Chłopiec, który wrócił z nieba

Tłumaczenie: Anna Kurzępa
Wydawnictwo: Aetos Media
The Boy Who Came Back from Heaven: A Remakable Account of Miracles, Angels, and Life beyond This World
literatura faktu

Wypadek... Cud... I nadprzyrodzone spotkanie, które może zmienić Twoją opinię na temat Nieba, aniołów i Boga... Gdy pewnego listopadowego poranka Kevin Malarkey jechał samochodem ze swym sześcioletnim synem Aleksem, zderzyli się z innym pojazdem. Alex odniósł ciężkie obrażenia i zapadł w śpiączkę – lekarze nie dawali mu żadnych szans. Jednak po dwóch miesiącach Alex wybudził się ze śpiączki i...

Wypadek...
Cud...
I nadprzyrodzone spotkanie, które
może zmienić Twoją opinię na temat Nieba, aniołów i Boga...

Gdy pewnego listopadowego poranka Kevin Malarkey jechał samochodem ze swym sześcioletnim synem Aleksem, zderzyli się z innym pojazdem. Alex odniósł ciężkie obrażenia i zapadł w śpiączkę – lekarze nie dawali mu żadnych szans. Jednak po dwóch miesiącach Alex wybudził się ze śpiączki i miał do opowiedzenia niezwykłą historię. Opisywał miejsce wypadku, szczegóły akcji ratunkowej i wydarzenia ze szpitala – mimo że pozostawał wtedy nieprzytomny. Opowiadał też o… nieziemskiej muzyce i aniołach, którzy przeprowadzili go przez bramy Nieba, a także o spotkaniu z Bogiem.
"Chłopiec, który wrócił z Nieba" to wzruszająca historia zwykłego chłopca, który odbył niezwykłą podróż – do Nieba i z powrotem. To książka, która pomaga uwierzyć w cuda, w życie poza tym światem i w moc ojcowskiej miłości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://aetos.pl/

Książkowa-Fantazja | 2013-08-17
Na półkach: Poszły w świat
Przeczytana: 23 czerwca 2013

W przypadku straty bliskiej nam osoby, wielu z nas się zapewne zastanawia, jak tam jest? Jak wygląda niebo? Czy istnieje piekło?
No, właśnie osoby, które przeżyły śmierć kliniczną opowiadają o światełku w tunelu. A co widział Alex?

Dziś chciałam napisać kilka zdań o historii niezwykłej, która wydarzyła się naprawdę. Historii w, której jest pełno cierpienia, bólu, a zarazem radości, troski, miłości. Historii, która porusza, wyciska łzy i zapada niezwykle głęboko w sercu, głowie i w myślach.

Kevin wraz z żoną i dziećmi właśnie się przeprowadzili. Do tego dopiero co urodziło im się już czwarte dziecko. Nadeszła niedziela, dzień święty i boży, jak to mówią niektórzy. Kevin postanawia zabrać najstarszego syna do kościoła. Następnie Alex namawia tatę na lody, a potem plac zabaw. Przychodzi pora powrotu do domu, Kevin jedzie nieznanymi ulicami, skrótami Alex zagaduje go, on się odwraca i w tym momencie...wszystko się zmienia. Samochód ulega poważnemu wypadkowi Kevin sam wychodzi z...

okularnica | 2014-11-21
Na półkach: Posiadam

dostałam tą książkę na bierzmowanie od mojej przyjaciółki.. jest cudowna! przeczytałam ją w ciągu kilku dni. Wprost nie mogłam się od niej oderwać! Dzięki historii Alexa (który, jak się okazało, jest w moim wieku) zaczęłam inaczej postrzegać świat, który mnie otacza.. Dzięki tej książce i tej historii napełniła mnie wiara głęboka jak jeszcze nigdy! Polecam każdemu! :*

aleksnadra | 2013-07-03
Przeczytana: 27 czerwca 2013

"Zostaliśmy stworzeni do rzeczy znacznie większych niż sprawy tego świata. Czasami nawiedza nas taka właśnie myśl. Czujemy, że życie doczesne nie jest naszym ostatecznym przeznaczeniem."

Każdy z nas chce wierzyć, że po śmierci czeka nas coś więcej. Każdy z nas nosi w sobie obraz Nieba. Jedną, niepowtarzalną wizję krainy wiecznej szczęśliwości. Czy wiemy na pewno, że ono istnieje? Niebo, życie poza grobowe jest kwestią wiary a nie nauki. Nie można więc tego zbadać, zgłębić, poznać, posmakować. Jednak są ludzie, którzy doświadczyli niezwyklej podróży do Nieba, a teraz głoszą pozostałym radosną nowinę.

Alex Malarkey jest jedną z takich osób. Poznajcie jego historię. Wyruszcie "śladami Aleksa w podróż do nieba i z powrotem."

Rodzina Malarkey to typowa amerykańska rodzina. Właśnie przeprowadzili się do domu na wsi, urodziło im się kolejne (czwarte) dziecko, zmienili otoczenie, dostosowywali się do nowego środowiska. Jak co niedzielę postanowili pojechać do Kościoła. Tylko Alex i...

Madzia | 2014-02-18
Przeczytana: 13 lutego 2014

Muszę przyznać, że po przeczytaniu tytułu powyższej pozycji i gdy spojrzałam na okładkę, wiedziałam, że muszę poświęcić tej książce trochę więcej czasu i wobec której nie mogę przejść obojętnie.
Opisana jest tutaj historia Aleksa, małego chłopca. Jest tu dużo wzruszających sytuacji. Książka ukazuje jak kilka sekund może całkowicie wywrócić życie do góry nogami. Ukazuje również jak wielką siłę ma modlitwa i wiara, od której coraz częściej się oddalamy pochłonięci przez szybkie tempo życia. Książka oprócz relacji ojca i syna zawiera także pytania do chłopca, dodatek z Pisma Świętego oraz wkładkę ze zdjęciami przedstawiającymi życie rodziny przed i po wypadku oraz miejsce tragedii.
Jeśli lubicie literaturę faktu, a także historie z życia wzięte, gdzie wiara czyni cuda to z całą pewnością ta publikacja jest dla Was.
Osobiście książkę polecam każdemu, warto poznać takie historie, które życie i wiara same piszą za siebie.

Ala | 2014-01-24
Na półkach: Religijne
Przeczytana: 24 stycznia 2014

Smutno, że to wszystko jednak było wymyślone.

Deutschland91 | 2015-10-14
Przeczytana: 12 października 2015

Po "Chłopiec, który wrócił z nieba" sięgnęłam kierowana własnymi zainteresowaniami. Wspominałam już we wcześniejszych opiniach, że lubię tematykę paranormalną dlatego kiedy zobaczyłam, że książka jest dostępna w bibliotece bez wahania ją wypożyczyłam.
Historia opowiada o wizjach Alexa po wypadku oraz to jak rodzina radziła sobie po tej tragedii. Po obrażeniach jakie chłopiec doznał to naprawdę istny cud może jakoś normalnie funkcjonować. Książka skłoniła mnie do zadawania pytań odnośnie życia po śmierci, stanu poza ciałem, śmierci klinicznej. Kwestie tego, że ta historia jest wymyślona zostawię bez komentarza. Nie zmieni to mojego poglądu na te sprawy, ponieważ nadal wierzę w to "co niewidzialne". Czy polecam? Jeśli wierzysz w istnienie życia pozagrobowego i aniołów tak jak ja to książka dla Ciebie, jeśli nie to nie musisz czytać. Tylko się wymęczysz i poczujesz, że ktoś narzuca Ci swoje poglądy.

Jarek | 2015-01-23

Książka wpadła mi w ręce całkiem przypadkowo. Normalnie nie czytam literatury takiego typu, ale tym razem poprosiłem ładnie właściciela o pożyczenie tej książki i zabrałem ją sobie do domu. Książka długo leżała na półce, ale się doczekała...
Zacząłem ją czytać i nie skończyłem... bo natknąłem się na takie nagromadzenie horrendalnych bzdur, w które żaden normalny człowiek nie będzie w stanie uwierzyć nie będąc w stanie mocnego upojenia alkoholowego, że totalnie zdegustowany zachęcającym opisem "Ta historia zdarzyła się naprawdę" ekspresowo oddałem bajeczkę właścicielowi.

Ponieważ dziś natknąłem się w necie na informację zgodną z moimi przeczuciami, że cała historia została zmyślona z myślą o nabraniu całej rzeszy naiwnych ludzi:

"- Całą opowieść wymyśliłem, żeby zwrócić na siebie uwagę. Nigdy nawet nie czytałem Biblii - napisał Alex Malarkey, który po wypadku stwierdził, że odwiedził niebo i przebywał z aniołami. Wraz ze swoim ojcem napisał książkę, która stała się bestsellerem....

justi | 2013-06-13
Na półkach: Religia
Przeczytana: 13 czerwca 2013

Czy jest nazwa na gatunek, będący przeciwieństwem horroru? To ta książka do niego należy. Polecam.

Moonwalk_EM | 2016-01-03
Na półkach: Z przesłaniem
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Ta historia to opowieść o Bogu.
Dla osób niewierzących wyda się absurdem. Osoby, które wierzą, nie raz będą miały wątpliwość.
Siła wiary może zdziałać cuda, tylko jak nauczyć się tak mocno wierzyć?

Sosenka | 2014-01-07
Przeczytana: grudzień 2013

Książki o naturze psychologicznej są zwykle nie tylko trudne, ale i czasochłonne. Jednak zdarzają się też takie tytuły, które wręcz połyka się w całości i trudno o nich zapomnieć. Temat powrotu do życia jest ostatnio bardzo popularny i powstaje coraz więcej reportaży i biografii, które o nim opowiadają, jednak rzadko który naprawdę trafia do serca i daje do myślenia w taki sposób, by chcieć coś zmienić w swoim życiu. Dzisiejsza książka jest inna, bo przede wszystkim jest świadectwem powrotu do życia dziecka, opowiedzianym ciekawie i niezwykle wzruszająco.
Cała historia małego Alexa rozpoczęła się od wypadku. Kiedy wraz z ojcem Kevinem Malarkey, chłopiec jechał autem obaj doznali obrażeń w wyniku wypadku, zderzenia z innym pojazdem, jednak o ile rodzic Alexa dobrze zniósł zderzenie, o tyle chłopiec odniósł rany na tyle poważne, że zapadł w śpiączkę, z której nie wybudzał się przez długi czas. Leżał w szpitalu pod opieką rodziny, lekarzy i nowoczesnej aparatury, jednak pewnego...