Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową

Okładka książki Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową Mateusz Grzesiak
Mateusz Grzesiak Wydawnictwo: Onepress biznes, finanse
biznes, finanse
Onepress
2021-01-01
2021-01-01

Audiobooka czyta Maciej Orłoś. Treść jest ważna, szkoda tylko, że Mateusz Grzesiak się pozytywnie wypowiada o relatywizmie moralnym.

Każdy chciałby, aby jego działania były skuteczniejsze nie tylko w życiu prywatny, ale również zawodowym. Jednak czasami zwiększenie swojej efektywności może nie być takie łatwe. W tej książce znajdziemy zbiór konkretnych wskazówek i porad co należy zrobić, aby zwiększyć swoją aktywność. Książkę czyta się bardzo przyjemnie ponieważ jest przejrzysta i podzielona na 50 rozdziałów, gdzie każdy dotyczy innego tematu i pokazuje jakie kroki można podjąć, aby osiągnąć w danym zagadnieniu sukces i zwiększyć swoją efektywność. Dodatkowo możemy czytać tylko te rozdziały, które nas obecnie interesują i nad czym chcemy popracować, myślę że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Wszystkie porady i wskazówki są bardzo przejrzyste i prosto napisane, nie ma tutaj zbędnej teorii oraz powoływania się na liczne badania oraz dane statystyczne. Autor natomiast często przywołuje własne doświadczenia i pokazuje jak pewne kroki mogą zmienić nasze nawyki i stać się normalnością. Nie jest to może jakaś odkrywcza wiedza i jeśli już interesowaliście się samorozwojem to ta książka nie wywoła u Was efektu "wow" jednak może pomóc usystematyzować wiedzę i ułatwić znaleźć przydatne informacje. Dlatego myślę, że jest to dobra książka dla osób, które dopiero mają zamiar zacząć pracę nad samorozwojem albo usystematyzować wiedzę którą już do tej pory uzyskali.

Książka z pozoru przypomina o oczywistych rzeczach takich jak: nie jedz cukru, nie korzystaj z telefonu przed snem czy medytuj. Niby takie oczywiste ale czy w codziennym życiu się do tego stosujemy? Ta książka to dobra przypominajka zawierająca w sposób przejrzysty wszystkie oczywiste rzeczy, które poprawią komfort naszego życia. Dla mnie była ona inspirująca i motywująca do tego żeby naprawdę ograniczyć ten cukier czy wieczorem zamiast po telefon sięgnąć po książkę.

Złote porady, które w rzeczywistości są albo oczywistą oczywistością, albo zostały żywcem skopiowane z kilku innych książek na temat samorozwoju. Szkoda czasu

Złote rady w stylu: nie jedz cukru, oddychaj przeponą, nie używaj telefonu przed snem etc.
Przeczytałam całą książkę mając nadzieję, że jednak coś mnie zaskoczy. Niestety kolejny raz rozczarowałam się tym autorem.
To jedna z tych książek, która powiela treść setek podobnych.
Nie ma w niej nic więcej niż to, co można znaleźć za darmo na blogach, filmach na YT czy w podcastach.

To jedna z tych książek, która powiela treść setek podobnych.

Dzień dobry😁

Interesuje was rozwój osobisty, książki z tej kategorii? Może czytacie książki dr Mateusza Grzesiaka 🤔?

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoonepress

,, Pamiętaj, każda zmiana przynosi tyle samo dobrego, co i złego. Pamiętaj, że lęk przed stratą jest formą wybiórczego myślenia. Każda strata oznacza bowiem zrobienie miejsca na nowe doświadczenie, np gdy tracisz partnera, zyskujesz miejsce na poznanie kogoś nowego. ''

Za kilka dni obecny rok 2022 już będzie za nami, warto więc wejść w nowy 2023 rok z pewnymi sprecyzowanymi celami do osiągnięcia, planami. Wiele osób stawia sobie cele i w momencie gdy pojawiają się spore trudności, po prostu odpuszczają, a cel zostaje z tyłu ich głowy - wywołując uczucie rozczarowania i nie spełnienia tego, w jaki sposób byśmy chcieli to zrobić.

Dobrym sposobem na osiąganie celów jest rozwój osobisty i literatura z jego zakresu, jednak samo przeczytanie danej książki bez wprowadzenia zastosowanych technik i wiedzy nie spowoduje, że przybliżymy się do osiągnięcia wybranego przez nas celu.

dr. Mateusz Grzesiak w książce ,, Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową '' przedstawił nam wiele ciekawych technik, które pomogą nam zmienić podejście do wybranych przez nas celów, a w tym m.in do edukacji, pracy w zespole, czy poprawy relacji.

Zdecydowanie najbardziej spodobały mi się rozdziały, które poruszały temat zmiany, dobrych i przemyślanych zakupów ( bardzo ciekawy opis stosowanych sztuczek w marketingu, opis układania produktów i wyjaśnienia dlaczego akurat są one na tej wysokości),podejścia do negatywnych wspomnień, czy rozstań w kontekście relacji ( jak wiemy zarówno rozstania w kontekście relacji potrafią być bardzo trudne, ale i zwolnienie pracownika, zwolnienie z pracy są również wyjątkowo trudne, a dobre podejście może ułatwić nam przetrwanie w obu tych sytuacjach)

➖Na minus natomiast zaliczyłbym fakt, że wybrane przez autora zagadnienia są opisane w sposób dość krótki, co może nie być wystarczająco satysfakcjonujące - tak jak jest to w moim wypadku.

Będzie to dobra książka np w komunikacji, gdy zaczynamy przygodę z rozwojem osobistym, lub mamy mniej czasu na czytanie, edukowanie się w kategorii rozwoju osobistego.

Dzień dobry😁

Współpraca reklamowa z @wydawnictwoonepress

W każdej dziedzinie życia dążymy do tego by być skutecznym. Chcemy skutecznie pracować, skutecznie się uczyć a nawet skutecznie wypoczywać. Czy nam się to udaje?! Pewnie znajdzie się wielu takich którzy maja z tym problem.

Na szczęście dr Mateusz Grzesiak opracował poradnik "Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową". Według autora wszystko zaczyna się od dobrych nawyków. Jeśli nauczymy się odpowiednio organizować czas, przetwarzać wiedzę i realizować zadania osiągniemy cel a przez to staniemy się skuteczni.

Każdy rozdział oprócz ciekawych spostrzeżeń autora rozbudowany jest o praktyczne przykłady i wnioski. "Bądź obecny w swoim codziennym życiu", "angażuj się", "miej do siebie dystans", a nawet "zapamiętuj imiona swoich współpracowników" - łatwe wskazówki, ich poznanie nie wymaga ukończenia specjalistycznych kursów, a przypominają nam jak ważne jest zjednanie sobie ludzi, którzy pomogą nam w drodze do celu.

Książka przejrzyście wydana, ciekawie opracowana, poruszająca wiele warstw psychologicznych i aspektów komunikacyjnych.

Wszystkim zależy na czasie. Nie od dziś wiadomo, że czas jest cenniejszy niż złoto. Chcemy w szybkim tempie osiągnąć sukces, zdobyć upragniony cel i zrobić błyskotliwą karierę. Jak tego dokonać? Dr Mateusz Grzesiak autor bestselerowych poradników zdradza kilka wskazówek jak wdrożyć dobre nawyki, dzięki którym wszystko jest możliwe. „Bądź skuteczny. 50 narzędzi rozwijających efektywność osobistą i zawodową” to świetny przewodnik po życiu osobistym i zawodowym. Autor pochylił się nad tematami związanymi z różnymi strefami naszego życia i przekazuje na wiedzę dzięki, której możemy przeprogramować swój mózg. Poprzez pracę nad sobą, zmianę stylu życia jesteśmy w stanie zmienić tok myślenia, pozbywając się blokujących nas emocji czy przytłaczających myśli. Ponadto dowiemy się jak nie myśleć za dużo i nie tracić energii na nie potrzebne działania. Książka jest dobrze, przejrzyście wydana z dbałością o szczegóły i dobrze rozłożonym tekstem. Idealna dla osób chcących zmienić coś w swoim życiu.

• Empik audio rozwój
  • Chcę przeczytać - Posiadam