Talent jest przeceniany

Tłumaczenie: Michał Lipa
Wydawnictwo: MT Biznes
TALENT IS OVERRATED
Miss_Jacobs

Czy to możliwe, żeby wszystko, co wiesz o talencie, ciężkiej pracy i wybitności, było jedną wielką pomyłką? Oparta na wynikach naukowych badań książka ujawnia tajniki wybitności i uczy, jak stosować jej zasady w życiu i w pracy. Zawiera historie wyjątkowych ludzi, którzy nigdy nie przestają podejmować coraz to nowych wyzwań i osiągają światowy poziom dzięki stosowaniu reguł opisanych w tej książce. Dowiedz się, jak: ? Chris Rock przygotowywał się do ważnego występu przed dwudziestotysięczną publicznością, miesiącami ćwicząc fragmenty swojego przedstawienia w małych, lokalnych klubach. ? Siostry Polgár od wczesnego dzieciństwa uczyły się gry w szachy pod okiem rodziców pozbawionych szczególnych uzdolnień w tej dziedzinie, by stać się najlepszymi zawodniczkami na świecie. ? Jeff Immelt i Steve Ballmer przekształcili się z pozbawionych ambicji gryzipiórków z P&G w dyrektorów generalnych dwóch najwyżej wycenianych korporacji na świecie, i to przed osiągnięciem wieku 50 lat.

źródło opisu: wysylkowa.pl

źródło okładki: wysylkowa.pl

kurekq | 2012-06-14

Najważniejsza książka jaką w życiu przeczytałem. Autor wykazuje w niej wręcz naukowo, że takie zjawisko jak "talent" w ogóle nie istnieje, a jeśli już to ma marginalne znaczenie. Dowodzi, że nawet tacy ludzie jak Tiger Woods, Mozart i słynna Węgierska szachistka Judit Poldgar do wszystkiego doszli ciężko i mądrą pracą.

Tytuł jest niezwykle przydatny do rozpoczęcia zmian w swoim życiu, bowiem bardzo dokładnie wyjaśnia jak stosować tak zwane "przemyślane ćwiczenia", aby zwiększać swój poziom w danej dziedzinie. Wyjaśnia także w bardzo ciekawy sposób jak to się dzieje, że jakaś czynność staje się naszą pasją.

Gorąco polecam!

kama05 | 2016-10-12