Tamta dziewczyna

Edipresse
2018-02-28
2018-02-28
Jacek Żuławnik

2.75 ✰ // Jeśli dobrze pamiętam, dawno temu chciałam przeczytać jakąś książkę Eriki Spindler (chyba, za dużo takich autorów mam) i z jednej strony słuchało się tego bardzo dobrze, była to szybka i przyjemna rozrywka przez większość czasu, ale jest to taki sobie kryminał. Bardziej coś w gatunku, książka na jeden wieczór i zapewne podobała mi się bardziej, gdyby nie została zniszczona romansem i kompletnie niepotrzebnymi scenami erotycznymi - oczy mnie bolą od wywracania i jeśli sięgam po kryminał to chcę ciała, krew i dochodzenie, a nie kiepski romans i jeszcze gorsze sceny łóżkowe. Ugh.

Dość długo czytałam tę książkę, choć ona sama wcale aż tak długa nie jest. Jest to moją druga powieść tej autorki, bardzo spodobała mi się "Pierwsza żona". Niestety "Tamta dziewczyna" nie była dla mnie aż tak wciągająca.

Generalnie - nie mam jej zbyt wiele do zarzucenia. Ot, lekki kryminał z małym romansem w tle. Nie ma tu bardzo emocjonującej i zapierającej dech akcji, a zakończenia w pewnym momencie można się już domyślić. Rozdziały są bardzo krótkie, jest ich za to dużo. Bohaterowie nie są płascy, ale też mam wrażenie, że czytelnik nie do końca tych bohaterów poznaje. W sumie gdybym miała opisać ich charaktery w kilku słowach, to sama nie wiem, co mogłabym o nich powiedzieć.

Jest to raczej lekkie i nieskomplikowane czytadło do poduszki w wolny wieczór. Fani misternych intryg i poplątanych wątków będą zawiedzeni, ale jeśli ktoś szuka lekkiej tajemnicy to mogę polecić.

Dobra, "stara" Erica Spindler i nie mówię tutaj o wieku autorki. Dawno temu czytałam książki autorki jak szalona, potem zaprzestałam odkrywając innych autorów. Jak miło wrócić do autorów których podziwiałam. Nie zawiodłam się po latach i z przyjemnością przeczytałam, właściwie wchłonęłam tę powieść i polecam każdemu. Wartka akcja, stopniowanie napięcia, dobry język. Czytajcie, polecam, dobrze spędzony czas.

Trzecia książka tej autorki. Bardzo fajny kryminał. Szybko się czyta.

Trzecia książka tej autorki. Bardzo fajny kryminał. Szybko się czyta.

Dobrze się czytało. Ciekawa jestem innych książek tej autorki.

Dobrze się czytało. Ciekawa jestem innych książek tej autorki.

Erica Spindler to jedna z moich ulubionych autorek. Jej książki są ciekawe, bardzo dobrze napisane, czyta je się luźno i przyjemnie. Nie ma w nich wulgaryzmów i nadmiernej przemocy.
Tamta dziewczyna to bardzo ciekawa historia funkcjonariuszki policji która została przydzielona została do rozwiązania tajemnicy zabójstwa szanowanego w mieście rektora uczelni. Okazuję się że zamordowany ma coś wspólnego z przeszłością Mirandy.
W małym miasteczku większość jest przeciwko niej, nikt jej nie wieży. Rozpoczyna prywatne śledztwo.

Ciekawy kryminał. Dynamiczny, jak to u Ericy Spindler bywa. Może i można zarzucić, że jest nieco przewidywalny, ale i tak wciąga w wir wydarzeń.
To była dobra rozrywka.
Polecam!

To była dobra rozrywka.
Polecam!

krutna zbrodnia i jeden świadek – piętnastoletnia dziewczyna z biednej dzielnicy. Jest notoryczną kłamczuchą, wiecznie na bakier z prawem. Nic zatem dziwnego, że nikt nie chce jej uwierzyć. Miranda Rader, funkcjonariuszka policji w Harmony w stanie Luizjana, cieszy się opinią prawej, uczciwej i opanowanej. Ale nie zawsze tak było. Miranda pochodzi z niewielkiego, prowincjonalnego miasteczka Jasper, w dodatku z jego gorszej, biedniejszej części. Szacunek kolegów i koleżanek oraz lokalnej społeczności zdobyła swoją ciężką pracą. Kiedy Miranda i jej partner zostają wezwani na miejsce przestępstwa, ofiarą okazuje się znany i lubiany wykładowca miejscowej uczelni. Zaskakuje ich rzadko spotykana brutalność zbrodni. Gdy Mirandzie wydaje się już, że tego dnia nie może się wydarzyć nic gorszego, przypadkiem trafia na coś, co mrozi jej krew w żyłach – wyblakły wycinek z gazety z artykułem o nocy sprzed piętnastu lat, tamtej nocy, którą usilnie stara się wyprzeć z pamięci, tak jak swoją przeszłość.

Wzorowa funkcjonariuszka policji w Harmony, Miranda Rader zostaje przydzielona wraz z partnerem do śledztwa w sprawie zabójstwa znanego i szanowanego wykładowcy uczelni. Zbrodnia ma charakter prywatnej zemsty. Niedługo ginie kolejny mężczyzna.
Dwie brutalne zbrodnie, które nic nie łączy, oprócz Mirandy. Jej opinia dobrej policjantki staje pod znakiem zapytania, jej uczciwość zostaje podważana. Samotnie musi odkryć prawdę o wydarzeniach z przeszłości. Musi uratować siebie i tamtą dziewczynę...

To jedna z tych autorek, których powieści mogę brać w ciemno bo wiem że nigdy jeszcze się na niej niezawiodłam. I tak było tym razem.
"A gdyby tobie nikt nie chciał uwierzyć?" To właśnie z tym problemem mierzy się czternastoletnia dziewczyna z gorszej dzielnicy. Ponosi konsekwencje swoich nagminnych kłamstw, a w tym czasie ktoś staje się ofiarą. Wszystko co Miranda budowała przez lata może stracić, ale również trafić za kratki, choć nie ma świadomości kto za tym stoi. Wszyscy którym ufała odwracają się od niej. Sama już niewie kto jest przyjacielem a kto wrogiem. Pętla kłamstw i przypuszczeń zaciska się, ale poznać prawdę trzeba się cofnąć do przeszłości.
Czy uda się Mirandzie oczyścić się z podejrzeń i schwytać zabójcę?
Miałam podejrzenia co do zabójcy już od połowy, które się potwierdziły, ale nie przeszkadzało mi to w poznawaniu motywów sprawcy. Poznajemy nie tylko wydarzenia z zabójstwa wykładowcy, ale też z przeszłości nastoletniej kłamczuchy, które mają ogromny wpływ na rozwiązanie sprawy.

Opowieść sama w sobie w porządku, aczkolwiek od razu domyśliłam się całego rozwiązania sprawy.

• Thriller/sensacja/kryminał