Okładka książki 90 minut w niebie

978-83-7557-076-2
typ
papier
Lull
6,13 (99 ocen i 22 opinie)

Opis książki

Don Piper wracał samochodem z konferencji. Miał wypadek - jego samochód został zmiażdżony przez wielką ciężarówkę, która nagle zjechała na zajmowany przez niego pas. Sanitariusze stwierdzili, że Piper poniósł śmierć na miejscu. Jego ciało leżało we wraku samochodu pozbawione życia - lecz w tym cz ... życia - lecz w tym czasie Piper doświadczał wspaniałości nieba, z respektem podziwiając jego piękno i słuchając niezwykłej muzyki.

Półtorej godziny po wypadku, w czasie gdy modlił się za niego pastor, Piper w cudowny sposób powrócił do życia na ziemi. Po jego nie dających się opisać słowami rozkoszach przebywania w niebie pozostało jedynie wspomnienie. Czekały go ponure miesiące rekonwalescencji, jego wyzdrowienie nie było pewne - przez co wiara Pipera została wystawiona na ciężką próbę. teraz dzieli się z Tobą swoją historią, która odmieniła jego życie.

90 minut w niebie pozwala nam ujrzeć w nadzwyczaj realistyczny sposób skrawek Bożej, niebiańskiej rzeczywistości. To książka, która dodaje otuchy dochodzącym do siebie ofiarom wypadków oraz ludziom opłakującym śmierć bliskiej osoby. Doświadczenia Dona Pipera w zasadniczy sposób odmieniły jego życie - odmienią i Twoje.

Gdzie kupić?

Opinie czytelników
BIETKA | 2013-11-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2013

Pięknie wydana książka - czyta się jednym tchem. Twarda oprawa w niebieskiej okładce przyjemnym dotykiem obejmuje przejmującą historię pastora, Dona Pipera.
Pewnego, styczniowego dnia wracał swoim małym fordem do domu po konferencji baptystów. Dzień na podróż był fatalny: padał ulewny deszcz i dął silny wiatr, który wzmagał zimno.
Don podnosi kwestię podejmowania odpowiedniej decyzji, która ma duże znaczenie w życiu każdego człowieka, w różnych sytuacjach. On, w tamtym czasie podjął dwie, jakże ważne: zapiął pasy i wybrał inną drogę niż dotychczas. Na tej właśnie drodze z mostem uległ wypadkowi nie z własnej winy. Uderzyła w niego wielka ciężarówka jadąca z naprzeciwka. Ford pastora został zmiażdżony i wepchnięty pod barierkę mostu, która okazałą się być osłoną przed upadkiem do rzeki.
Stwierdzono śmierć na miejscu.

Z uwagi na nieumiejętność wyrażenia tego, co mu się zdarzyło, Autor prowadzi narrację przy współudziale Cecila Murphey, który pomagał mu przy powstawaniu tej książki. Past...

Agnieszka | 2010-10-31

Cudowna książka. Polecam każdemu.

Karmel | 2011-03-25

Zapowiadała się fajnie. Ale to nie sensacja. To raczej książka jak amerykańskie programy, dużo zapowiedzi, wywołanie w czytelniku max zaciekawienia, pokazanie wstępu od różnych stron, a kiedy ma nastąpić długo oczekiwana kulminacja jest takie małe puf ... i nic. Jest to raczej książka psychologiczno-religijna. Nie odradzam, każdy może coś w niej znaleźć dla siebie, w końcu jesteśmy różni, ksiażka ma przesłanie. Polecam.

Oliwia | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Trochę rozczarowałam się tą książką. Kupując myślałam, że autor skupił się na czasie, w którym był w niebie, a tu wręcz przeciwnie. Prawie cała książka jest o jego chorobie. Poza tym miałam wrażenie, że jest trochę "płytka". Czegoś w niej brakuje.
Pomimo tego, uważam, że warta jest przeczytania.

Bluesaltyangel | 2011-03-21

Rozczarowalam sie, spodziewalam sie czegos innego, rozumiem dlaczego ksiazka powstala i rozumiem, ze moze wielu pomoc, jak dla mnie autor kreauje sie troche na... alfa i omege i to mi sie nie podobalo...

Meliska | 2014-07-23

Uwielbiam książki o tej tematyce i z uporem maniaka wciąż szukam książki która dorówna "w objęciach jasności". Miałam nadzieje że być może "90 minut w niebie" stanie się moją drugą ulubienicą. Niestety....Książka nie opowiada raczej o śmierci klinicznej, wizjach życia po śmierci ani cudownych widokach nieba, książka mówi o wypadku, o chorobie, bólu i rehabilitacji. Tak ja ją odebrałam. Miałam nadzieję na hit...a tu kit.

daniello188 | 2011-02-06
Przeczytana: 02 sierpnia 2010

Fajna historia i nawet przekonująca. Czasami się nudziłem jak ją czytałem, ale ogólnie zrobiła na mnie spore wrażenie. Spojrzałem na swoje życie z innej strony, przewartościowałem sobie sporo poglądów i zasad. Polecam osobom, które chcą zgłębiać swoją wiedzę o wierze katolickiej i o ,,Niebie", do którego wszyscy chcemy trafić.

Joanna | 2014-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2014

Plusy:
- w miarę na temat, choć głównie o rekonwalescencji (co ma również swoje dobre strony, bo wiele mówi o ludzkim cierpieniu)

Minusy:
-chrześcijaństwo wylewa się z każdej strony (przyjmuję do wiadomości, że książka to zapis doświadczeń pastora, ma w tytule "niebo", ale pan mnie po prostu zajezusował)
- język jest dość toporny

Jeśli chodzi o tę tematykę to lepiej przeczytać "Dowód".
A tak poza tym może znacie jakieś książki o tego typu doświadczeniach, ale napisane przez wyznawców innych religii (niechrześcijan)?

wodniczek | 2013-04-01
Przeczytana: 2010 rok

Tytułowe 90 minut w niebie stanowią stosunkowo niewielki fragment książki, reszta to opis zmagań autora po wypadku samochodowym. Spodziewałam się czegoś innego. Ogólnie w porządku, ale nie zachwyca.

Gosia | 2014-05-18
Przeczytana: 18 maja 2014

Przyznam się szczerze, że po tytule spodziewałam się większych opowieści o owych 90 minutach. Historia interesująca, ale jednak ..

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto