Szóstka

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Cykl: Strażnicy Światła (tom 2)
Wydawnictwo: Edipresse
Triple Six aka If You Dare
paranormal
Marczewek

Trwa odliczanie… Detektywi Micki Dare i Zach Harris powracają w Szóstce, thrillerze paranormalnym, drugiej wspólnej przygodzie w ramach serii Strażnicy Światła pióra Eriki Spindler. Minęły trzy miesiące od feralnej nocy, kiedy Micki o mało nie straciła życia. Fizycznie wróciła wprawdzie do zdrowia, ale wciąż nękają ją koszmary i Micki nie może pozbyć się wrażenia, że tamtej nocy wydarzyło się znacznie więcej, niż Zach jest skłonny przyznać. Jedyne zatem, co może Micki zrobić, to próbować żyć i pracować jak gdyby nigdy nic – oraz postarać się rozwiązać najnowszą zagadkę, do której rozwikłania przydzielono ją razem z Zachem. Nowym Orleanem wstrząsa seria brutalnych naruszeń miru domowego. Rodzin, które padają ofiarą najść, z pozoru nic nie łączy. Dlaczego jednak napastnicy je wybrali? Im głębiej Micki i Zach wnikają w to, co się stało, tym mocniej utwierdzają się w przekonaniu, że wydarzenia mają drugie dno. Wyłania się dobrze znana postać, o której Micki starała się zapomnieć. Kiedy sprawa wchodzi z butami w jej życie, Micki musi zdecydować, czy na pewno chce poznać prawdę o tamtej nocy… Ta niesamowita i pełna napięcia nowa powieść Eriki Spindler, mistrzyni suspensu, wciąga tak, że nie odłożysz jej, dopóki nie doczytasz do końca

źródło opisu: materiały wydawcy

źródło okładki: materiały wydawcy

Lidia | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018

Nowym Orleanem wstrząsa seria brutalnych naruszeń miru domowego. Rodzin, które padają ofiarą najść, z pozoru nic nie łączy. Dlaczego jednak napastnicy je wybrali? Im głębiej Micki i Zach wnikają w to, co się stało, tym mocniej utwierdzają się w przekonaniu, że wydarzenia mają drugie dno. Wyłania się dobrze znana postać, o której Micki starała się zapomnieć. Kiedy sprawa wchodzi z...

Marysia | 2017-11-19
Przeczytana: 18 listopada 2017

Książka należy do gatunku thrillera paranormalnego. Thrillery uwielbiam, a wątki fantastyczne czy paranormalne zdecydowanie mniej, skusiłam się jednak na takie połączenie. W związku z tym czytelniczym eksperymentem mam mieszane uczucia, ponieważ...

WĄTEK KRYMINALNY:
W Nowym Orleanie dochodzi do brutalnych naruszeń miru domowego, banda nastolatków terroryzuje mieszkańców i niszczy ich dobytek. Z mieszkań jednak nic nie ginie. Tym co łączy poszkodowane rodziny jest fakt, że są rodzinami adopcyjnymi. Dzieci zeznają, że podczas "napadu" bawił się z nimi miły 8-letni chłopiec. W toku śledztwa okazuje się że to syn jednego z przywódców gangu. Część kryminalna bardzo mi się podobała, sprawę prowadzi charyzmatyczna policjantka Micki Dear, która nie spocznie nim nie rozwiąże sprawy.

WĄTEK FANTASTYCZNY:
Partnerem policjantki jest Zach - Pół Blask. Zach wyczuwa emocje, przybywając na miejsce zdarzenia potrafi określić co czuli jego uczestnicy. Poprzez dotyk Zach potrafi "czytać"...

Agnieszka | 2018-04-19

Bardzo ciekawa i oryginalna.Kocham książki p.Ericy Spindler,
Micki jest partnerką Zacha w pracy.Świetnie razem pracują.W tej książce bohaterowie mają różne zdolności.
Micki widzi tak jakby poświatę.
Zach jasnowidzenie,telepatię,wszystkiego po trochu.
Zwiastun Ciemności atakuje.
Pewna grupa atakuje.Szóstka do sześcianu?
Co robią i dlaczego?Przeczytaj.
Kim jest Eli?
Angi jest podopieczną Micki.
Kim jest Seth?Czy ma dobre zamiary?I jaki przydatny talent ma Angi?
Zaczyna się akcja,gdy Micki kradną jej auto.
Coś iskrzy między Zach a Micki.Czekam na rozwój ich wątku w kolejnej części.

Inka | 2018-01-03
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Od "Siódemki" na pewno lepsza, ale jakie to ma znaczenie, skoro "Siódemkę" oceniłam na 1 a "Szóstkę" oceniam na 3? Nadal nie bardzo wiem do czego odnoszą się tytuły już przeczytanych dwóch części cyklu o Micki Dare.

Dziwi mnie również, że Spindler nie pokusiła się o "mitologiczne uzasadnienie" jednego z imion bohaterów. Oczywiście co mądrzejszy czytelnik ogarnie o co chodzi, ale dlaczego autorka robi z Micki i Zacha takie sieroty boże, że oni nie wpadają na trop?

Schematyczne to do bólu, ciężkostrawne, naiwne, mdłe i nijakie. Straszne, naprawdę straszne. Szkoda czasu i pieniędzy.

palalela | 2018-01-04
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 03 stycznia 2018

Po przeczytaniu 1. części cyklu po "szóstce" spodziewałam się zapierającej w dech piersiach opowieści o wydarzeniach nieprawdopodobnych a dostałam przewidywalny i głupawy romans. Owszem, czytało mi się go przyjemnie i szybko, ale... chciałam niesamowitej walki dobra ze złem, nie biadolenia o zdradzie i zawiedzionym zaufaniu. Bardzo rozczarowała mnie ta książka. Ale tak to już jest, jak po autorce romansideł kryminalnych człowiek spodziewa się akcji na miarę Lema.

Robson73 | 2018-02-21
Przeczytana: 21 lutego 2018

Podobają mi się i to nawet bardzo książki napisane przez Erice Spindler. Dla mnie świetne pod każdym względem. Niestety jej seria o "Strażnikach Światła" do mnie nie przemawia. Siódemka była słaba, a szóstka jest jeszcze gorsza. Może dlatego, że nie jestem fanem powieści SF. Nie polecam i już :)

abel | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Najgłupsza książka, jaką w życiu czytałem. Pod tym względem jest to arcydzieło!

Cherry | 2017-11-14

Nie czytałam wcześniej "Siódemki", zatem sięgnęłam po
"Szóstkę" z czystej ciekawości, zachęcona głównie tym,
iż jest to thriller paranormalny.
Erica Spindler to mistrzyni w budowaniu dialogów.
"Szóstka" to jeden wielki dialog, przez co książkę
czyta się bardzo szybko.
Historia Strażników Światła to jednak nie moja bajka.
Wielki minus to wątki fantasy wymyślone trochę nieudolnie -
zupełnie mnie nie przekonały, a to one niestety są motywem
przewodnim książki.

Marta | 2017-11-22
Przeczytana: 26 października 2017

No to teraz jestem w domu. Dziwny początek prawda? Ale w pełni oddaje to, że już wiadomo z kim, albo raczej czym, walczyli Micki Dare i Zach Harris w poprzedniej książce Spindler,
oraz tej najnowszej „Szóstka”, o której chcę Wam opowiedzieć.
Po trzech miesiącach od feralnej nocy, kiedy Micki prawie nie straciła życia, kobieta powoli wraca do służby. Przez cały czas zastanawia się jak to się stało, że przeżyła. Dokładnie pamięta kokon światła, który ją otoczył. Prosi Zacha o wyjaśnienia, ale ten wcale nie chce zagłębiać się w szczegóły. Nowym Orleanem wstrząsa fala naruszeń miru domowego. Duet Dare i Harris muszą zapewnić bezpieczeństwo osobom, które są dla nich bliskie. Dodatkowo muszą uwolnić Angel, która przez swoją naiwność i chęć zmiany, wpakowała się w nie lada kłopoty. Sprawa napadów okazuje się mieć drugie dno. Bez Zacha, który wprowadza Micki w swój świat, nie udałoby się rozwiązać sprawy. Obydwoje wiedzą jednak, że to jeszcze nie koniec. Strażnicy Światła muszą dalej...

Bebe | 2017-11-28
Na półkach: Legimi, Przeczytane
Przeczytana: 27 listopada 2017

Jak dla mnie świetna książka. Porywająca fabuła, połączenie świata nierealnego z rzeczywistością. Z niecierpliwością czekam na ciąg dalszy, ale boje się, że długo przyjdzie czekać, bo póki co nie ma tej książki nawet w oryginale ;(