Chłopiec, który wrócił z nieba

Tłumaczenie: Anna Kurzępa
Wydawnictwo: Aetos Media
The Boy Who Came Back from Heaven: A Remakable Account of Miracles, Angels, and Life beyond This World
literatura faktu

Wypadek... Cud... I nadprzyrodzone spotkanie, które może zmienić Twoją opinię na temat Nieba, aniołów i Boga... Gdy pewnego listopadowego poranka Kevin Malarkey jechał samochodem ze swym sześcioletnim synem Aleksem, zderzyli się z innym pojazdem. Alex odniósł ciężkie obrażenia i zapadł w śpiączkę – lekarze nie dawali mu żadnych szans. Jednak po dwóch miesiącach Alex wybudził się ze śpiączki i...

Wypadek...
Cud...
I nadprzyrodzone spotkanie, które
może zmienić Twoją opinię na temat Nieba, aniołów i Boga...

Gdy pewnego listopadowego poranka Kevin Malarkey jechał samochodem ze swym sześcioletnim synem Aleksem, zderzyli się z innym pojazdem. Alex odniósł ciężkie obrażenia i zapadł w śpiączkę – lekarze nie dawali mu żadnych szans. Jednak po dwóch miesiącach Alex wybudził się ze śpiączki i miał do opowiedzenia niezwykłą historię. Opisywał miejsce wypadku, szczegóły akcji ratunkowej i wydarzenia ze szpitala – mimo że pozostawał wtedy nieprzytomny. Opowiadał też o… nieziemskiej muzyce i aniołach, którzy przeprowadzili go przez bramy Nieba, a także o spotkaniu z Bogiem.
"Chłopiec, który wrócił z Nieba" to wzruszająca historia zwykłego chłopca, który odbył niezwykłą podróż – do Nieba i z powrotem. To książka, która pomaga uwierzyć w cuda, w życie poza tym światem i w moc ojcowskiej miłości.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: http://aetos.pl/

conss | 2019-07-19
Przeczytana: 18 lipca 2019

Cudowna książka o wierze, pokonywaniu przeciwności i motywacji do dalszego życia...
Życia na ziemi, jak i w niebie o czym przekonał się mały Aleks będąc w śpiączce klinicznej. Lektura pomaga nam UWIERZYĆ (nawet od nowa), STWORZYĆ COŚ (nawet z niczego), ZASNĄĆ WIEDZĄC, ŻE BÓG CAŁY CZAS CZUWA (chociaż nie zawsze to czujemy).

Dominika Lewandowska | 2018-08-18
Przeczytana: maj 2017

Niezwykła historia, pokazując trudy codziennego życia, oraz to, jak wiara pomaga nam w codzienności. Książka idealna dla osób które chcą uwierzyć.

Dominika | 2017-02-14

Po książkę sięgnęłam za namową koleżanki. Nie lubię tematyki Boga i chorób, jednak ta książka nie była taka zła. W momencie opisu wypadku miałam łzy w oczach. Rodzice chłopca jak i on sam byli bardzo dzielni. Myślę, że wiara bardzo im pomogła. Dobrze jest myśleć, że ktoś nad nami czuwa. Łatwiej jest wtedy znosić przeciwności losu. Jeszcze lepiej gdy, tak jak bohaterowie tej książki, ma się wokół siebie pomocnych ludzi. Piękna historia o walce i wierze. Muszę nadmienić, że książka zawiera pewne nieścisłości (nadinterpretacje ze strony rodziców) m.in. w momencie gdy chłopiec opowiada matce o wypadku będąc jeszcze w szpitalu, a dopiero potem jest napisane, że uczy się wypowiadać pierwsze słowa po wypadku. Podobną sytuacja powtarza się jeszcze co najmniej raz.

karmeleqx3 | 2016-12-07
Przeczytana: 02 marca 2016

Książka naprawdę dająca duzo do myślenia, niby nic a jednak jeden dzień zmienia wszystko.

mariola | 2016-04-03
Przeczytana: 03 kwietnia 2016

Książka o Bogu, dla chwały Bożej. Tylko nie rozumiem dlaczego ogłoszono, że to zmyślona historia

mark00s | 2016-02-25
Przeczytana: 24 lutego 2016

Miło się czytało, szkoda, że na końcu (szukając informacji o Alexie) dowiedziałem się, iż cała historia pobytu w niebie została przez chłopaka zmyślona (co on sam potwierdził)...

Moonwalk_EM | 2016-01-03
Na półkach: Przeczytane, Z przesłaniem
Przeczytana: 15 grudnia 2015

Ta historia to opowieść o Bogu.
Dla osób niewierzących wyda się absurdem. Osoby, które wierzą, nie raz będą miały wątpliwość.
Siła wiary może zdziałać cuda, tylko jak nauczyć się tak mocno wierzyć?

Deutschland91 | 2015-10-14
Przeczytana: 12 października 2015

Po "Chłopiec, który wrócił z nieba" sięgnęłam kierowana własnymi zainteresowaniami. Wspominałam już we wcześniejszych opiniach, że lubię tematykę paranormalną dlatego kiedy zobaczyłam, że książka jest dostępna w bibliotece bez wahania ją wypożyczyłam.
Historia opowiada o wizjach Alexa po wypadku oraz to jak rodzina radziła sobie po tej tragedii. Po obrażeniach jakie chłopiec doznał to naprawdę istny cud może jakoś normalnie funkcjonować. Książka skłoniła mnie do zadawania pytań odnośnie życia po śmierci, stanu poza ciałem, śmierci klinicznej. Kwestie tego, że ta historia jest wymyślona zostawię bez komentarza. Nie zmieni to mojego poglądu na te sprawy, ponieważ nadal wierzę w to "co niewidzialne". Czy polecam? Jeśli wierzysz w istnienie życia pozagrobowego i aniołów tak jak ja to książka dla Ciebie, jeśli nie to nie musisz czytać. Tylko się wymęczysz i poczujesz, że ktoś narzuca Ci swoje poglądy.

Juleczkzxd1 | 2015-09-01
Przeczytana: lipiec 2015

Książka jest dobra i ciekawa, ale szkoda, że to wszystko okazało się kłamstwem.

nelke | 2015-05-12
Na półkach: Przeczytane, Niedoczytane
Przeczytana: 12 maja 2015

No nie mogłam tego doczytać :/ Przeczytałam relację do zapadnięcia Aleksa w śpiączkę i fragmenty, które niby Aleks opowiadał.