Zgłosuj na książki roku 2017

Miłość bez granic

Wydawnictwo: Aetos Media
Love Without Limits: A Remarkable Story of True Love Conquering All
arven1989

Niezwykła historia miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody Jako młody chłopak dorastający w Australii, Nick Vujicic nie mógł zrozumieć, dlaczego Bóg dopuścił do tego, że urodził się bez kończyn. Zastanawiał się, czy w przyszłości spotka swoją drugą połówkę. Kanae Miyahara wychowywała się na drugim końcu świata, w Meksyku. Ze smutkiem obserwowała rozpad swojej rodziny i zadawała sobie...

Niezwykła historia miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody

Jako młody chłopak dorastający w Australii, Nick Vujicic nie mógł zrozumieć, dlaczego Bóg dopuścił do tego, że urodził się bez kończyn. Zastanawiał się, czy w przyszłości spotka swoją drugą połówkę. Kanae Miyahara wychowywała się na drugim końcu świata, w Meksyku. Ze smutkiem obserwowała rozpad swojej rodziny i zadawała sobie pytanie, czy trwałe, kochające się małżeństwo jest w ogóle możliwe. Z czasem Nick odkrył, jaki cel wyznaczył mu Bóg, i jego życie nabrało nowego sensu. Jednak gdy po kolejnym nieudanym związku pozostało mu tylko złamane serce, zaczął wątpić, czy kiedykolwiek się ożeni. Kanae miała za sobą relacje oparte na powierzchownym zauroczeniu, ale pragnęła znaleźć mężczyznę o silnym charakterze i głębokiej wierze – dobry materiał na pobożnego męża i ojca. Kiedy ich drogi przecięły się w niezwykłych okolicznościach, Nick i Kanae uświadomili sobie, że Bóg posłużył się ich bolesnymi doświadczeniami, by przygotować ich na to spotkanie… by przygotować ich dla siebie nawzajem!

NIE TRZEBA BYĆ IDEAŁEM, ŻEBY ZNALEŹĆ PRAWDZIWĄ MIŁOŚĆ

Urodzony bez rąk i nóg Nick Vujicic przezwyciężył ograniczenia wynikające z niepełnosprawności i prowadzi aktywne życie, które sam określa jako „obłędnie szczęśliwe”. Jednak w sprawach sercowych doznał wielu zawodów i rozczarowań. Jako dwudziestokilkulatek wątpił, czy kiedykolwiek znajdzie kobietę, która go pokocha i zechce spędzić z nim życie.
Kiedy spotkał Kanae, wszystko się zmieniło. Od razu między nimi zaiskrzyło, ale dopiero po wielu perypetiach godnych romantycznej komedii pomyłek powiedzieli sobie „Tak”.

W pierwszej wspólnie napisanej książce Nick i Kanae odsłaniają kulisy niezwykłej historii swojego spotkania, miłości i walki z głosami sceptyków na temat ich związku.
Miłość bez granic to inspirująca opowieść o zakochaniu, narzeczeństwie, pierwszych latach małżeństwa i doświadczeniach rodzicielskich. Nick i Kanae przekonują słowem i przykładem, że nawet jeśli zmagamy się z wieloma wyzwaniami, prawdziwa miłość pokona wszelkie przeszkody.

źródło opisu: http://aetos.pl/sklep/milosc-bez-granic/

źródło okładki: http://aetos.pl/sklep/milosc-bez-granic/#

Książkowo_czyta | 2016-12-04
Przeczytana: 20 listopada 2016

W wrześniu 2016 roku trafiła w ręce czytelników najnowsza książka znanego na całym świecie mówcy motywacyjnego Nicka Vujicic’a, tym razem do pracy nad książką zaprosił on swoją żonę Kanae. „Miłość bez granic” jest więc pisana na dwa głosy, z jednej strony poznajemy historię z perspektywy Nicka, drugie spojrzenie należy natomiast do Kanae.

W niniejszej książce opowiedzieli oni historię swojej znajomości poczynając od pierwszego zdawać by się mogło przypadkowego spotkania, aż po dzień dzisiejszy, gdy są małżeństwem i rodzicami dwóch synów.

W publikacji tej znajdujemy sporo odniesień do wiary oraz obecności Boga w życiu państwa Vujicic’ów, gdyż dla obojga duchowa sfera ludzkiej egzystencji jest niezwykle ważna.

W sposób bardzo otwarty Nick i Kanae opowiadają o swoich poszukiwaniach miłości i związanych z tą kwestią wzlotach i upadkach. Mówią także o swoich obawach, wątpliwościach i rozczarowaniach, jakich doświadczyli na drodze ku obecnemu szczęściu.

Książka ta może być...

Moim zdaniem jest to najlepsza książka Nicka od czasu książki pt: ,,Bez rąk, bez nóg bez ograniczeń".
Książka pt. ,,Miłość bez granic. Niezwykła historia miłości, która pokonuje wszelkie przeszkody" jest wg. mnie swego rodzaju poradnikiem dla osób chcących znaleźć miłość, narzeczonych, świeżo ,,upieczonych" małżeństw oraz małżeństw spodziewających się potomstwa ale nie tylko. Jest to świetna książka dla osób niepełnosprawnych, które wątpią w to, że kiedyś zostaną przez kogoś pokochane, a obawy te wynikają z niepełnosprawności.

Asia | 2017-09-15

Ta książka jest świetna! Napisana nieskomplikowanym językiem skłania do przemyśleń, ale też wprawia w dobry nastrój. Uczy, że nie należy rezygnować z marzeń, uczy wytrwałości. Chwilami po prostu... wzrusza.
Polecam wszystkim tę pozycję! :)

Maciej | 2018-02-12
Agata | 2017-07-12