Sonja i Marek

Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
8320716047
Meehoow

Marek Hłasko jest w Polsce postacią legendarną, interesuje trzecie pokolenie czytelników i wielbicieli. Napisano o nim kilka książek, nakręcono filmy, lecz niewiele wiemy o jego perypetiach za granicą, a zupełnie mało o związku i małżeństwie z aktorką Sonją Ziemann, osobą nie mniej znaną w Niemczech niż on w Polsce. Celem tej książki nie jest szukanie prawdy. Jest to opowieść Sonji Ziemann o sobie, swoim życiu i kulisach kariery, o Marku Hłasce prywatnym, ich miłości i małżeństwie - intymna opowieść o urodzie grzechu, szczęściu, szaleństwie i łzach, o farsie życia, grozie odchodzenia i powadze śmierci. Jest to jej prawda.

źródło opisu: Iskry, 1999

źródło okładki: Zdjęcie autorskie