Tamta dziewczyna

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Edipresse
eMM

Okrutna zbrodnia i jeden świadek – piętnastoletnia dziewczyna z biednej dzielnicy. Jest notoryczną kłamczuchą, wiecznie na bakier z prawem. Nic zatem dziwnego, że nikt nie chce jej uwierzyć. Miranda Rader, funkcjonariuszka policji w Harmony w stanie Luizjana, cieszy się opinią prawej, uczciwej i opanowanej. Ale nie zawsze tak było. Miranda pochodzi z niewielkiego, prowincjonalnego miasteczka Jasper, w dodatku z jego gorszej, biedniejszej części. Szacunek kolegów i koleżanek oraz lokalnej społeczności zdobyła swoją ciężką pracą. Kiedy Miranda i jej partner zostają wezwani na miejsce przestępstwa, ofiarą okazuje się znany i lubiany wykładowca miejscowej uczelni. Zaskakuje ich rzadko spotykana brutalność zbrodni. Gdy Mirandzie wydaje się już, że tego dnia nie może się wydarzyć nic gorszego, przypadkiem trafia na coś, co mrozi jej krew w żyłach – wyblakły wycinek z gazety z artykułem o nocy sprzed piętnastu lat, tamtej nocy, którą usilnie stara się wyprzeć z pamięci, tak jak swoją przeszłość.

źródło opisu: www.edipresse.pl

źródło okładki: www.bonito.pl

Gala | 2019-01-01
Przeczytana: 11 grudnia 2018

Kłamstwa i sekrety

Książkę wypożyczyłam w ciemno, bo moją uwagę przyciągnęła bardzo ładna okładka. Nie pierwszy raz zdarza mi się, że przy wyborze lektur kieruję się szatą graficzną książki. Wiadomo, że z różnym skutkiem, bo prawda stara jak świat, że nie po okładce powinno oceniać się książkę, ale ładna oprawa jednak kusi.

Twórczość Ericy Spindler nie była mi do tej pory znana, nawet o autorce nie słyszałam, chociaż napisała ponad trzydzieści powieści, które w większości są dostępne na naszym rynku. „ Tamtą dziewczynę „ przeczytałam w dwa wieczory nie poświęcając jej zbyt dużo czasu. Autorka nie stworzyła zbyt odkrywczej zagadki kryminalnej, ale mimo to lektura książki wciągnęła mnie bez reszty i odcięła od rzeczywistości, przenosząc do miasteczka Harmony, w którym brutalnie zamordowano znanego profesora, syna rektora Uniwersytetu Luizjany. Na miejsce zbrodni przybywa Miranda Rader, stanowcza i uczciwa policjantka z burzliwą przeszłością. Jako nastolatka żyła na bakier z...

Izabela Pycio | 2018-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Nie da się uciec od przeszłości. Ona zawsze cię dopadnie."

Lżejsze wydanie thrillera, dość prosta intryga, łatwo przewidywalne zdarzenia, a jednak czyta się z zaciekawieniem i przyjemnością. Czasami główna bohaterka zaskakuje zachowaniem, lecz podziwiamy jej postawę i z sympatią kibicujemy. Mimo, że dość wcześnie wpadamy na tożsamość zabójcy, to do końcowych stron powieści nie jesteśmy pewni wysuwanych przypuszczeń, nagłe zwroty akcji skutecznie wyzwalają pożądane wątpliwości. Książka nie należy do najbardziej pożywnych i satysfakcjonujących, ale można się przy niej dobrze bawić, zapewnia miły wieczór z czytelniczym dreszczykiem.

I znów potwierdziło się, że odpowiada mi thriller wzbogacony kryminalnymi wątkami, nietuzinkową sylwetką mordercy i frapującymi tajemnicami ofiar zbrodni. Atutem jest również kluczowa postać powieści, wpadająca w misternie utkaną sieć kłamstw i pozorów, trwożnie dająca się ponieść bolesnym wspomnieniom i negatywnym emocjom, w walce o prawdę, słuszność i...

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Okrutna zbrodnia świadkiem jest piętnastoletnia dziewczyna z biednej dzielnicy wciąż kłamie jest notoryczną kłamczuchą wiecznie na bakier z prawem.
Nic w tym dziwnego,że nikt nie chce uwierzyć dziewczynie.
Miranda to funkcjonariuszka policji w stanie Luizjana,jest kobietą szczerą,uczciwą,dobrą policjantką.
Powieść kryminalna bardzo dobra,akcja zaskakująca,zaskakuje i trzyma w mocnym napięciu.
Historia życiowa,ciekawa i przejmująca chwyta za serce.
Odkryłam od samego początku kto jest mordercą i dokonał zbrodni,zakończenie skończyło się szczęśliwie z happyendem.
Dla mnie to rewelacyjny kryminał,świetnie napisany.

katala | 2018-05-02
Przeczytana: 02 maja 2018

Bardzo lubię Ericę Spindler. Oczywiście jedne książki bardziej inne mniej, ale nieodłącznie podczas lektury jej historii towarzyszy mi uczucie zadowolenia. Podobnie było i tym razem. Choć historia nie jest zbyt odkrywcza, nie gwarantuje nagłych i niespodziewanych zwrotów akcji, a bohaterowie przynajmniej niekiedy wydają się nie do końca pełni i dopracowani, to historię czyta się bardzo dobrze. Szybko i w sumie z zainteresowaniem. Naiwna? Szyta grubymi nićmi? Słyszałam i takie głosy. Denerwowało mnie natomiast niedokończenie wątków. Coś pojawiającego się, a później bez kontynuacji. Zdecydowanie wolę wiedzę niż jej brak. Polecam, do szybkiego przeczytania w sumie z przyjemnością.

Bzibzioh | 2019-04-20
Na półkach: Legimi, E-booki, Przeczytane
Przeczytana: 20 kwietnia 2019

Nie znałam Erici Spindler i bardzo się cieszę, że sięgnęłam po jej książkę, bo jej styl bardzo mi przypadł do gustu. Kryminał jest wciągający, a przy tym wydźwięk całej powieści jest pozytywny i napawa optymizmem. Można się odprężyć przy lekturze i zapomnieć o całym świecie. Spindler pisze zwięźle i jest oszczędna w opisach, przy czym nie jest powierzchowna – czuć klimat powieści, a nie scenariusza czy konspektu, jak to dzieje się u Musso. Morderstwo szokujące, zagadka kryminalna ciekawa, śledztwo skomplikowane, bo zamordowany został syn wpływowego człowieka, który zdaje się trzymać w garści miejscową policję. Kto pociąga za sznurki? Kto jest marionetką? Komu można ufać? Kto podrzuca fałszywe tropy? Tajemnice zostają rozwiązane, a sam koniec obfituje w sensacyjne wydarzenia. W całość wpleciony jest romans.

Katarzyna | 2018-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

„… Miranda zrozumiała, do czego dąży komendant, i zabolało ją to. Wiedziała, że powinna zamilknąć i poprosić o adwokata. Ale jedno i drugie rozdrażniło ją tak, że spojrzała prosto w kamerę i powiedziała: - Uważam, że Richard Stark był agresorem seksualnym i zginął z ręki osoby, którą wykorzystał …”

Książka to dla mnie kryminalna zagadka, ale fabuła jest bardzo zaplątana. Wiele niewiadomych skłania do refleksji, ale kto jest tak naprawdę winny? Akcja wcale nie jest wydumana, ale podkreśla osaczenie i osąd nad ofiarą, gdy jeszcze nie zapadł wyrok. A gdzie jest prawo do obrony i domniemanie niewinności?

Autorką powieści jest Erica Spindler, która na swoim koncie ma ponad trzydzieści powieści m. in: „Pierwszą żonę”, „Koszmary przeszłości”, „Opętanie”, „Ślepą zemstę”, czy „Złodzieja tożsamości”. Wiele z nich trafiło na listę bestsellerów New York Timesa. Obecnie mieszka pod Nowym Orleanem z mężem i dwoma synami. Według mnie, pisarka skupia się na dialogach i ich dopracowaniu....

Iwona Nocoń | 2018-09-05
Przeczytana: 04 września 2018

Miranda prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa wykładowcy. Na miejscu zbrodni, policja znajduje odciski palców funkcjonariuszki. Na dodatek okazuje się, że zna ona ofiarę. Kilkanaście lat temu próbował ją i nieznaną jej dziewczynę zgwałcić. Czy Miranda dowiedzie swojej niewinności?

Czy książka mi się podobała? Oczywiście, że tak. Wspominałam już, że lubię Ericę. Ta książka spowodowała, że moje uwielbienie wzrosło. Ponadto uwielbiam zagadki kryminalne połączone z wątkiem miłosnym i niewyjaśnionymi tajemnicami z przeszłości.

Po przeczytaniu tej książki, zaczęłam się zastanawiać co zrobiłabym w sytuacji, w której nikt nie wierzył w to, co mówię. Należę niestety do grona osób, które odpuszczają na dość wczesnym etapie, także nie walczyłabym o swoje dobre imię.

Tamta dziewczyna to książka utrzymana w stylu typowym dla Erici Spindler. Powieść tę czyta się niesamowicie szybko, połączenie kryminalnej intrygi z nutką romansu to coś, co lubię czytać. Ciągle rozwijająca się akcja, ciekawi bohaterowie i zaskoczenie, które może zaskoczyć, sprawią, że będziecie świetnie się bawić, czytając tę książkę.

Monika | 2018-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2018

- Przepraszam - powiedział zachrypniętym głosem. - Żałuję wielu rzeczy, jakie zrobiłem w życiu, ale tej najbardziej. Codziennie o tym myślę, Randi, i codziennie tracę przez to cząstkę siebie. Na tym polega żal - jego nie obchodzi, co dobrego robisz albo starasz się robić, on się skupia na przypominaniu ci, jakim draniem w gruncie rzeczy jesteś>"

MarionetkaLiteracka | 2018-04-25
Przeczytana: 19 kwietnia 2018

Dlaczego ktokolwiek miałby jej wierzyć? Przecież była kłamczuchą. Dziewczynką znajdującą się w kręgu marginesu społecznego, wiecznie na bakier z prawem. Kto byłby w stanie jej zaufać?

Czasy się zmieniły, a Miranda Rader dorosła. Pracuje jako funkcjonariuszka policji w Harmony w stanie Luizjana, a z małej kłamczuchy stała się prawą, uczciwą i opanowaną kobietą. Gdy wraz ze swoim partnerem przyjeżdża na miejsce przestępstwa, okazuje się, iż ofiarą brutalnego mordu jest znany i powszechnie lubiany wykładowca lokalnej uczelni. Gdy ginie kolejny człowiek, obie pozornie różne sprawy łączy jedno ogniwo, a jest nim Miranda Rader. „Nie mogła sobie pozwolić na luksus słabości. Nie chodziło wyłącznie o to, że była kobietą wykonującą męski zawód i jako taka codziennie musiała udowadniać swoją wartość. Problem sięgał głębiej, do sedna tego, kim pragnęła być – osobą, wokół której ułożyła swoje życie: solidną, niezawodną, trzeźwo myślącą w stresie, opanowaną w sytuacjach kryzysowych. Osobą,...