Miłość bez granic

Okładka książki Miłość bez granic Kanae Vujicic, Nick Vujicic
Okładka książki Miłość bez granic
Kanae VujicicNick Vujicic Wydawnictwo: Aetos Media biografia, autobiografia, pamiętnik
Love Without Limits: A Remarkable Story of True Love Conquering All
Aetos Media
2016-09-16
2016-09-16
2014-12-01
Nick Vujicic Kanae Vujicic Miłość Niepełnosprawność Małżeństwo Wiara

Przyjemna lekka książka do czytania. Idealna dla par i młodych małżeństw. Można się zainspirować i skorzystać ze wskazówek które naprawdę wydają się przydatne i sensowne. Niekoniecznie przydatna będzie dla już doświadczonych małżeństw bo pewnie mają przerobione w swoim życiu to o czym jest tu napisane.

Osobiście bardzo podobał mi się rozdział związany z Ciążą i porodem. Bo wszystko napisane było szczerze bez koloryzacji, szarej i czasem ciężkiej rzeczywistości jako świeżo upieczonej mamy.

Szczególnie polecam kobietom które wszystkie te etapy życia związane z małżeństwem i rodzicielstwem mają przed sobą :)

Osobiście bardzo podobał mi się rozdział związany z Ciążą i...

Gdyby tę książkę przeczytały małżeństwa, z pewnością byłoby mniej rozwodów. Autorzy przedstawili, jak cieszyć się wspólnym życiem i radzą, co udoskonalać w przystępny sposób. Polecam i zachęcam do wprowadzania tych wskazówek w życiu.

Miłość przedstawiona z perspektywy Nicka Vujicica, który całe życie musi zmagać się z niepełnosprawnością. Pokazuje, że jeśli jemu się udało, to inni też mogą i powinni w siebie wierzyć. Myślę, że jest tam poruszanych wiele ważnych aspektów, ukazane są wartości które powinny być ważne dla każdego.

Recenzja

Nick Vujcic jest autorem międzynarodowych bestsellerów, mowcą motywacyjnym dyrektorem organizacji charytatywnej. Od urodzenia jest bez rąk bez nóg.
Autor swojej książce biograficznej ukazuje że nie trzeba być ideałem, żeby znaleźć prawdziwą miłość. Książka składa się z 15 rozdziałów. Opowiada swoim spotkaniu Kanae.gdy wymienili się telefonami. Kanae wtedy miała chłopaka .Opowiada o swojej czystości aż do ślubu ,gdyż są ludźmi bardzo wierzącymi i chcieli bezgranicznie zaprosić pana Boga do ich związku a później małżeństwa.
Kolejna cześć jest poświecona planowaniu wesela. Które odbyło się w posiadłości Donalda Trumpa obecnego prezydenta USA widokiem na Pacyfik i wyspę Catalina . Kolejny rozdział opowiada ze Nick jego żona spodziewają się dziecka chociaż jeszcze go nie planowali chcieli zaczekać troszkę czasu. Mieli bardzo dużo obaw czy się poradzą?
12 lutego 2013 jest pierwsza rocznica ślubu a zarazem narodziny potomka. Obecnie Nick z Kanae dwóch synów Kiyoshim i Dejana mieszkają Kalifornii.
Książka powinna być kierowana do małżeństw które przeżywają kryzys , a także dla osób które poważnie myślą o rozwodzie. Mogła by być też lekturą szkolną w liceum i w technikum. Przecież ich miłość przetrwała wszystko, to warto o nią walczyć jeśli na początku wydaje ze nie ma szans jeśli się jest osobą niepełnosprawną. Ta powieść to lektura obowiązkowa dla wszystkich którzy uważają ze znajdują sobie drugiej połówki.

Recenzja

Książka bardzo mądra, nie opiera się głównie na religii, ale opiera się w sposób ciekawy. Można wynieść cenne dla siebie wskazówki do życia z drugą osobą :)
Jedyny minus to kilka rzeczy powtarza się na kolejnych kartkach lektury.

Jedyny minus to kilka rzeczy powtarza się na kolejnych kartkach lektury.

Naprawdę książka daje świetne rady odnośnie związku

Naprawdę książka daje świetne rady odnośnie związku

Postać Nicka Vujicica jest mi znana już od dłuższego czasu, jego biografia Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń! jest niesamowitą i ciepłą historią o znalezieniu sensu życia pomimo braku kończyn. Będąc pełnym uznania dla Nicka nie sądziłem jednak, że jest możliwe by się ożenił… A jednak dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i co najbardziej niesamowite ta książka utwierdziła mnie w przekonaniu, że Kanae, piękna żona Nicka pokochała go, w pełni, takim jakim jest i z radością – nie z poczucia winy czy obowiązku. Czy oznacza to, że bycie mężem i ojcem bez kończyn jest łatwe? Nie. Ale życie w kochającej się i ufającej Bogu rodzinie może być piękne nawet z tak dużą fizyczną ułomnością jednego z małżonków.

W książce Nick i Kanae nie tylko opowiadają swoje historie ale Nick ma też trochę porad, dla tych którzy jeszcze nie są małżonkami. Wiele z nich może być cenne dla każdej pary!

I jeszcze jedna rzecz, która mnie osobiście poruszyła. Dla Nicka, największym pragnieniem byłoby móc wziąć dziecko w ręce czy usłużyć żonie podając jej różne rzeczy dłońmi.Boże, pomóż mi zawsze być wdzięcznym gdy mogę własnymi rękami usłużyć najbliższym.

Książka do kupienia na Psalm18.pl

Polecam!!!

Na półkach: , , , , , ,

Moim zdaniem jest to najlepsza książka Nicka od czasu książki pt: ,,Bez rąk, bez nóg bez ograniczeń".
Książka pt. ,,Miłość bez granic. Niezwykła historia miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody" jest wg. mnie swego rodzaju poradnikiem dla osób chcących znaleźć miłość, narzeczonych, świeżo ,,upieczonych" małżeństw oraz małżeństw spodziewających się potomstwa ale nie tylko. Jest to świetna książka dla osób niepełnosprawnych, które wątpią w to, że kiedyś zostaną przez kogoś pokochane, a obawy te wynikają z niepełnosprawności.

Na półkach: , , , , , ,

W wrześniu 2016 roku trafiła w ręce czytelników najnowsza książka znanego na całym świecie mówcy motywacyjnego Nicka Vujicic’a, tym razem do pracy nad książką zaprosił on swoją żonę Kanae. „Miłość bez granic” jest więc pisana na dwa głosy, z jednej strony poznajemy historię z perspektywy Nicka, drugie spojrzenie należy natomiast do Kanae.

W niniejszej książce opowiedzieli oni historię swojej znajomości poczynając od pierwszego zdawać by się mogło przypadkowego spotkania, aż po dzień dzisiejszy, gdy są małżeństwem i rodzicami dwóch synów.

W publikacji tej znajdujemy sporo odniesień do wiary oraz obecności Boga w życiu państwa Vujicic’ów, gdyż dla obojga duchowa sfera ludzkiej egzystencji jest niezwykle ważna.

W sposób bardzo otwarty Nick i Kanae opowiadają o swoich poszukiwaniach miłości i związanych z tą kwestią wzlotach i upadkach. Mówią także o swoich obawach, wątpliwościach i rozczarowaniach, jakich doświadczyli na drodze ku obecnemu szczęściu.

Książka ta może być promykiem nadziei oraz zachętą do bycia cierpliwym i nie poddawania się dla wszystkich tych, którzy wciąż poszukują swojej drugiej połówki. Oprócz poruszanych przez autorów poważnych tematów nie brakuje tutaj również zabawnych czy romantycznych wspomnień, które stały się ich udziałem.

Publikacja wzbogacona została także zdjęciami z prywatnego archiwum Vujicic’ów, które dodatkowo ubarwiają całość.
Jeśli chcecie przeczytać książkę traktującą o miłości, rodzinie, marzeniach i wartościach chrześcijańskich, na których bardzo mocno osadzone jest życie Vujicic’ów ta książka zdecydowanie jest dla Was.

„Miłość bez granic” jest według mnie pewnego rodzaju poradnikiem, który może ułatwić czytelnikom odkrycie tego, czego tak naprawdę pragną w swoim życiu. Książka ta w pewien sposób prowadzi nas po ścieżce, ku szczęściu ukazując ją przez pryzmat doświadczeń dwóch osób zmagających się z niemałym, choć odmiennym bagażem przeżyć i doświadczeń.

Pozycja ta, choć z całą pewnością warta uwagi według mnie nie powinna jednak być traktowana całkowicie bezkrytycznie czy też jako swoista instrukcja obsługi szczęścia/związku/partnera etc.

Zaznaczyć należy również, iż jest to pozycja specyficzna ze względu na swoje bardzo częste odniesienia do Boga, wiary i wartości chrześcijańskich, co dla niektórych może mieć istotny wpływ na odbiór niniejszej lektury.

* https://www.facebook.com/Ksiazkowoczyta *

W niniejszej książce opowiedzieli...

• Historie prawdziwe
  • - Kraków42
  • 5. Nick Vujicic ♥
  • Inspiracja / motywacja

Dodaj cytat z książki Miłość bez granic