Wyrwany z piekieł. Niewiarygodna odyseja Eliezera Urbacha

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Judaizmu Mesjanistycznego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Sofer
Out of the fury : the incredible odyssey of Eliezer Urbach
83-905794-0-8
Jaakow

Eliezer Urbach jest Żydem urodzonym w Skoczowie, niedaleko Bielska-Białej. Wygnany za młodu z ojczyzny przez wichry II Wojny Światowej, dorastał w okrutnej szkole życia, najpierw na terenie hitlerowskiej Rzeszy, a potem w stalinowskim Związku Radzieckim. Jego niesamowita podróż w poszukiwaniu bezpieczeństwa i pokoju wiodła przez wiele krajów na trzech kontynentach. Zmożony głodem, zmęczony prześladowaniami i zrozpaczony brakiem nadziei, odnalazł pokój serca tam, gdzie najmniej się tego spodziewał. Opis niektórych doświadczeń człowieka wyrwanego z piekieł holocaustu i Gułagu jest tak wstrząsający, że u wielu czytelników może wywołać gniew i rozgoryczenie. Z drugiej strony, odyseja tego zagubionego potomka Abrahama może się stać inspiracją dla wszystkich tych, którzy poszukują pokoju i radości serca.

Pełny tytuł: Wyrwany z piekieł : niewiarygodna odyseja Eliezera Urbacha / [spisana przez Edith S. Weigand]

źródło opisu: Sofer, 1997

źródło okładki: zdjęcie autorskie