Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!

Okładka książki Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń!
Nick Vujicic Wydawnictwo: Aetos Media biografia, autobiografia, pamiętnik
Piotr Kwiatkowski
życie biografia fokomelia

Okładka książki Wszystko jest po coś Mira Suchodolska, Krzysztof Ziemiec
Ocena 7,1
Wszystko jest ... Mira Suchodolska, K...
Okładka książki Niebo istnieje... Naprawdę! Todd Burpo, Lynn Vincent
Ocena 7,4
Niebo istnieje... Todd Burpo, Lynn Vi...

Oficjalne recenzje i

Lektura obowiązkowa

Link do recenzji

1580 36 104

Świetna książka niezwykłego człowieka. Historia Nicka pokazuje, że w każdej sytuacji można dostrzec dobro i je pomnażać poprzez swój upór i dążenie do celu. Inspirujące przykłady, które dają siłę do zmagania się z codziennymi wyzwaniami. Lektura pomaga przyjąć odpowiednią perspektywę i docenić otaczające nas okoliczności. Musimy cieszyć się każdym dniem!

Niewątpliwie historia Nicka Vujicica jest niesamowita i warta poznania, ale sama książka jako książka jest dość przeciętna. Momentami mnie wynudziła i była trochę za bardzo coachingowo-ewangelizatorska jak na mój gust.

Nie zmęczyłam do końca. Bardzo naiwnym, irytującym dla mnie językiem napisane.

Nie zmęczyłam do końca. Bardzo naiwnym, irytującym dla mnie językiem napisane.

Miałam problem z oceną tej książki. Jest napisana trochę zbyt prostym językiem jak na mój gust, ale Nick jest niesamowitym człowiekiem i na pewno warto poznać jego historię. Książka zachęciła mnie do wdzięczności za to co mam

Nick jest niezwykłym człowiekiem, który mimo swojej niepełnosprawności i ograniczeń udowadnia nam, że ograniczenia istnieją tak naprawdę tylko w naszej głowie. Gdybym to ja urodziła się bez kończyn zapewne do końca życia użalałabym się nad sobą obwiniając Boga, że mnie taką stworzył. Dzięki tej lekturze zaczęłam doceniać rzeczy nie oczywiste i kapiąc się w wannie dziękuje Bogu, że mam ręce i nogi. Książka mobilizuje do działania, do pokonywania trudności, nie poddawania się w skomplikowanych sytuacjach życiowych, a tym samym niesie przesłanie nadziei w beznadziei, wiary w Boga i miłości bliźniego. Z całego serca polecam książkę jak i film krótkometrażowy "Cyrk motyli" z jego udziałem. Polecam również filmy, które Nick wspomina w książce: "Surferka z charakterem" (o Bethany Hamilton) oraz "Moja lewa stopa" (na podstawie książki Christy Browna). Naprawdę warto je obejrzeć ;)

Autor pokazuje na swoim przykładzie, że mimo ograniczeń da się osiągnąć wiele rzeczy i spełniać swoje marzenia. Budująca książka! Czasem niektórzy nie doceniają tego, co mają.

inspirująca, lekka jeśli chodzi o język. dająca nadzieję. sporo odniesień religijnych

Bardzo szybko się czyta. Wiadomo, sam nasz bohater jest mega ciekawą postacią. Opowiada o swoich wzlotach i upadkach, sposobach radzenia sobie z codziennym życiem, ale także, a może przede wszystkim skłania nas, czytelników do myślenia, co my możemy w swoim życiu zmienić. Może troszkę za dużo opowieści o wierze w Boga, może być ciężkie dla osób niewierzących, ale mnie to mocno nie odrzucało, a nawet dało nowe światło na temat wiary. Polecam.

Autor pokazuje nam swoim przykładem, że wszystko jest możliwe. Wystarczy uwierzyć i wykonać pierwszy krok. Jedynie co nas ogranicza to my sami i nasz brak wiary w siebie i to co robimy.

Na półkach: , , , ,

Bardzo dobra książka opisująca jak wiara może pomóc w życiu, pomijając to czy jest racjonalna, czy bóg istnieje po prostu wiara działa i pomaga ludziom, gdzie przykładem jest Nick Vujicic, jest on również wspaniałym i bardzo ciekawym człowiekiem. Przez cały czas z zaciekawieniem czytałem jego biografię, bardzo dobrze wykonuję swoją misję ewangelizatora i mówcy, dzięki niemu na pewno wiele ludzi odzyskało chęci do życia i osiągnęło więcej. W książce jest mnóstwo porad ciekawostek i smaczków z życia Nicka przy których można się świetnie bawić a zarazem odczuwać współczucie i zdumienie.
Autor pokazuję także że niepełnosprawność można przekuć w dar, sądzę że Nick Vujicic nie osiągnął by tego co ma teraz bez swojej niepełnosprawności, również wiele wybitnych osób tak samo przekuło swoje ograniczenia w możliwości np. Stephen Hawking.
Książka ta również w ładny sposób łamie stereotypy o osobach niepełnosprawnych pokazując że nie są oni bierni, przygnębieni i wycofani lecz mogą być również spełnionymi i prowadzącymi ekscytujące życie ludźmi.

Polecam tę książkę każdej osobie wierzącej czy też nie wierzącej która zmaga się z brakiem motywacji, chęci do życia, która potrzebuje inspiracji a także która chcę zobaczyć jak wiara pomaga w życiu i także która chcę przeczytać bardzo ciekawą biografię.