Nie daj się gnębić!

Okładka książki Nie daj się gnębić! Nick Vujicic
Okładka książki Nie daj się gnębić!
Nick Vujicic Wydawnictwo: Aetos Media poradniki
poradniki
Aetos Media
2015-12-01
2015-12-01
Nick Vujicic poradnik przemoc

Wiele razy miałam tę książkę w rękach, ale dopiero niedawno udało mi się ją przeczytać. Adresowana do osób młodych, ale myślę, że to pozycja dla wszystkich potrzebujących wsparcia, motywacji do działania, do zmiany swojego życia na lepsze. Skoro Nick potrafił tak wiele osiągnąć, nie mając rąk i nóg... To co stoi na przeszkodzie, by każdy z nas zawalczył o swoje szczęście? Nie dajmy się gnębić... Życie jest tak krótkie. Cieszmy się tym, co mamy, rozwijajmy się, bądźmy sobą i nie żyjmy pod dyktando innych.

Bohaterem książki jest Nick Vujcic człowiek który nie ma a ni rąk ani nóg a mimo to dużo udało mu się osiganąc. Swojej książce opowiada o tym jak pokonał docinki kolegów mimo swojej niepełnosprawności. Jak zbudował sobie system obrony wyjaśnia w książce. pt . Nie daj się gnębić. wydanej 2016 roku Jak nie dać się sprowokować z denerwować by przeciwnik nie miał przewagi nad nami. Książka to prawdziwy poradnik jak walczyć z przemocą . Jest to zbiór zasad które trzeba by potencjalny wróg nie miał nad nami przewagi. Dla ta książka dała bardzo dużo żałuje ze nie przeczytałem ją wcześniej gdy chodziłem do gimnazjum i byłem bardzo prześladowany. Nie potrafiłem sie poradzić z tą sytuacje .Ten poradnik bardzo dużo by mi pomógł. Polecam tą książkę wszystkim osobom niepełnosprawnych gdyż oni najbardziej są narażeni na docinki nie tylko ze strony kolegów czy koleżanek ale całego społeczeństwa. Każdej sobie która chociaż raz w życiu doznała krzywdy. Nauczycielom pedagogom wychowawcom rodzicom by wiedzieli jak pomoc swoim uczniom i dzieciom jeżeli one będą krzywdzone przez nablizszych nie tylko świecie realnych ale także wirtualnych po przez hejt internetowy który jest bardzo groźnym zjawiskiem które doprowadza często młodych ludzi niestety do samobójstw .

Nic konkretnego. Taka pogadanka z czytelnikiem o Jezusie...

Nic konkretnego. Taka pogadanka z czytelnikiem o Jezusie...

Słaba, nie można przez nią przebrnąć z powodu licznych odwołań do boga, Jezusa i religii. Problemem nie jest tu sama (bardzo silna) wiara autora, lecz jej styl - iście amerykański.
Choć rzeczywiście w książce są zaprezentowane sposoby na obronę przed gnębieniem (idealna do szkolnych biblioteczek!),to przez to, że na prawie każdej stronie stwierdzenie "Bóg cię kocha", "Jezus mówił", itd., staje się irytująca.
Gdyby wyrzucić wszystkie religijne wtrącenia dostalibyśmy coś o 1/4 objętości pierwotnej książki, co jest motywacyjnym bełkotem.
Tak, motywacyjny bełkot. W istocie książkę można przeczytać przelatując przez nagłówki, które same w sobie zawierają myśl obrony przed gnębieniem i najwyżej wyłapując z tekstu jakieś imiona w celu przeczytania ciekawszej anegdoty zręcznie ukrytej między religijną i motywacyjną 'propagandą'. W istocie same nagłówki można by rozszerzyć tylko kilkuzdaniowym wyjaśnieniem, i książka zyskałaby na praktyczności.
240 stron, 2,2 centymetra grubości - papier gruby, font 14 pikseli - mówi samo za siebie.
Słowem: jeśli niekoniecznie jesteś pilnie potrzebującą wsparcia ofiarą gnębienia, odradzam. A jeśli jesteś, być może tańszym, lepszym i bardziej profesjonalnym sposobem będzie zadzwonienie na bezpłatny numer 116111 albo napisanie wiadomości w tym miejscu: http://www.116111.pl/napisz

Wiele pozytywnych wskazówek, w jaki sposób tworzyć własne życie bardziej przyjemnym i nie dać sie złemu losowi ;)

• Popularnonaukowe
  • Poradniki
  • Mam do przeczytania
  • Psychologiczne
  • Wymiana/Sprzedaż

Dodaj cytat z książki Nie daj się gnębić!