Szóstka

Okładka książki Szóstka
Erica Spindler Wydawnictwo: Edipresse Cykl: Strażnicy Światła (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Strażnicy Światła (tom 2)
Triple Six aka If You Dare
Edipresse
2017-09-27
2017-09-27
Data 1. wydania:
2016-11-03
Jacek Żuławnik
paranormal

"Szóstka" to środkowa część serii Erici Spindler. Bardzo mi się podobała i ogólnie polecam tę serię, zwłaszcza jeśli lubicie klimat zagadek kryminalnych.
Powracamy do dusznego klimatu Nowego Orleanu. Zach i Micki po niedawnych przejściach znowu będą mieli okazję zmierzyć się z brutalnymi przestąpcami. Specjalne zdolności Zacha pozwalają im jednak twierdzić, że znowu będą musieli się mierzyć z ciemnymi mocami. Jednak ta historia jest o tyle ciekawa, że Micki Dare już wie z czym się mierzy i rozumie więcej niż mogłoby się wydawać. W tej części dużo czasu jest poświęconego Angel, która pozna mężczyznę, któremu Micki mocno będzie się sprzeciwiać. Dużo będzie się dziać wśród kręgu wtajemniczonych, a finał tej historii okaże się mocno szokujący.
Polecam serdecznie zarówno tę książkę, jak i całą serię. Jest bardzo wciągająca.

Niektóre osoby otacza niewidzialna aura. Poruszają się w niej mniej lub bardziej szczęśliwi. Poświata wokół głowy Micki świadczyła o tym, że wciąż żyła.

„Czasem widzę takie rzeczy, coś jak… poświatę. Nie wiem, czy to energia człowieka, aura, pole siłowe czy cokolwiek.”

Światło nie mające nic wspólnego z laserem.

„Leczysz ludzi. Siłą swojego… światła.”

Niektórzy ludzie z dozą niepewności mówią o własnym przeczuciu, o projekcji nierzeczywistości.

„Błyski, przebitki – obrazy i dźwięki. Migawki – pojawiały się i znikały. Muzyka. Heavy metal. Nie jego bajka.”

Umiejętność uwieczniania na papierze swoich wizji i snów to pozornie tylko talent. To jest dar.

„Jej głowę wypełniły obrazy. Wyświetlały się na wewnętrznej stronie powiek, oglądała je jak film na prochach. Neurony się odpalały, synapsy żarzyły, połączenia otwierały.”

Nastały czasy, kiedy głoszenie prawd o miłości przypomina przesłodzoną watę cukrową. Ładna, nietrwała, złudna…

Chaos już nie jest tylko związany z historią świata. Chaos to zabawa, frajda. Nie ma autorytetów. Są mentorzy, mistrzowie.

Poznana i uparcie realizowana jest prastara przepowiednia.
Zło istnieje i ma swoje imię – Zwiastun Ciemności.

SĄ TEŻ PÓŁ BLASKI.

To oni mają niezwykłe umiejętności. Wizjonerzy. Wręcz cudotwórcy. Wybawcy.

Bez nich działania policji, mające za zadanie uspokoić przestraszonych ludzi, nie miałyby szans powodzenia. W Nowym Orleanie budzi się panika. „6 do sześcianu” – tak nazywa się banda zamaskowanych terrorystów.
Nuży Was przeciętna książka? Kawa jest jakby bezkofeinowa… Przeczytajcie „6” Ericy Spindler. Ona daje kopa!

*Przepraszam… Jeszcze jedno… Zapomniałem, że Spindler jest po prostu ekstra.

Światło nie mające nic wspólnego z laserem.

„Leczysz ludzi. Siłą swojego… światła.”

Niektórzy ludzie z...

Książka trafiła w moje ręce przez przypadek. Kupiłam ją z gazetą i miałam nadzieję na jakiś kryminał/thriller. Troszkę mnie rozczarowało, że ta książka to thriller paranormalny. Troszkę nie moje klimaty. Plusem jest, że szybko się czyta, ale to raczej książka z tych przeczytaj- zapomnij.

24/2020

24/2020

Pierwszy tom nieco lepszy.

Pierwszy tom nieco lepszy.

Książkę kupiłam jako dodatek do gazety, autorkę znałam, myślałam,że to będzie normalna powieść kryminalna. Zaskoczyło mnie to, że jest to jednak opowieść z pogranicza fantazji. Niby kryminał, ale jednak detektywi prowadzą dość niecodzienne śledztwo. Nie jest to bardzo zła książka, przyznaję, że nie jestem fanką takiej fantastyki, ale dość zgrabnie całość została napisana i nakreślona tak, że szybko się czyta. Nie jest to arcydzieło, ale w zasadzie ciekawa byłam finału tej historii.

tak mnie wciągnęła że nie zauważyłam końca. fajnie napisana prostym językiem sympatyczni bohaterowie i wesołe czasem dialogi powodują że się ją pochłania z prędkością światła.. ;) nie mogę się doczekać kiedy zaczne kolejną część.polecam

Trafiłam na tę powieść zupełnym przypadkiem. Sama wpadła mi w ręce w czasie zakupów. Kupiłam w promocji wraz z gazetą. Solidnie zapakowana więc nie byłam w stanie przeczytać opisu z tylnej okładki. Sądziłam, że nabywam "normalny" kryminał. Rozczarowało mnie określenie thriller paranormalny bo to nie moje klimaty. Fantazja w temacie nadprzyrodzonych mocy zupełnie do mnie nie przemawia, a przynajmniej tak mi się zawsze wydawało. Sama nie wiem czemu postanowiłam dać jej szansę. I przeczytałam w jeden dzień. Całkiem fajne. Czyta się szybko. Wciąga na maksa. Dziwność zdarzeń dodaje uroku fabule. Polecam jako całkiem miłą rozrywkę.

Daję 5 dlatego, że nie przeczytałam jej nawet do połowy. Dając 1 moja ocena byłaby krzywdząca. Nie wciągnęła mnie, raczej nie moje klimaty dlatego zostaję neutralna. Nie kręcą mnie "nadprzyrodzone zdolności" jakie ponoć miał główny bohater.

No to mam,co chciałem.Coraz lepiej mi się czyta ten cykl.Jest naoprawdę wybitnym dziełem literatury amerykańskiej.Pasuję mi on doskonale.
Coraz lepiej poznaję bohaterów zwłaszcza Angele.
Teraz tylko 5.

Coraz lepiej poznaję bohaterów zwłaszcza Angele.
Teraz tylko 5.