Anna Dymna - ona to ja

Wydawnictwo: Świat Książki
83-7227-990-X
Anna Dymna
Anna

Anna Dymna - jedna z najwybitniejszych aktorek teatralnych i filmowych, znana z wielu świetnych ról w przedstawieniach krakowskiego Starego Teatru. Była żoną nieżyjącego już Wiesława Dymnego, sławnego współtwórcy Piwnicy pod Baranami. Życie nie szczędziło jej wspaniałych chwil, wielkich wzruszeń, ale i tragicznych doświadczeń.

Witold Lisek | 2013-08-19
Na półkach: Kobieta, Przeczytane, 2013, Biografie
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Tak to jest jak zawodowa recenzentka teatralna bierze się za pisanie biografi jakiegoś artysty i zamiast opowieści o życiu.mamy jeden ciąg chaotycznych recenzji ze spektakli i filmów.Masakra.Druga gwiazdka tylko z powodu dołączenia wypowiedzi Anny Dymnej.Zdecydowanie nie polecam.

jolunia559 JOLA | 2012-01-11

UWIELBIAM KSIĄŻKI BIOGRAFICZNE.NIE MA NIC WSPANIALSZEGO JAK SZKLANAKA GORĄCEJ HERBATY,CIEPLUTKI KOCYK I KSIĄŻKA O KIMŚ ZNANYM I LUBIANYM.
ANNĘ DYMNĄ ZNAMY WSZYSCY.NIE TYLKO Z ROLI WIOTKIEJ I SLICZNEJ ANI PAWLAKÓWNY Z SAGI O KARGULACH I PAWLAKACH SYLWESTRA CHĘCIŃSKIEGO.ZAGRAŁA ONA WIELE WSPANIAŁYCH RÓL FILMOWYCH I TEATRALNYCH.NIEIWELE LUB WCALE NIE WIEMY O JEJ ŻYCIU PRYWATNYM.WIELKA MIŁOŚĆ DO WIESŁAWA DYMNEGO PRZERWANA TRAGICZNĄ ŚMIERCIĄ POETY.DWA WYPADKI SAMOCHODOWE,Z KTÓRYCH CHYBA CUDEM WYSZŁA BEZ SZWANKU JEJ NIEUDANE DRUGIE MAŁŻEŃSTWO,/OWOCEM I PAMIĄTKĄ PO NIM JEST UKOCHANY SYN AKTORKI/ŻYCIE PRZED CIĄŻĄ I PO CIĄŻY.ZMAGANIE SIĘ ZE STEREOTYPEM DZIEWCZĄTKA W JAKI JĄ CHĘTNIE WMANEWROWALI REŻYSERZY.PRACA W FUNDACJI,KTÓRĄ SAMA STWORZYŁA.
KSIĄŻKA ODSŁANIA WIELE TAJEMNIC PANI ANNY.PRZYBLIŻA JEJ POSTAĆ KAŻDEMU CZYTELNIKOWI.FAJNIE NAPISANA.CZYTA SIĘ JĄ JAK NAJLEPSZĄ BELETRYSTYKĘ.POLECAM WSZYSTKIM MOLOM KSIĄŻKOWYM I MIŁOŚNIKOM TALENTU PANI ANNY DYMNEJ.

Sylwia | 2016-10-15
mariola | 2016-09-30