Autobiografia grubej panny młodej

Autobiography Of A Fat Bride
83-08-03748-8
panna młoda, kompleksy, humor
Evelline

Książka przedstawia zbiór humoresek (zabawnych sytuacji życiowych) połączonych wspólną postacią głównej bohaterki. Autorka w kontynuacji Klubu Idiotek próbuje zmierzyć się z dorosłością, ale pozostaje ta samą niewydarzoną osobą, której przytrafiają się przedziwne, komiczne przygody. W Autobiografii grubej panny młodej następuje bolesne przejście do rzeczywistości, w której trzeba zmierzyć się...

Autorka w kontynuacji Klubu Idiotek próbuje zmierzyć się z dorosłością, ale pozostaje ta samą niewydarzoną osobą, której przytrafiają się przedziwne, komiczne przygody. W Autobiografii grubej panny młodej następuje bolesne przejście do rzeczywistości, w której trzeba zmierzyć się z takimi problemami jak kupno domu z hipoteką, zakup sukni ślubnej w towarzystwie matki, wizyta u przyszłych teściów, niewierność męża czy też próbne zdjęcia do rozkładówki Playboya w ramach pisania artykułu do gazety na ten temat. Dorosłe życie okazuje się tak samo trudne jak beztroska młodość, ale z całą pewnością jest równie zabawne. Laurie Notaro stworzyła nowy typ bohaterki – świadomej swoich wad i kompleksów, ale tryskającej humorem i radzącej sobie nawet z najbardziej absurdalnymi sytuacjami.

BagatElka | 2014-01-03

Chwilami zabawna,chwilami idiotyczny i irytująca.To zupełnie nie mój klimat.
Możliwe,iż winę za nieprzychylny stosunek do tej pozycji ponosi osoba z mego otoczenia,która przypomina mi bohaterkę tej opowieści i proszę uwierzyć- częste kontakty z nią są dość męczące.
Po zapoznaniu się z tą historią nie dziwi mnie,iż kiedyś kobiety musiały tak bardzo walczyć o równouprawnienie i możliwość głosowania bo społeczeństwo z przeszłości skutecznie wpajało im ,że powinny mieć IQ mniejsze od rozmiaru buta.Z czego większość z nich skwapliwie korzystała.
Wiem,wiem - czuć jad w mojej wypowiedzi ale głupota mnie po prostu drażni.

Lenka | 2015-11-09
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 08 listopada 2015

Nieciekawa, niby śmieszna a ja się nie śmiałam.
Dziwna bohaterka, dziwna historia, dziwne wszystko.
Każdy rozdział właściwie o czymś innym.
Zapewne nie wrócę już do tej książki, do autorki też raczej nie...

Kamila Kozaczyk | 2016-06-17
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Rzadko mi się do zdarza, w zasadzie w ogóle....ale nie dałam rady przeczytać tej książki. Stanęłam na 80 stronie i żadna siła nie przekona mnie do jej skończenia. Po prostu wyjątkowo kretyńska!!
NIE POLECAM!!!

natalija24 | 2013-12-21

Mam z tą książką bardzo miłe wspomnienia. Byłam wtedy w Nowym Jorku i czytałyśmy ją sobie na dobranoc z kuzynką. Bardzo wiele ciekawych cytatów i myśli. Polecam na poprawę humoru (:

Asia Szwalek | 2012-08-01

Kupiona przypadkowo, jednak z każdą przeczytaną stroną, utwierdzałam się w zdaniu, że warto było ją kupić!

Magdalena | 2011-11-12
Przeczytana: 2007 rok

Zabawne

A ja lubię i polecam. Śmieszy, bawi, uczy informuje :) Naprawdę sympatyczna i ciepła pełna zabawnych sytuacji i anegdot. Dzięki pisania w formie felietonów idealna do podróży na krókie dytsanse jak trzeba przejechać dwie stacje metrem, zawsze można przerwać i dokończyć później. Mnie zrelaksowała lepiej niż litrowe lody piernikowe :)

asl | 2013-02-15

Zaczęłam czytać we wrześniu (2013).
Do tej pory nie mogę się przemóc.
Nie w moim guście.
Nie wciąga.
Jednak wciąż będę starała się przez nią przebrnąć i dodam aktualizację, kiedy mi się uda.

JuliaLy | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Po prostu świetna! Lekka i przyjemna książka, przy której można się zrelaksować, pomyśleć i trochę pośmiać. Poczucie humoru autorki momentami powalało. Polecam :)

a_kudlatek | 2013-04-04

Niestety nie przebrnęłam... Myślałam, że to będzie lekka lektura do poduszki, coś w stylu "Dziennik Bridget Jones", ale niestety nie udało się skończyć.