Okładka książki 90 minut w niebie

978-83-7557-076-2
typ
papier
Lull
6,16 (97 ocen i 21 opinii)

Opis książki

Don Piper wracał samochodem z konferencji. Miał wypadek - jego samochód został zmiażdżony przez wielką ciężarówkę, która nagle zjechała na zajmowany przez niego pas. Sanitariusze stwierdzili, że Piper poniósł śmierć na miejscu. Jego ciało leżało we wraku samochodu pozbawione życia - lecz w tym cz ... życia - lecz w tym czasie Piper doświadczał wspaniałości nieba, z respektem podziwiając jego piękno i słuchając niezwykłej muzyki.

Półtorej godziny po wypadku, w czasie gdy modlił się za niego pastor, Piper w cudowny sposób powrócił do życia na ziemi. Po jego nie dających się opisać słowami rozkoszach przebywania w niebie pozostało jedynie wspomnienie. Czekały go ponure miesiące rekonwalescencji, jego wyzdrowienie nie było pewne - przez co wiara Pipera została wystawiona na ciężką próbę. teraz dzieli się z Tobą swoją historią, która odmieniła jego życie.

90 minut w niebie pozwala nam ujrzeć w nadzwyczaj realistyczny sposób skrawek Bożej, niebiańskiej rzeczywistości. To książka, która dodaje otuchy dochodzącym do siebie ofiarom wypadków oraz ludziom opłakującym śmierć bliskiej osoby. Doświadczenia Dona Pipera w zasadniczy sposób odmieniły jego życie - odmienią i Twoje.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
BIETKA | 2013-11-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2013

Pięknie wydana książka - czyta się jednym tchem. Twarda oprawa w niebieskiej okładce przyjemnym dotykiem obejmuje przejmującą historię pastora, Dona Pipera.
Pewnego, styczniowego dnia wracał swoim małym fordem do domu po konferencji baptystów. Dzień na podróż był fatalny: padał ulewny deszcz i dął silny wiatr, który wzmagał zimno.
Don podnosi kwestię podejmowania odpowiedniej decyzji, która ma duże znaczenie w życiu każdego człowieka, w różnych sytuacjach. On, w tamtym czasie podjął dwie, jakże ważne: zapiął pasy i wybrał inną drogę niż dotychczas. Na tej właśnie drodze z mostem uległ wypadkowi nie z własnej winy. Uderzyła w niego wielka ciężarówka jadąca z naprzeciwka. Ford pastora został zmiażdżony i wepchnięty pod barierkę mostu, która okazałą się być osłoną przed upadkiem do rzeki.
Stwierdzono śmierć na miejscu.

Z uwagi na nieumiejętność wyrażenia tego, co mu się zdarzyło, Autor prowadzi narrację przy współudziale Cecila Murphey, który pomagał mu przy powstawaniu tej książki. Past...

Karmel | 2011-03-25

Zapowiadała się fajnie. Ale to nie sensacja. To raczej książka jak amerykańskie programy, dużo zapowiedzi, wywołanie w czytelniku max zaciekawienia, pokazanie wstępu od różnych stron, a kiedy ma nastąpić długo oczekiwana kulminacja jest takie małe puf ... i nic. Jest to raczej książka psychologiczno-religijna. Nie odradzam, każdy może coś w niej znaleźć dla siebie, w końcu jesteśmy różni, ksiażka ma przesłanie. Polecam.

Oliwia | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Trochę rozczarowałam się tą książką. Kupując myślałam, że autor skupił się na czasie, w którym był w niebie, a tu wręcz przeciwnie. Prawie cała książka jest o jego chorobie. Poza tym miałam wrażenie, że jest trochę "płytka". Czegoś w niej brakuje.
Pomimo tego, uważam, że warta jest przeczytania.

Agnieszka | 2010-10-31

Cudowna książka. Polecam każdemu.

Bluesaltyangel | 2011-03-21

Rozczarowalam sie, spodziewalam sie czegos innego, rozumiem dlaczego ksiazka powstala i rozumiem, ze moze wielu pomoc, jak dla mnie autor kreauje sie troche na... alfa i omege i to mi sie nie podobalo...

Meliska | 2014-07-23

Uwielbiam książki o tej tematyce i z uporem maniaka wciąż szukam książki która dorówna "w objęciach jasności". Miałam nadzieje że być może "90 minut w niebie" stanie się moją drugą ulubienicą. Niestety....Książka nie opowiada raczej o śmierci klinicznej, wizjach życia po śmierci ani cudownych widokach nieba, książka mówi o wypadku, o chorobie, bólu i rehabilitacji. Tak ja ją odebrałam. Miałam nadzieję na hit...a tu kit.

daniello188 | 2011-02-06
Przeczytana: 02 sierpnia 2010

Fajna historia i nawet przekonująca. Czasami się nudziłem jak ją czytałem, ale ogólnie zrobiła na mnie spore wrażenie. Spojrzałem na swoje życie z innej strony, przewartościowałem sobie sporo poglądów i zasad. Polecam osobom, które chcą zgłębiać swoją wiedzę o wierze katolickiej i o ,,Niebie", do którego wszyscy chcemy trafić.

wodniczek | 2013-04-01
Przeczytana: 2010 rok

Tytułowe 90 minut w niebie stanowią stosunkowo niewielki fragment książki, reszta to opis zmagań autora po wypadku samochodowym. Spodziewałam się czegoś innego. Ogólnie w porządku, ale nie zachwyca.

Ewelinna | 2012-08-27

Kiedy przeczytałam krótki opis z tyłu książki, zastanowiłam się, dlaczego wzięłam ją w ogóle do ręki... Myślałam sobie, że to musi być tandetne i płytkie. Zaczęłam czytać, bo chciałam przekonać się, czy to faktycznie będzie napisane w takim stylu, jaki sobie wyobrażałam. Wbrew pozorom jednak dotrwałam do końca. Może czasem, w trakcie lektury, myślałam sobie w duchu, że to zbyt naciągane, ale ocenię na dobrą. Jednak nie wróciłabym do niej ponownie.

Magdalena | 2013-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2013

Zawiodłam się. Mało opisu nieba (3 rozdziały). Więcej jest o jego wypadku i powrocie do zdrowia, i jego misji (opowiadania innym o swoim pobycie). Nie bardzo chce mi się wierzyć, by każdy po usłyszeniu jego historii, uwierzył w nią. Ostatnio rozdział też rozczarowuje, jak można krytykować inne osoby (i ich wyznania), które również miały tego typu doświadczenia. Ok, nie wierzę historię innych, ale wtedy też moja historia prawdziwą być nie może.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • David Weber
    62. rocznica
    urodzin
    Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby tak powywieszać wszystkich polityków
  • Stephen R. Covey
    82. rocznica
    urodzin
    Przyjacielu, kochać to czasownik. Miłość, uczucie, to owoc tego czasownika. Zatem kochaj ją. Służ jej. Poświęcaj się. Współczuj. Doceniaj. Utwierdzaj ją. Czy jesteś gotów to robić?
  • Wieniedikt Jerofiejew
    76. rocznica
    urodzin
    - O-o-o-o! Niezrównoważenie psychiczne to moje marzenie! - i ośmielę się na szczerość - w marzeniach jestem wariatem! O, nie wiecie, panowie, co to takiego bezsenność marzeń... i stan zapalny marzeń przy bezsenności...
  • Ted Dekker
    52. rocznica
    urodzin
    Trzeba samemu mieć obsesję, żeby rozpoznać ją u drugiego człowieka.
  • Fernando Vallejo
    72. rocznica
    urodzin
    Przestałem być jednym i jesteśmy dwoma: jednym nierozłącznym w dwóch różnych osobach. To jest moja nowa teologia Dwójcy, przeciwstawiona teologii Trójcy: dwie osoby, które potrzebują siebie nawzajem do miłości; przy trzech już zaczyna się orgia
  • Jun'ichi Watanabe
    81. rocznica
    -Chcę być lekarzem.
    Ginko za bardzo się wstydziła,żeby to powiedzieć głośno,gdy się uczyła u Yorikuniego,lecz teraz przyszło jej to bez trudu.
    Po części dlatego,że nabrała odwagi,po części-bo czasy się zmieniły na tyle,że kobieta mogła mieć ambicje,nie narażając się na pogardę.
  • Szymon Szymonowic
    456. rocznica
  • Emma Donoghue
    45. rocznica
    urodzin
    Jak o czymś myślimy, nadajemy temu moc
  • Natalka Babina
    48. rocznica
    urodzin
    Ludzie rodzą się nie po to, żeby im było dobrze. W najlepszym wypadku przychodzą na ten świat po to, żeby dobrze było komu innemu.
  • Anatol Stern
    115. rocznica
  • Jerzy Kukuczka
    25. rocznica
    śmierci
    Widziałem w górach ludzi, którzy nigdy nie chodzą do kościoła. A tam się modlili.

Znajdź nas na Facebooku