Artykuły
Gorsza książka, lepszy film? O ekranizacjach ciekawszych od literackich pierwowzorówAnna Sierant23Artykuły
30 książek LGBT+, czyli powieści we wszystkich kolorach tęczyLubimyCzytać345Artykuły
Czytamy w weekendLubimyCzytać479Artykuły
Finał bestsellerowej francuskiej trylogii. Rozmowiamy z Maiwenn AlixRemigiusz Koziński1
Redakcja magazynu National Geographic

- Pisze książki: historia, popularnonaukowa, czasopisma
- Oficjalna strona: Przejdź do strony www
The National Geographic Magazine, potem skrócony do National Geographic, jest jednym z najbardziej znanych na świecie czasopism amerykańskich. Ukazuje się 12 razy w roku, niekiedy pojawiają się także numery specjalne. Jego charakterystyczną cechą jest żółta obwódka i twardy, "książkowy" grzbiet.
Edycja polska ukazuje się od października 1999.
National Geographic Polska - popularnonaukowy miesięcznik poświęcony geografii, odkryciom, podróżom, kulturze, naukom ścisłym itp., ukazujący się od października 1999 roku. Jest to polska wersja językowa amerykańskiego magazynu National Geographic. Należy do rodziny publikacji spod znaku "National Geographic", razem z National Geographic Traveler i National Geographic Kids. Wydawcą i licencjobiorcą National Geographic Polska jest Gruner+Jahr Polska. Redaktorem naczelnym pisma jest Martyna Wojciechowska.
National Geographic Traveler - amerykański dwumiesięcznik poświęcony podróżom, wydawany przez National Geographic Society od 1984 roku. Polska wersja magazynu ukazuje się od 2005 roku (od 2010 roku jako miesięcznik). Czasopismo ukazuje się także po chińsku, chorwacku, czesku, hebrajsku, hiszpańsku, indonezyjsku, niderlandzku, ormiańsku, polsku, rosyjsku, rumuńsku, słoweńsku.
Zespół redakcyjny magazynu wersji polskiej
Redaktor naczelna - Martyna Wojciechowska
Zastępca redaktor naczelnej - Agnieszka Franus
Redaktor prowadząca - Anita Szarlik
Sekretarz redakcji - Marcin Dzierżanowski
- 221 przeczytało książki autora
- 1 155 chce przeczytać książki autora
Książki i czasopisma
Cytaty
(...) tak zwane wojny religijne w rzeczywistości były wojnami politycznymi, zwykłą walką o władzę, a religia służyła jedynie jako pretekst.
(...) tak zwane wojny religijne w rzeczywistości były wojnami politycznymi, zwykłą walką o władzę, a religia służyła jedynie jako pretekst.