70. A Birthday Book for Norman Davies
978-83-240-1199-5
Norman Davies
historia
A--

Norman Davies ma już siedemdziesiąt lat! Nie jest pewnie zbyt zaskakujące, że uważamy książki za najlepszy prezent na każde urodziny. Ale jaką książką uczcić urodziny Normana Daviesa? Akademickim tomem pełnym uczonych artykułów? Oczywiście, że nie! Pomysłu szukaliśmy u samego jubilata: Norman Davies umieścił w Europie kapsułki o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z dziejów...

Norman Davies ma już siedemdziesiąt lat!

Pomysłu szukaliśmy u samego jubilata: Norman Davies umieścił w Europie kapsułki o najważniejszych i najciekawszych wydarzeniach z dziejów kontynentu. My postanowiliśmy zebrać w jednej książce „kapsułki o Daviesie” - krótkie wspomnienia spisane przez osoby, z którymi Norman Davies miał okazję się zetknąć, i które uważa za ważne w swoim życiu, karierze i twórczości. Są kapsułki poważne i zabawne, są pochwalne i krytyczne.
Książkę wzbogaciliśmy ponad setką nieznanych zdjęć i ilustracji. A ponieważ to prezent od przyjaciół z całego świata, połączyliśmy polską i angielską wersję językową w jeden tom.
Wśród autorów: Ann Doroty Armstrong, Timothy Garton Ash, Alan Benett, Stanley Cloud, Rafał Dutkiewicz, Jacek Fedorowicz, Adolf Juzwenko, Antony Polonsky, Robert Service, Radosław Sikorski, Timothy Snyder, Elżbieta Tabakowska, Adam Zamoyski i wielu innych.

źródło opisu: Znak, 2009

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/files/covers/card/Davies_Ks...»