Okładka książki 90 minut w niebie

978-83-7557-076-2
typ
papier
Lull
6,17 (103 ocen i 23 opinie)

Opis książki

Don Piper wracał samochodem z konferencji. Miał wypadek - jego samochód został zmiażdżony przez wielką ciężarówkę, która nagle zjechała na zajmowany przez niego pas. Sanitariusze stwierdzili, że Piper poniósł śmierć na miejscu. Jego ciało leżało we wraku samochodu pozbawione życia - lecz w tym cz ... życia - lecz w tym czasie Piper doświadczał wspaniałości nieba, z respektem podziwiając jego piękno i słuchając niezwykłej muzyki.

Półtorej godziny po wypadku, w czasie gdy modlił się za niego pastor, Piper w cudowny sposób powrócił do życia na ziemi. Po jego nie dających się opisać słowami rozkoszach przebywania w niebie pozostało jedynie wspomnienie. Czekały go ponure miesiące rekonwalescencji, jego wyzdrowienie nie było pewne - przez co wiara Pipera została wystawiona na ciężką próbę. teraz dzieli się z Tobą swoją historią, która odmieniła jego życie.

90 minut w niebie pozwala nam ujrzeć w nadzwyczaj realistyczny sposób skrawek Bożej, niebiańskiej rzeczywistości. To książka, która dodaje otuchy dochodzącym do siebie ofiarom wypadków oraz ludziom opłakującym śmierć bliskiej osoby. Doświadczenia Dona Pipera w zasadniczy sposób odmieniły jego życie - odmienią i Twoje.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
BIETKA | 2013-11-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2013

Pięknie wydana książka - czyta się jednym tchem. Twarda oprawa w niebieskiej okładce przyjemnym dotykiem obejmuje przejmującą historię pastora, Dona Pipera.
Pewnego, styczniowego dnia wracał swoim małym fordem do domu po konferencji baptystów. Dzień na podróż był fatalny: padał ulewny deszcz i dął silny wiatr, który wzmagał zimno.
Don podnosi kwestię podejmowania odpowiedniej decyzji, która ma duże znaczenie w życiu każdego człowieka, w różnych sytuacjach. On, w tamtym czasie podjął dwie, jakże ważne: zapiął pasy i wybrał inną drogę niż dotychczas. Na tej właśnie drodze z mostem uległ wypadkowi nie z własnej winy. Uderzyła w niego wielka ciężarówka jadąca z naprzeciwka. Ford pastora został zmiażdżony i wepchnięty pod barierkę mostu, która okazałą się być osłoną przed upadkiem do rzeki.
Stwierdzono śmierć na miejscu.

Z uwagi na nieumiejętność wyrażenia tego, co mu się zdarzyło, Autor prowadzi narrację przy współudziale Cecila Murphey, który pomagał mu przy powstawaniu tej książki....

Iwona | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Chyba nie umiem wyrazić swoich odczuć. Powiem tylko: warto.

Agnieszka | 2010-10-31

Cudowna książka. Polecam każdemu.

Karmel | 2011-03-25

Zapowiadała się fajnie. Ale to nie sensacja. To raczej książka jak amerykańskie programy, dużo zapowiedzi, wywołanie w czytelniku max zaciekawienia, pokazanie wstępu od różnych stron, a kiedy ma nastąpić długo oczekiwana kulminacja jest takie małe puf ... i nic. Jest to raczej książka psychologiczno-religijna. Nie odradzam, każdy może coś w niej znaleźć dla siebie, w końcu jesteśmy różni, ksiażka ma przesłanie. Polecam.

Oliwia | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Trochę rozczarowałam się tą książką. Kupując myślałam, że autor skupił się na czasie, w którym był w niebie, a tu wręcz przeciwnie. Prawie cała książka jest o jego chorobie. Poza tym miałam wrażenie, że jest trochę "płytka". Czegoś w niej brakuje.
Pomimo tego, uważam, że warta jest przeczytania.

Bluesaltyangel | 2011-03-21

Rozczarowalam sie, spodziewalam sie czegos innego, rozumiem dlaczego ksiazka powstala i rozumiem, ze moze wielu pomoc, jak dla mnie autor kreauje sie troche na... alfa i omege i to mi sie nie podobalo...

Meliska | 2014-07-23

Uwielbiam książki o tej tematyce i z uporem maniaka wciąż szukam książki która dorówna "w objęciach jasności". Miałam nadzieje że być może "90 minut w niebie" stanie się moją drugą ulubienicą. Niestety....Książka nie opowiada raczej o śmierci klinicznej, wizjach życia po śmierci ani cudownych widokach nieba, książka mówi o wypadku, o chorobie, bólu i rehabilitacji. Tak ja ją odebrałam. Miałam nadzieję na hit...a tu kit.

daniello188 | 2011-02-06
Przeczytana: 02 sierpnia 2010

Fajna historia i nawet przekonująca. Czasami się nudziłem jak ją czytałem, ale ogólnie zrobiła na mnie spore wrażenie. Spojrzałem na swoje życie z innej strony, przewartościowałem sobie sporo poglądów i zasad. Polecam osobom, które chcą zgłębiać swoją wiedzę o wierze katolickiej i o ,,Niebie", do którego wszyscy chcemy trafić.

Joanna | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Plusy:
- w miarę na temat, choć głównie o rekonwalescencji (co ma również swoje dobre strony, bo wiele mówi o ludzkim cierpieniu)

Minusy:
-chrześcijaństwo wylewa się z każdej strony (przyjmuję do wiadomości, że książka to zapis doświadczeń pastora, ma w tytule "niebo", ale pan mnie po prostu zajezusował)
- język jest dość toporny

Jeśli chodzi o tę tematykę to lepiej przeczytać "Dowód".
A tak poza tym może znacie jakieś książki o tego typu doświadczeniach, ale napisane przez wyznawców innych religii (niechrześcijan)?

wodniczek | 2013-04-01
Przeczytana: 2010 rok

Tytułowe 90 minut w niebie stanowią stosunkowo niewielki fragment książki, reszta to opis zmagań autora po wypadku samochodowym. Spodziewałam się czegoś innego. Ogólnie w porządku, ale nie zachwyca.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Joanna Bator
    47. rocznica
    urodzin
    Ona... nie zamierza umrzeć, tylko zaczytać się na śmierć.
  • Maria Rodziewiczówna
    152. rocznica
    urodzin
    Żyłam z ludźmi, więc jestem zła.
  • Santa Montefiore
    45. rocznica
    urodzin
    Pewne rzeczy nigdy nie umierają; one cichną na jakiś czas, ale nigdy nie umierają".
  • James Joyce
    133. rocznica
    urodzin
    Wczesny ranek. Wyruszyć o świcie. Podróżować dookoła, wyprzedzając słońce, ukraść mu cały dzień. Robić tak bez końca i nie starzeć się ani o dzień
  • Ayn Rand
    110. rocznica
    urodzin
    Dlaczego zawsze nas uczą, że robienie tego, czego się pragnie, jest łatwe i złe, i że potrzeba dyscypliny, by się przed tym powstrzymać? To jest najtrudniejsza rzecz na świecie: robić to, czego się pragnie. I wymaga największej odwagi. Mówię o tym, czego się pragnie naprawdę. (...) Bo to ogromna odp... pokaż więcej
  • Julia Duszyńska
    121. rocznica
  • ks. Piotr Skarga SJ
    479. rocznica
    urodzin
    Prawa nie mają żadnych namiętności i uwieść się krzywo nie dadzą.
  • R. Scott Bakker
    48. rocznica
    urodzin
    Mężczyźni są jak psy, jedyna różnica polega na tym, że obwąchują tylko oczami.
  • Alistair MacLean
    28. rocznica
    śmierci
    - Słyszałeś o SKGP? - Jasne. Stowarzyszenie Kierowców Grand Prix. - Właśnie. No więc SKGP postanowiło, że dla naszego bezpieczeństwa, zawodników i widzów, należy skreślić Harlowa z listy z listy kierowców Formuły 1. Chcemy, żeby nie miał prawa wstępu na żaden tor w Europie. Wiesz, że on pije? - Kto... pokaż więcej
  • Bertrand Russell
    45. rocznica
    śmierci
    Zwyczaj lekkomyślnego przylepiania etykietek służy wygodzie ludzi, którzy chcą się wydać bystrzy bez konieczności myślenia, niewielki jednak ma związek z rzeczywistością.

Znajdź nas na Facebooku