Autobiografia grubej panny młodej

Autobiography Of A Fat Bride
83-08-03748-8
panna młoda, kompleksy, humor
Evelline

Książka przedstawia zbiór humoresek (zabawnych sytuacji życiowych) połączonych wspólną postacią głównej bohaterki. Autorka w kontynuacji Klubu Idiotek próbuje zmierzyć się z dorosłością, ale pozostaje ta samą niewydarzoną osobą, której przytrafiają się przedziwne, komiczne przygody. W Autobiografii grubej panny młodej następuje bolesne przejście do rzeczywistości, w której trzeba zmierzyć się...

Autorka w kontynuacji Klubu Idiotek próbuje zmierzyć się z dorosłością, ale pozostaje ta samą niewydarzoną osobą, której przytrafiają się przedziwne, komiczne przygody. W Autobiografii grubej panny młodej następuje bolesne przejście do rzeczywistości, w której trzeba zmierzyć się z takimi problemami jak kupno domu z hipoteką, zakup sukni ślubnej w towarzystwie matki, wizyta u przyszłych teściów, niewierność męża czy też próbne zdjęcia do rozkładówki Playboya w ramach pisania artykułu do gazety na ten temat. Dorosłe życie okazuje się tak samo trudne jak beztroska młodość, ale z całą pewnością jest równie zabawne. Laurie Notaro stworzyła nowy typ bohaterki – świadomej swoich wad i kompleksów, ale tryskającej humorem i radzącej sobie nawet z najbardziej absurdalnymi sytuacjami.

BagatElka | 2014-01-03

Chwilami zabawna,chwilami idiotyczny i irytująca.To zupełnie nie mój klimat.
Możliwe,iż winę za nieprzychylny stosunek do tej pozycji ponosi osoba z mego otoczenia,która przypomina mi bohaterkę tej opowieści i proszę uwierzyć- częste kontakty z nią są dość męczące.
Po zapoznaniu się z tą historią nie dziwi mnie,iż kiedyś kobiety musiały tak bardzo walczyć o równouprawnienie i możliwość głosowania bo społeczeństwo z przeszłości skutecznie wpajało im ,że powinny mieć IQ mniejsze od rozmiaru buta.Z czego większość z nich skwapliwie korzystała.
Wiem,wiem - czuć jad w mojej wypowiedzi ale głupota mnie po prostu drażni.

Lenka | 2015-11-09
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 08 listopada 2015

Nieciekawa, niby śmieszna a ja się nie śmiałam.
Dziwna bohaterka, dziwna historia, dziwne wszystko.
Każdy rozdział właściwie o czymś innym.
Zapewne nie wrócę już do tej książki, do autorki też raczej nie...

Kamila Kozaczyk | 2016-06-17
Przeczytana: 14 czerwca 2016

Rzadko mi się do zdarza, w zasadzie w ogóle....ale nie dałam rady przeczytać tej książki. Stanęłam na 80 stronie i żadna siła nie przekona mnie do jej skończenia. Po prostu wyjątkowo kretyńska!!
NIE POLECAM!!!

Kr12345 | 2017-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2017

Na początku nie mogłam się połapać o co chodzi w tej książce, jaki jest w niej wątek i o czym ta baba mówi? Czytałam i czytałam i nic nie rozumiałam. Myślałam, że to jakaś totalna beznadzieja a po tytule brzmiało jako coś, przy czym można się pośmiać. Ale nie poddałam się i dzielnie czytałam dalej. Każdy rozdział stawał się coraz bardziej zrozumiały, ale tak naprawdę dopiero zbliżając się do połowy książki zaczeła mi się ona podobać. Okazało się że główna bohaterka ma 'wyjątkowy' styl bycia, jest dosadnie szczera i mówi co chce, nie koniecznie elegancko :) Można się pośmiać, a fragment z wymyślaniem kar dla męża, który niby się spóźnia był świetny :D Chyba wypróbuję któryś.
Książka napisana jest w sposób dosadnie prosty, bez zbędnego "ą ę". To tak jakby ktoś stał obok mnie i opowiadał co robił danego dnia. Taki dziennik spisany na kartce podczas jazdy autobusem. Sposób w jaki została ta książka napisana idealnie odzwierciedla charakter jej głównej bohaterki.

natalija24 | 2013-12-21

Mam z tą książką bardzo miłe wspomnienia. Byłam wtedy w Nowym Jorku i czytałyśmy ją sobie na dobranoc z kuzynką. Bardzo wiele ciekawych cytatów i myśli. Polecam na poprawę humoru (:

Asia Szwalek | 2012-08-01

Kupiona przypadkowo, jednak z każdą przeczytaną stroną, utwierdzałam się w zdaniu, że warto było ją kupić!

Magdalena | 2011-11-12
Przeczytana: 2007 rok

Zabawne

A ja lubię i polecam. Śmieszy, bawi, uczy informuje :) Naprawdę sympatyczna i ciepła pełna zabawnych sytuacji i anegdot. Dzięki pisania w formie felietonów idealna do podróży na krókie dytsanse jak trzeba przejechać dwie stacje metrem, zawsze można przerwać i dokończyć później. Mnie zrelaksowała lepiej niż litrowe lody piernikowe :)

asl | 2013-02-15

Zaczęłam czytać we wrześniu (2013).
Do tej pory nie mogę się przemóc.
Nie w moim guście.
Nie wciąga.
Jednak wciąż będę starała się przez nią przebrnąć i dodam aktualizację, kiedy mi się uda.

JuliaLy | 2013-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2013

Po prostu świetna! Lekka i przyjemna książka, przy której można się zrelaksować, pomyśleć i trochę pośmiać. Poczucie humoru autorki momentami powalało. Polecam :)