90 minut w niebie

Wydawnictwo: POLWEN
90 Minutes in Heaven
978-83-7557-076-2
Marta

Don Piper wracał samochodem z konferencji. Miał wypadek - jego samochód został zmiażdżony przez wielką ciężarówkę, która nagle zjechała na zajmowany przez niego pas. Sanitariusze stwierdzili, że Piper poniósł śmierć na miejscu. Jego ciało leżało we wraku samochodu pozbawione życia - lecz w tym cz ... życia - lecz w tym czasie Piper doświadczał wspaniałości nieba, z respektem podziwiając jego piękno i słuchając niezwykłej muzyki.

Półtorej godziny po wypadku, w czasie gdy modlił się za niego pastor, Piper w cudowny sposób powrócił do życia na ziemi. Po jego nie dających się opisać słowami rozkoszach przebywania w niebie pozostało jedynie wspomnienie. Czekały go ponure miesiące rekonwalescencji, jego wyzdrowienie nie było pewne - przez co wiara Pipera została wystawiona na ciężką próbę. teraz dzieli się z Tobą swoją historią, która odmieniła jego życie.

90 minut w niebie pozwala nam ujrzeć w nadzwyczaj realistyczny sposób skrawek Bożej, niebiańskiej rzeczywistości. To książka, która dodaje otuchy dochodzącym do siebie ofiarom wypadków oraz ludziom opłakującym śmierć bliskiej osoby. Doświadczenia Dona Pipera w zasadniczy sposób odmieniły jego życie - odmienią i Twoje.

Hanna | 2015-08-28
Przeczytana: 28 sierpnia 2015

Książka według mojej opinii jest dobra. Tak naprawdę te 90 minut w niebie jest opisane tylko na samym początku i cała ta opowieść i pokazanie nieba, nie zajmuje wiele miejsca w tej książce. Kolejne rozdziały to historia zmagania się z cierpieniem, bólem, depresją po wypadku i czas rekonwalescencji. Trochę mi się dłużyło czytanie, jednak ogólnie nie jest to zła publikacja dla tych, którzy interesują się życiem po śmierci lub dla osób zmagających się z ciężkimi chorobami.

BIETKA | 2013-11-21
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 października 2013

Pięknie wydana książka - czyta się jednym tchem. Twarda oprawa w niebieskiej okładce przyjemnym dotykiem obejmuje przejmującą historię pastora, Dona Pipera.
Pewnego, styczniowego dnia wracał swoim małym fordem do domu po konferencji baptystów. Dzień na podróż był fatalny: padał ulewny deszcz i dął silny wiatr, który wzmagał zimno.
Don podnosi kwestię podejmowania odpowiedniej decyzji, która ma duże znaczenie w życiu każdego człowieka, w różnych sytuacjach. On, w tamtym czasie podjął dwie, jakże ważne: zapiął pasy i wybrał inną drogę niż dotychczas. Na tej właśnie drodze z mostem uległ wypadkowi nie z własnej winy. Uderzyła w niego wielka ciężarówka jadąca z naprzeciwka. Ford pastora został zmiażdżony i wepchnięty pod barierkę mostu, która okazałą się być osłoną przed upadkiem do rzeki.
Stwierdzono śmierć na miejscu.

Z uwagi na nieumiejętność wyrażenia tego, co mu się zdarzyło, Autor prowadzi narrację przy współudziale Cecila Murphey, który pomagał mu przy powstawaniu tej książki....

Iwona | 2015-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2015

Chyba nie umiem wyrazić swoich odczuć. Powiem tylko: warto.

Karmel | 2011-03-25

Zapowiadała się fajnie. Ale to nie sensacja. To raczej książka jak amerykańskie programy, dużo zapowiedzi, wywołanie w czytelniku max zaciekawienia, pokazanie wstępu od różnych stron, a kiedy ma nastąpić długo oczekiwana kulminacja jest takie małe puf ... i nic. Jest to raczej książka psychologiczno-religijna. Nie odradzam, każdy może coś w niej znaleźć dla siebie, w końcu jesteśmy różni, ksiażka ma przesłanie. Polecam.

anaszko | 2018-02-24
Przeczytana: 23 lutego 2018

Ciekawa, aczkolwiek nie zachwyciła mnie. Nie było to moje pierwsze spotkanie z literaturą na temat śmierci klinicznej, natomiast ta książka skupiła się na niebie niż faktach naukowych.

Korzystając z okazji, że mam natchnienie na ten temat sięgnę chętnie po więcej tytułów poruszających kwestię śmierci klinicznej.

Ogólnie książka nie jest zła, polecam.

Agnieszka | 2010-10-31

Cudowna książka. Polecam każdemu.

Magdalena | 2013-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2013

Zawiodłam się. Mało opisu nieba (3 rozdziały). Więcej jest o jego wypadku i powrocie do zdrowia, i jego misji (opowiadania innym o swoim pobycie). Nie bardzo chce mi się wierzyć, by każdy po usłyszeniu jego historii, uwierzył w nią. Ostatnio rozdział też rozczarowuje, jak można krytykować inne osoby (i ich wyznania), które również miały tego typu doświadczenia. Ok, nie wierzę historię innych, ale wtedy też moja historia prawdziwą być nie może.

Więcej: http://msmagi18.blogspot.com/2013/07/90-minut-w-niebie.html

Meliska | 2014-07-23

Uwielbiam książki o tej tematyce i z uporem maniaka wciąż szukam książki która dorówna "w objęciach jasności". Miałam nadzieje że być może "90 minut w niebie" stanie się moją drugą ulubienicą. Niestety....Książka nie opowiada raczej o śmierci klinicznej, wizjach życia po śmierci ani cudownych widokach nieba, książka mówi o wypadku, o chorobie, bólu i rehabilitacji. Tak ja ją odebrałam. Miałam nadzieję na hit...a tu kit.

Oliwia | 2011-01-27
Przeczytana: 2010 rok

Trochę rozczarowałam się tą książką. Kupując myślałam, że autor skupił się na czasie, w którym był w niebie, a tu wręcz przeciwnie. Prawie cała książka jest o jego chorobie. Poza tym miałam wrażenie, że jest trochę "płytka". Czegoś w niej brakuje.
Pomimo tego, uważam, że warta jest przeczytania.

daniello188 | 2011-02-06
Przeczytana: 02 sierpnia 2010

Fajna historia i nawet przekonująca. Czasami się nudziłem jak ją czytałem, ale ogólnie zrobiła na mnie spore wrażenie. Spojrzałem na swoje życie z innej strony, przewartościowałem sobie sporo poglądów i zasad. Polecam osobom, które chcą zgłębiać swoją wiedzę o wierze katolickiej i o ,,Niebie", do którego wszyscy chcemy trafić.