Ta strona jasności

Seria: Biblioteka
Wydawnictwo: Świat Literacki
This Side of Brightness
Dorota

Historia kilku pokoleń nowojorskiej rodziny, której towarzyszymy przez niemal cały wiek dwudziesty, stała się dla Columa McCanna kanwą ważnej, wielowarstwowej, przykuwającej uwagę opowieści o różnych odcieniach wolności, miłości i przyjaźni. Jego bohaterowie narażają życie w podziemnych tunelach i na szczytach drapaczy chmur, wciąż balansują pomiędzy wewnętrznymi sferami jasności i mroku. Bezdomność, choroba, odmienność rasowa i kulturowa to w powieści nie tylko metafory ludzkiej egzystencji, ale też przejmujący realizm mistrzowsko opisanej codzienności. Ta strona jasności to również fascynujący, niezapomniany portret Nowego Jorku.

źródło opisu: okładka

czytankianki | 2013-01-03