Królowa i ja

The Queen and I
83-05-12687-0
satyra
Krystyna

Po czterdziestu latach na angielskim tronie znaleźć się na garnuszku rady miejskiej to dla Królowej szok. To prawdziwy koszmar!
(fragment opisu z okładki)

źródło opisu: Wydawnictwo Książka i Wiedza, 1994

źródło okładki: http://www.nkjo-przemysl.pl/?polecane-ksiazki,244

Domeru | 2016-09-15
Na półkach: 2016
Przeczytana: 15 września 2016

Wciągające, zabawne, miejscami smutne, a chwilami (nawet dłuższymi) skłaniające do refleksji - nie na temat polityki, ale na temat bardzo indywidualnych reakcji ludzi na zmieniające się warunki.

Krystyna | 2012-02-28
Na półkach: 2012
Przeczytana: 27 lutego 2012

Jeżeli ktoś czytał książkę Sue Towsend "Królowa Camilla" i fantazja autorki na temat "co by było gdyby monarchia została zdelegalizowana, a rodzina królewska trafiła do zakazanej dzielnicy i musiała utrzymywać się z zasiłków" przypadła mu do gustu, to powinien koniecznie sięgnąć również do powieści "Królowa i ja".
Napisana w roku 1992 książka jest preludium do późniejszej powieści "Królowa Camilla" - jest w niej opis pierwszych dni pobytu królowej i jej rodziny w nędznych szeregowcach, w sąsiedztwie tzw. biedoty - bezrobotnych żyjących na "państwowym garnuszku". Pojawiają się tam po raz pierwszy sąsiedzi rodziny królewskiej, których dalsze perypetie śledziliśmy w książce "Królowa Camilla".
I przede wszystkim w tej powieści można znaleźć opis pierwszych reakcji królowej na tak drastyczną zmianę warunków życia.
Tak jak w opisie na okładce jest to błyskotliwa, przewrotna fantazja na temat lat dziewięćdziesiątych.

redlime | 2017-09-01
Na półkach: Przeczytane w 2017
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Ciekawa książka w stylu "co by było gdyby"

porządekalfabetyczny | 2011-05-08
Przeczytana: 07 maja 2011