Piękne kłamstwa

Wydawnictwo: W.A.B.
Beautiful Lies
joly_fh

Inne wydania

Trzydziestoletnia Ridley Jones osiągnęła wszystko, do czego w życiu dążyła – ustatkowała się, zdobyła świetną pracę, ma kochających i wspierających ją rodziców, żyje i pracuje w Nowym Jorku. pewnego dnia ratuje przed wypadkiem małego chłopca, a wiadomość o tym i jej zdjęcia błyskawicznie trafiają do mediów. Okazuje się jednak, że nawet dobre uczynki mają swoją cenę. Kilka dni później Ridley dostaje tajemniczą wiadomość: „Czy jesteś moją córką”?
Ta jedna wiadomość wywraca życie Ridley do góry nogami. Nagle powracać zaczynają pytania i wątpliwości z dzieciństwa – dlaczego nie jestem podobna do rodziców? Z każdym kolejnym krokiem sprawa komplikuje się coraz bardziej, a jedno pytanie zdaje się kwestionować całe jej dotychczasowe życie. Znikąd pojawiają się kolejni ludzie, którzy uparcie twierdzą, że nazywa się inaczej, którzy pamiętają jej matkę – jej prawdziwą matkę. Starając się rozwiązać zagadkę swojej przeszłości Ridley odkrywa, jak iluzorycznym i fałszywy może być podział na dobro i zło.
Czy to możliwe, by cały świat okazał się kłamstwem?

źródło opisu: Wydawnictwo W.A.B., 2013

źródło okładki: www.wab.com.pl

gwiazdka | 2016-07-17
Na półkach: Rok 2016
Przeczytana: 17 lipca 2016

Jak na debiut to muszę przyznać, iż „Piękne kłamstwa” Lisy Unger to naprawdę dobra lektura. Zawiera ciekawa zagadkę, ma interesujące, prawdopodobne zakończenie i czyta się ją z pewnym zainteresowaniem. Bohaterowie są prawdopodobni, chociaż chyba nie wszyscy do końca mają swoje wyraźne portrety. Podczas lektury jednak kilkakrotnie nasuwała mi się jedna myśl i chyba największa usterka powieści: z dużo słów. Prawdopodobnie jest to konsekwencja pierwszoosobowej narracji, ale sens rozpływa się w nadmiarze. Dlatego ocena plasuje się na poziomie dobrej.

książek: 1937
_Agnieszka_ | 2014-03-18
Na półkach: 2014
Przeczytana: 16 marca 2014

„Piękne kłamstwa” Lisy Unger polecił i pożyczył mi dobry znajomy. To moje pierwsze spotkanie z tą autorką i patrząc na okładkę, która kojarzy mi się z romansem oraz średnią ocen na LC, która nie jest najwyższa, nie do końca byłam przekonana do jej przeczytania. Jednak skoro mój znajomy mówi, że dobra to, czemu nie miałabym mu zaufać i istotnie warto było jej poświęcić swój czas. Już po przeczytaniu pierwszego rozdziału wiedziałam, że nie będę się nudzić, a mój czas nie zostanie zmarnowany na nijaką lekturę.

„Piękne kłamstwa” to intrygujący i dobrze skonstruowany thriller psychologiczny, który pobudza nasz umysł do ciągłego myślenia i skłania do zastanowienia się nad ważnym społecznym problemem spotykanym niemalże na całym świecie. Mianowicie problemem związanym z przemocą w rodzinie, maltretowaniem dzieci, ogólnie mówiąc wszelką patologią występującą w wielu domach. Po jej przeczytaniu każdy postawi sobie pytanie - czy cel uświęca środki?

Główna bohaterka Ridley Jones prowadzi...

BetiFiore | 2014-02-09
Przeczytana: 09 lutego 2014

To jedna z takich książek, od których trudno się oderwać. Kilka lat temu przeczytałam drugą część, nieświadoma istnienia tej pierwszej. Pamiętam, że tamta nie wywarła na mnie aż takiego wrażenia.
"Piękne kłamstwa" czytałam zachłannie, zanzaczając sobie kilka stron, do skopiowania cytatów. Było dokładnie tak, jak podał recenzent na okładce - w tej historii możemy odnaleźć samych siebie. Zreszą główna bohaterka często zwraca się bezpośrednio do nas, czytelników.
Może i jest to tani chwyt, często proponowany autorom przez wydawców, ale w tym wypadku nie wygladało to sztucznie i za każdym razem miałam ochotę przytaknąć i odpowiedzieć Ridley, że tak, że ja też mam takie myśli, że też to znam... Kończąc ostatnie strony, przykro mi było, że to już. I chyba jednak sięgnę ponownie po tę drugą część - może teraz zerknę na nią łaskawszym okiem?

BIETKA | 2014-09-13
Przeczytana: 12 września 2014

Lisa Unger napisała kolejny, dobry triller psychologiczny. Rzecz jest o podejmowaniu wyborów, o szlachetnej idei projektu " Na ratunek" maltretowanym dzieciom i o podwójnej tożsamości.
W projekt nie wszyscy byli zaangażowani dla dobra dzieci, miał on drugie, bulwersujące i brutalne oblicze z udziałem ludzi bogatych i wpływowych.
Główna bohaterka - narratorka powieści- Ridley Jones, jest 32-letni pisarką, mieszkanką Nowego Jorku. Pewnego dnia, pod wpływem impulsu serca ratuje małego chłopca przed nadjeżdżającą ciężarówką.To wydarzenie stało się punktem zwrotnym w jej dotychczasowym, przyjemnym i bezpiecznym życiu.
- " Wybory określają przebieg naszego życia".
Ridley nie ma ochoty, ani czasu na pisanie powieści, ona tyko:
-" Pobawiłam się myślą, żeby zacząć pisać powieść".
Z determinacją podjęła się nowej roli pani detektyw-amator. Tym samym weszła w emocjonalną przygodę poszukiwania- nie tylko swojej- biologicznej tożsamości.
Rozgrywająca się terażniejszość, stała się pomostem do...

Caroline | 2013-08-25
Na półkach: 2013
Przeczytana: 20 sierpnia 2013

Jak jedna mała decyzja może zmienić życie człowieka?
Co by było, gdyby ?

Amerykanka w bestsellerowy sposób opisuje historię Ridley Jones.
Dziewczyna ratuje spod kół przejeżdżającego samochodu małego chłopca.
W ten sposób staje się popularna i trafia do telewizji.

Następnie otrzymuje tajemniczy list. Zawiera on zdjęcie pary z dzieckiem. Kobieta łudząco przypomina główną bohaterkę.

Jak wpłynie to na jej życie?
Czy spróbuje dotrzeć do swoich korzeni ?
I co wspólnego ma z tym Jake ?

Świetnie napisana, wciąga od pierwszych słów.
POLECAM

Lily76 | 2016-08-01
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Mocne i dobre, zwłaszcza jak na powieść amerykańską. Trzyma w napięciu.

Paulina | 2015-07-27

Książkę pożyczyłam od siostry. Nie był to zły wybór, ponieważ bardzo mnie wciągnęła. Trzyma w napięciu i zmusza do refleksji. Osobiście mi się podobała i z czystym sumieniem mogę polecić ją innym czytelnikom. :)

Agnieszka | 2015-11-26
Przeczytana: 26 listopada 2015

Bardzo podobała mi się ta książka.30-letnia dziennikarka Ridley dostaje kopertę z pytaniem "Czy jesteś moją córką?"To powoduje dużą liczbę kłamstw.Jej brat,Ace, ma nałóg i na końcu trafia na odwyk.Okazuje się,że ma innych rodziców,którzy nie żyją.Jej ojcem jest Max,którego traktowała jak wujka.A matka-Teresa Stone została zamordowana.Ridley uratowała dziecko i zaczęto o niej pisać w gazetach.Zakochała się w sąsiedzie,Jacku.Okazało się,że oni są zaginionymi dziećmi-Jessie oraz Charlie(czyli Jake i Ridley)."Odnaleźli się".Wszystko to doprowadziło do tego,że ktoś chciał ich zabić,strzelali do nich.Polecam,bo jest warta przeczytania ;)Ta historia ma przesłanie:Nic nie dzieje się przypadkowo.

Agata | 2014-02-18

Mogłoby się zdawać, że będzie to jedna z wielu książek o banalnej fabule, jakich wiele na bibliotecznych półkach. Mogłoby.. Jednak w moim odczuciu prawda jest zupełnie inna. Do sięgnięcia po nią zachęcił mnie opis umieszczony na okładce. Spodziewałam się więc historii kobiety.. i tylko tego.
Owszem fabuła dość ciekawa, jednak większość książek, po które sięgam spełniają owe kryterium. Tutaj natomiast sama historia obudowana jest głębokimi przemyśleniami bohaterki. Ukazuje prawdę o życiu w sposób, którego się nie spodziewałam. Przesłania te owładnęły mnie doszczętnie. Wypowiedziała to, do czego dochodziłam w swoim życiu.

Karolinaa3 | 2014-07-07
Przeczytana: 06 lipca 2014

Jak dla mnie naprawdę świetna książka. Może i troszeczkę przewidywalna, bo już na początku książki przypuszczałam jak się zakończy, mimo to było dużo zwrotów akcji. Fabuła jak najbardziej interesująca, a książka sprawiała, że i ja stawałam się detektywem. Razem z bohaterami śledziłam losy małej, zaginionej dziewczynki próbując rozwikłać zagadkę co się z nią stało. Poza tym książka bardzo wciągająca i już po kilku stronach wiedziałam, że trudno będzie mi ją przerwać. Bardzo dobry język i styl, który sprawia, że książka staje się naprawdę miłą lekturą :) Polecam!