Wyjątkowy nauczyciel. Szkolenia XXII wieku

978-83-61299-81-3
Nauczanie, edukacja, trenerstwo
popularnonaukowa
Mateusz

Czerpiąc z własnego, wieloletniego doświadczenia i dziesiątek tysięcy uczniów, Mateusz Grzesiak napisał książkę, która zmieni Twoje podejście do nauczania, coachingu, terapii oraz uczenia się. Poznasz zasady skutecznej komunikacji - od metodologii robienia profesjonalnych prezentacji, poprzez demonstracje oparte na najnowszych osiągnięciach nauki lingwistycznej, aż do dojrzałego podejścia, które daje wiedzę i umiejętności budowania prawdziwego kontaktu.
Odkryj w sobie naturalnego przywódcę, stań się skuteczniejszym nauczycielem, szczerze pokornym wzorem do naśladowania. Takich ludzie nazywają Mistrzami - bo na swojej ścieżce życia zostawili ślady dla tych, którzy dopiero tę wędrówkę rozpoczynają. Przekroczysz najśmielsze oczekiwania - zarówno ich, jak i swoje własne.
Do książki dołączona jest płyta DVD zawierająca fragmenty szkoleń prowadzonych przez autora.

źródło opisu: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/113190-mateu...(?)

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/literatura/113190-mateu...»

Tomasz | 2016-06-29
Przeczytana: 2014 rok

Książka dobra dla przyszłych Trenerów, może odpalić pasję, lub ją pogłębić, gdy ktoś chce uczyć innych i/lub występować na scenie podczas konferencji. Kilka ciekawych ćwiczeń, oraz doświadczenie autora są mocnymi stronami książki. Momentami zbyt naukowy język (co jest chyba domeną Mateusza), lub zgłębianie tematów zbyt oczywistych dla mnie (np. jak używać gestów) to drobne minusy.

otoja | 2015-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2015

Książka - poradnik, napisana lekko, przystępnie. Drażni mnie jednak amerykański styl - zbyt liczne dygresje, zbyt dużo przykładów opisanych językiem zbyt dosadnym. Pewnie miało być zabawnie, ale dla mnie nie było.

Maria Tarczyńska | 2015-03-09

W czasach gdy nieomal każdy może być coachem, szkoleniowcem, trenerem czy nauczycielem czegoś tam, książka ta jest dla wielu kubełkiem zimnej wody... Bo nie jest to praca łatwa i chyba nie każdy się do niej nadaje. Oczywiście Mateusz Grzesiak jest "nauczycielem" raczej niestandardowym, więc nie jest "reprezentatywny" dla tego zawodu - może i szkoda :) Jako autor książek też nie oszczędza słów :)

| 2015-01-11
Przeczytana: 2012 rok

Postanowiłam ją dodać do mojego księgozbioru, bo warto o niej choćby posłuchać. Książka na miarę XXII wieku..inne spojrzenie na sposób nauczania i uczenia się. Kontrowersyjna dla nauczycieli starego formatu, bo zachęca ich do aktywnego nauczania, a nie przekazywania wiedzy tylko teoretycznie. Świetnie sprawdza się w praktyce. Polecam przede wszystkim nauczycielom

Natalia | 2014-10-06
Przeczytana: czerwiec 2013

Świetna książka Mateusza Grzesiaka ze względu na dużą dawkę rzeczy praktycznych do wykorzystania w swoim fachu oraz ćwiczeń podanych na tacy. Najbardziej przypadł mi do gustu dział z elementami poruszania się, gestykulacji. Koniecznością jest znać sposoby, dzięki którym uczniowie będą lepiej rozumieć kwestie tłumaczone. Duża dawka wiedzy od praktyka, którym jest Grzesiak, począwszy od tego, czym jest uczenie ludzi poprzez logistykę sali, gestykulacje, kończąc na informacji o tym, czym jest biznes szkoleniowy. Świetna !

Eva | 2014-09-01
Przeczytana: 2014 rok

Bardzo inspirująca pozycja. Książka Grzesiaka pozwoliła mi dojść do bardzo konkretnej prawdy. Tak jak on wielokrotnie sugeruje w książce, że mogę robić, to co chcę- tak ja jako nauczyciel, aby być efektywną-muszę wierzyć w to, że uczeń na moim szkoleniu może wszystko. Mimo, że ciężko mi przestać definiować poczynania osób, to akceptuję fakt, że każda osoba, jaką w danej chwili spotykam, wynosi ze spotkania ze mną to, co jest jej w danym momencie życia potrzebne, a nie zawsze to, co chcę jej przekazać. Jest to bardzo ważne w moim życiu.

Marcin | 2014-08-22
Przeczytana: 22 lipca 2013

Zainspirowała mnie książka Mateusza do bycia kimś większym, lepszym w nauczaniu. Mimo, że nie uczę w szkole i nie robię tego codziennie, to pomogło mi to w odkryciu, że uczymy innych częściej niż nam się mogłoby wydawać. Często robię warsztaty i wiele zawartych w książce poleceń udało mi się zaimplementować z powodzeniem. Na najważniejsze odkrycia pozwoliły zawarte przez Grzesiaka ćwiczenia. Prosty język i wyjątkowo wzbudzająca pozytywne emocje książka - napewno będę do niej wracał.

emultimax | 2014-01-12
Przeczytana: 2012 rok

Wszystko pięknie panie Grzesiak, ale niechaj pan zada sobie pytanie, czy jest Pan nauczycielem, czy może mówcą? Dla mnie zdecydowanie to drugie. Dla mnie książka powinna mieć tytuł Wyjątkowy wykładowca/mówca/orator, a z tym XXII wiekiem to nie przesadzajmy...

Magdalena Bienia | 2012-06-12
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 12 czerwca 2012

Lekka do czytania, z mnóstwem praktycznych porad. Zresztą Grzesiak jest niewątpliwie genialnym nauczycielem, więc pozycja obowiązkowa dla prowadzących szkolenia. Dużo ćwiczeń, zachęcających do praktykowania poznanej wiedzy.