Fortuna

Tłumaczenie: Klaryssa Słowiczanka
Wydawnictwo: Harlequin Enterprises
Fortune
palalela

Matczyna ofiara... Grzeszna obsesja... Desperacka walka o przetrwanie... Skye Dearborn dobrze wiedziała, czego sobie życzy. Odkrycia sekretów z przeszłości. Odnalezienia się z matką. Zapłaty moralnej od mężczyzny, który ją zdradził. Miłości. Tylko jeden człowiek mógł jej pomóc w spełnieniu życzeń. Ten sam, który nigdy nie zaprzestał poszukiwania Skye, porwanej przed laty przez własną matkę. W końcu ją odnalazł. To właśnie on, mężczyzna ogarnięty chorobliwą obsesją, zaczął kierować jej losem. Czy życie, jakie wymyślił dla Skye, wyda się jej spełnieniem najskrytszych marzeń, czy też okaże się koszmarem, z którego nie będzie ucieczki?

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: Fortune

gwiazdka | 2016-07-16
Na półkach: Przeczytane, Rok 2016
Przeczytana: 16 lipca 2016

Irytowała mnie ta książka. Może za swoją przewidywalność, szczególnie za sprawą tajemniczości, wiadomo było od razu, w którą stronę potoczy się historia; może za sporawą bohaterów. Mało wyraziści, uwidocznione tylko pojedyncze cechy, przesadna dobroć, przesadne zło, nic pomiędzy. Bardziej powieść obyczajowa niż sensacja, ale gdyby została dobrze napisana nie byłaby to wada. Pomysł nawet mi się spodobał, ale potraktowany został powierzchownie, jak w harlequinie. Poza tym bardzo denerwowała mnie Claire/ Madeleine- taka łajza. Nie jestem zachwycona.

Ania | 2014-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2014

Jest to świetny thriller trzymający cały czas w napięciu.Wciągająca historia,która momentami przeraża.Opowiada nie tylko o chorej obsesji ale także o poświęceniu matkti dla córki.Postacie są bardzo dokładnie wykreowane,co sprawia,że czytelnik czuje się jakby je znał.
Po raz kolejny mogłam przekonać się że Erici Spindler prezentuje nam bardzo dobrą powieść.Zdecydowanie polecam!!!

Bożena | 2016-10-30
Przeczytana: październik 2016

Biorąc do ręki książkę Erici Spindler spodziewam się trzymającego w napięciu thrillera, dodatkowo tytuł i opis na okładce utwierdził mnie, to będzie mroczna, pełna grozy opowieść - psychopata obsesyjnie prześladuje główną bohaterkę. Jednak już na początku okazuje się, że ta historia nie jest taka mroczna jak się spodziewałam, autorka trochę odpuściła ale jej umiejętność budowania napięcia i ten wyjątkowy styl nie pozwala odłożyć książki na półkę. Dynamika akcji i towarzyszące mi w trakcie czytania emocje wciągają - ciekawa byłam co dalej? i co dalej? i tak do ostatniej strony.

Bardzo polecam!książkę czyta się szybko i choć fabuła nie przyprawia o gęsią skórkę to można się wkręcić.

darkangel | 2014-07-23
Przeczytana: 23 lipca 2014

Super książka. Ponad rok stała sobie na mojej półce i czekała cierpliwie na swoją kolej i doczekała sie. Wspaniała akcja, niesamowita intryga rodziny Monarchów, wielkich bogaczy zajmujacych sie projektowaniem biżuterii. Niektorzy myślą ze pieniądze to wszystko, a jednak nie, w życiu najbardziej liczy sie szczęście i miłość bliskich, pieniadze zaś są tylko dodatkiem, niezbędnym dodatkiem.

Akcja znakomita, przewidywalna fabuła, a akcja doskonała trzymała mnie w mocnym napięciu,,,z zapartym tchem czytałam ten thriller nie mogłam się oderwać od książki.
Niebezpieczna, groźna przygoda matki z córką przeszłości walczącej ze swoim przeznaczeniem.
Ericę bardzo lubię czytać, pisze świetne, dobre thrillery, które warto przeczytać, jest to moje drugie spotkanie z tą autorką i nie ostatnie oczywiście będę korzystać z jej książek i czytać:))
Zaskakujący thriller, rewelacyjny mi się podobał!!!

dorcia2633 | 2016-03-22
Przeczytana: 22 marca 2016

Już jako mały chłopiec, Griffen, spadkobierca należącej do finansowej elity rodziny Monarchów, potrafił być okrutny. Gdy dorósł, stał się bezlitosny. Miał jedna słabość: pragnął przyrodniej siostry Grace. Uciekła wraz ze swoją matką dawno temu, ale Griffen nie przestał szukać Grace. Chciał jej nie tylko dla siebie; talent przyrodniej siostry gwarantował dalszy rozwój firmy. Nie wierzył własnemu szczęściu, gdy po latach w pięknej młodej kobiecie rozpoznał Grace. Nazywała się teraz inaczej i niczego nie pamiętała z dzieciństwa. Griffen był gotów na wszystko, żeby ją zdobyć; nawet na popełnienie zbrodni...

elenkaa | 2014-09-12
Przeczytana: 12 września 2014

Recenzja dostępna również na moim blogu: http://pasion-libros.blogspot.com/2014/09/21-obsesja-erica-spindler.html

Autorka Erica Spindler jest porównywana do Alex Kavy. Wspólnie napisały nawet powieść "Cienie nocy". Jest to mój debiut z ta autorką i byłam bardzo ciekawa i pokładałam wielkie nadzieje w tym, jak się zakończy.

Główną bohaterką jest Sky Dearborn, jednak pojawia się ona dopiero w rozdziale czwartym. Najpierw poznajemy bogatą, wpływową rodzinę Monarch. W skład tej rodziny wchodzi Madeline, która niedawno urodziła córkę Grace. Madeline pochodzi z biednej rodziny, więc zainteresowanie ze strony Pierce'a, jednego z Monarchów traktuje jak sen, marzenie, bajkę. Pierce ma syna z pierwszego małżeństwa - Griffena, który niezdrowo interesuje się swoja małą siostrą. Właściwie to cała rodzina traktuje Grace, jak największy skarb, dlatego, że ma "dar", jak wszystkie kobiety w rodzinie. Madelaine nie wie, na czym ten dar ma polegać, ale nie podoba jej się zainteresowanie jej córką....

Aksamitt | 2015-01-03

Nie żebym oczekiwała jakiegoś WoW! po tej autorce, bo już miałam okazję przekonać się jak pisze i nie są to jakieś thrillery pełne napięcia. Właściwie dopadło mnie chyba większe rozczarowanie treścią niż ostatnio.
Zapowiada się nawet interesująco: poznając wpływową rodzinę, która nie tylko w swoim środowisku ma znaczenie, ale również wywiera ogromny wpływ na członków rodziny, szczególnie żonę syna, widzimy że są oni jacyś dziwni. I jest pewna tajemnica, dochodzi też do tragedii, ale to właśnie ten początek, jedynie pierwsze rozdziały oferują to nad czym można się głębiej pochylić, bo im dalej tym gorzej. Cała część o życiu małej Skye w nowym środowisku jest bardziej do przekartkowania niż czytania.
Dla kogoś kto sporo czyta w tym gatunku, uważam że książka moze wydać się nawet nudna, ma prawo też poczuć się rozczarowany, bo wszystko wyłożone jest na tacy i nie ma tej zawiłości, zatrzymania się nad rozwikłaniem intrygi. Poczułam się jak przy rozwiązywaniu krzyżówki po kimś, gdzie...

miqa | 2012-02-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 02 lutego 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Erica Spindler to amerykańska pisarka, specjalizująca się w thrillerach z wątkami romantycznymi. Taka też jest „Obsesja”. Byłam bardzo ciekawa tej książki, nie tylko z tego powodu, że to pierwsza książka tej autorki, którą miałam okazję przeczytać, ale również dlatego, że parę miesięcy temu było o tej pozycji dość głośno. Mogę się pokusić o stwierdzenie, że pojawiła się obsesja na punkcie „Obsesji”.

Książka jest podzielona na 6 części zatytułowanych kolejno: „Motyle”, „Trupa Wędrowna”, „Drapieżne ptaki”, „Chance i Skye”, „Fortuna” i „Horizon’s End”. Narracja w powieści jest zmienna, co jest dużym plusem oraz urozmaiceniem dla czytelnika. Mamy tutaj różne perspektywy postrzegania świata i wydarzeń.

O czym jest „Obsesja”? O obsesji pewnego mężczyzny na punkcie pewnej kobiety. Jest rok 1971, arystokracka rodzina Monarchów z wielką niecierpliwością oczekuje narodzin utęsknionej dziewczynki. Historię tę poznajemy z punktu widzenia matki – Madeleine, pochodzącej z biednej rodziny,...

ennkaa | 2012-02-29
Przeczytana: 28 lutego 2012

A teraz nie wiem co napisać o książce.

No bo tak: To chyba najsłabsza z książek Pani Spindler, jakie czytałam. Akcja momentami niedopracowana lub naciągnięta. Decyzje i pobudki bohaterów wręcz oburzające a oni sami ,mimo wielkiego potencjału w postaci różnych ciekawych zdolności, jacyś tacy...płascy.

I tak właśnie powinnam napisać, dać książce trzy gwiazdki i zakończyć recenzję, tym bardziej,że po autorce spodziewam się zawsze dużo.

Ale to by było nieuczciwe.

No bo drugie tak: Książkę zaczęłam czytać wieczorem a skończyłam o
szóstej rano. Wciągnęła mnie tak kompletnie bez pamięci,że nie liczyło się,że za pół godziny wstaję i zawaliłam noc. Jakoś bardzo dobrze się czułam w towarzystwie tych pokręconych bohaterów, którym najchętniej bym przywaliła w łeb żeby się opamiętali. Jakoś miło mi było w atmosferze objazdowego lunaparku, który wydawał się żywcem wyjęty z innej epoki. A potem fajnie mi się było bujać na rozterkach sercowo- uczuciowych, które rozgrywały się w mało dla...