Klub Tajemnic

The Dirty Secrets Club
9788376592077
sensacja, samobójstwo, tajny klub
Ag2S

Amerykański debiut Meg Gardiner, znanej w Wielkiej Brytanii autorki powieści sensacyjnych, znakomity, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji thriller rekomendowany przez Stephena Kinga. San Francisco jest wstrząśnięte domniemanym samobójstwem prokurator Callie Harding. Prowadzone przez kobietę BMW, wbrew wszystkim prawom fizyki, staranowało barierę na moście i zakończyło swój krótki lot wbite w jadącego ulicą poniżej minivana. Jo Beckett, lekarz psychiatra, zajmująca się psychologiczną autopsją ofiar i sprawców przestępstw, zostaje oddelegowana do zbadania tej sprawy. Uparta i wybitnie inteligentna kobieta szybko odkrywa, że pozornie przypadkowe zdarzenie jest w rzeczywistości kolejnym w ciągu niewyjaśnionych samobójstw wśród najbogatszych i najbardziej uznanych ludzi w mieście. Wraz z oficer SFPD, Amy Tang, Beckett wpada na trop „Klubu Tajemnic”, nieformalnej organizacji zrzeszającej anonimowych przedstawicieli elit, a do jej członków należeli między innymi, nieżyjący już projektant mody oraz znany sportowiec. Jo, która wciąż nie może się pogodzić z niedawną śmiercią męża, usiłuje za wszelką cenę rozwikłać tajemnicę i dojść motywów kierujących grupą, jednak sytuacja zaczyna ją przerastać. Gdy kobieta otrzymuje list, w którym ktoś wyjawia, że zna jej mroczną, skrywaną od lat tajemnicę, Jo zaczyna się lękać o własne życie…

dilbi | 2015-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2015

Jest niezła, trzyma w napięciu (czasami ;)), miejscami przewidywalna. Całkiem nieźle napisana, czyta się szybko i przyjemnie. Zachęciła mnie do poszukania innych książek (o ile są) tej autorki.

Marioolka20 | 2015-09-01

Gorąco polecam ! Trzymająca w napięciu, lekka, świetne dialogi. Do samego końca zastanawiałam się kto za tym wszystkim stoi :D

NIENACZYTaNA | 2014-11-26

Napisana świetnym językiem, z dosyć intrygującym zawiązaniem akcji, ale.. to niestety taka książka o ktorej się nie pamięta. Duzy plus za inteligentne dialogi, natomiast zwroty akcji absurdalne i nieprawdopodobne. ogólnie - jesli masz pod ręką cos innego to "Klub " zostaw na później.

atee | 2016-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2016

Kto chce spędzić wieczór z książką trzymającą w napięciu - polecam. Sprawnie napisana, dość wartka akcja, intryga trochę w hollywoodzkim stylu (akcja rozgrywa się w San Francisko). W pamięci pewnie nie zostanie, ale nie uważam, że to strata czasu.

Dominik | 2012-05-23
Przeczytana: 23 maja 2012

Ciekawe ile kosztowało dodanie na okładkę słów S.Kinga, że Gardiner to "przyszła supergwiazda thrillera" ???
Miałem duży problem z dokończeniem książki.
Muszę przyznać że pierwszy rozdział trzymał poziom i myślałem że trafiłem na perełkę. Niestety później było tylko gorzej.
Główna bohaterka i jej przygody z kartki na kartkę coraz mniej mnie interesowały.
Jeżeli King naprawdę tak się wypowiedział, to na bank czytał tylko pierwszy rozdział :))))))))

kinzetka | 2013-10-02
Przeczytana: 2011 rok

Każdy ma tajemnice, ale ilu z nas chowa w szafie naprawdę okropne szkielety, sekrety tak ohydne, że zniesmaczyłyby i skompromitowały nas jako ludzi, a otoczenie odwróciłoby się od nas z odrazą? Tytuł sugeruje opowieść o tajemnicach, a te wszak mogą być niewinne, wstydliwe zaledwie, czy wręcz romantyczne. Polski wydawca się nie popisał, bo w oryginale jest Klub Brudnych Sekretów i o takowe chodzi.
Początek powieści jest obiecujący: trzęsienie ziemi, dziwne wyzwanie. Potem samobójcza jazda samochodem i samozagłada. Wkracza do akcji doktor Beckett, która jako psycholog nieboszczyków ma wyrokować czy denat postanowił sam rozstać się ze światem, czy też ktoś mu pomógł. Trzeba przyznać, że Gardiner pomysły ma ciekawe. Im dalej w treść jednak, tym gorzej. W pewnej chwili Klub Brudnych Sekretów zaczyna przerastać autorkę i nie potrafi podać naprawdę wymyślnych, wstydliwych tajemnic. Akcja gmatwa się, plącze, co kilkanaście rozdziałów cofamy się w czasie, żeby poznać przesłodzony,...

ŁowcaAutografów | 2012-08-12
Przeczytana: lipiec 2012

Książka zdecydowanie ma coś w sobie - akcja ciągle się toczy. W przeciwieństwie do wielu powieści tego typu, niemalże od razu wiadomo "kto zabił", a raczej: kto zabija - to podnosi napięcie.
Jednak czegoś mi w niej brakowało, albo czegoś było za dużo. Jest chyba trochę zbyt "Amerykańska" czy też "hollywoodzka". Lekko schematyczna.

Piotr | 2013-03-18
Przeczytana: 17 marca 2013

Poprawny thriler dla troszkę mniej wymagających czytelników. Ma swoje momenty, ale całość jest raczej płytka i zbyt holywoodzka - wraz z zakończeniem, którego nie powstydziłby się żaden film akcji drugiej kategorii. Rozczarowanie. Zwłaszcza, że pisarkę chwali sam Stephen King.

Pełna recenzja na: http://sh.st/tmXGh

xolix | 2013-09-09
Przeczytana: wrzesień 2013

Zdecydowanie czegoś zabrakło.
Poza tym książka jest trochę chaotyczna. Nie jest to ten sposób pisania, który lubię.

Agnieszka | 2011-06-02

bardzo dobra. wartka akcja. fajnie się czyta a to chyba w książkach podstawowa zaleta. polecam.