Charleston

Seria: ...archipelagi...
Wydawnictwo: W.A.B.
83-88221-85-X
Mona

Panorama dwudziestowiecznych dziejów Polski i świata, pełna efektownych niespodzianek, dygresji oraz zagadkowych zwrotów akcji. Losy Jakuba Boronia są tak zawiłe, jak historia minionego stulecia. Lata międzywojenne to świat charlestona, Wielkiego Kryzysu i sąsiadowania w Polsce różnych kultur. Wojenna partyzantka obfituje w epizody bohaterskie i prozaiczne. W PRL zaś rozpoczyna się pełna uwikłań kariera bohatera jako dyplomaty i pisarza, która prowadzi go w końcu do Ameryki. Boroń zaczyna pisać tam swoją powieść, będącą rdzeniem całej książki -- wieloznacznym i oryginalnym bilansem minionego wieku.

[Wydawnictwo W.A.B., 2002]

ciociasamozloeluta | 2013-10-06

Siegnelam po ksiazke z racji.. okladki. Lempicka jak sie patrzy z Portretem du Marquis d` Afflitt. Co ze srodkiem. Czegoz tam nie ma. Lata 20 ubieglego wieku. Charleston tytulowy i bankierzy i moda. Wreszcie Nowy York i kapitalizm. Jakub Boron to taki Gatsby momentami i nie trudno tu o lepsze porownanie.

elentari | 2016-05-08
kosterz | 2013-08-15