | 2017-08-28
Na półkach: Przeczytane, 2017