Adrian Mole lat 39 i pół. Czas prostracji

Adrian Mole powieść angielska

Oficjalne recenzje i

Starzy znajomi

[ 5 ] Link do recenzji

We wszystkich częściach Adriana Mole'a mamy do czynienia z dwoma warstwami. Jedną stanowi jego życie, drugą zaś bieżące wydarzenia ze szczególnym uwzględnieniem społeczeństwa "brytyjskiego". O ile jednak we wszelkich poprzednich przygodach warstwę pierwszą (nieudolność) rekompensowała warstwa druga (sarkazm + paradoks), o tyle tutaj warstwa pierwsza (choroba) powoduje, że...

To już ostatni tom przygód Adriana - zagubionego, nieprzystosowanego do życia mola książkowego i idealisty. Lubię humor Townsend i wiele razy uśmiechałam się podczas lektury. Adrian to część mojego dzieciństwa.

Na półkach: , , , , ,

Raczej: "Adrian Mole i czas frustracji."

Nastąpiło znane wszystkim zmęczenie tytułu. Nie dużo czasu minęło, a nie pamiętam kompletnie co w książce się wydarzyło, poza narzekaniem nieudolnego bohatera.
Zdarzył się czasem jakiś dowcip, jednak raczej nie polecam. Po prostu nie ma po co czytać, chyba tylko po to, żeby dociułać cykl do końca.

Kolejna część pamiętnika Adriana za mną!
Cieszę się, że ją przeczytałam, jak zwykle były sytuacje śmieszne i głupie :) więc jak w pozostałych częściach !

Spodziewałam się śmiesznego pamiętniczka, więc początek mnie rozczarował, bo okazało się, że książka wcale nie jest zabawna. Była za to ciepła i skłaniająca do refleksji. Bardzo na plus.

Z początku miałam obawy, że książka będzie prymitywna lub żenująca - na szczęście okazały się one daremne. Świat Adriana jest tak normalny i prostolinijny (nawet jego podstępy mają znamiona prostolinijności), że nie sposób złościć się na jego sposób pojmowania świata. Można go tylko naśladować, co pewnie wielu z nas przyniosłoby ulgę.

55/2014
Dawno mnie tu nie bylo.
'Czas prostracji' bardzo mnie wciagnal. Nie ma co to o tym pisac, albowiem ksiazka jest godna polecenia. Milo i szybko sie czytalo wraz ze sluchaniem Linkin Park, ewentualnie Thirty Seconds to Mars. Najbardziej rozbawilo mnie to, ze matka Daisy ma na imie Conchita. Taak, jestem gimbazjalistka i mam 'beke' ze wszystkiego, co jest powiazane z...

Najsmutniejszy tom mojej ukochanej serii. Śmiech przez łzy. Humor momentami bywa sitcomowy, ale mam ogromny sentyment do Adriana, więc przymykam na to oko. No i kto by się spodziewał - w tej części po raz pierwszy poczułam pewną sympatię do irytujących mnie dotychczas państwa Mole'ów! Może m.in. dlatego, że znam ich już od ponad 20 lat...

Nie mogę przeboleć, że wskutek...

Smutne rozczarowanie. Tylko nie wiem, czy sobą czy autorką :) Pamiętam, jak będąc płochym dziewczęciem czytałam 'Sekretny pamiętnik Adriana Mole'a lat 13 i pół' i smiałam się na głos. Miałam nadzieję na podobne wrażenia. Niestety. Wychodzi na to, że albo zrobiłam się zgorzkniała na stare lata albo coś jest nie tak z książką. Wybieram oczywiscie tę drugą wersję :)
To , co...

niestety tylko przeciętna. Mało okazji do uśmiechu, a zaśmiałem się tylko raz. Jak na Adriana Mole'a - mało!

Dyskusje

• Chcę w prezencie