Anna Dymna - ona to ja

Wydawnictwo: Świat Książki
837227990X
biografia, aktorki polskie
Anna

Anna Dymna - jedna z najwybitniejszych aktorek teatralnych i filmowych, znana z wielu świetnych ról w przedstawieniach krakowskiego Starego Teatru. Była żoną nieżyjącego już Wiesława Dymnego, sławnego współtwórcy Piwnicy pod Baranami. Życie nie szczędziło jej wspaniałych chwil, wielkich wzruszeń, ale i tragicznych doświadczeń.

źródło opisu: opis okładkowy

Witold Lisek | 2013-08-19
Na półkach: Przeczytane, 2013, Biografie, Kobieta
Przeczytana: 18 sierpnia 2013

Tak to jest jak zawodowa recenzentka teatralna bierze się za pisanie biografi jakiegoś artysty i zamiast opowieści o życiu.mamy jeden ciąg chaotycznych recenzji ze spektakli i filmów.Masakra.Druga gwiazdka tylko z powodu dołączenia wypowiedzi Anny Dymnej.Zdecydowanie nie polecam.

Rysia | 2017-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2017

Całkiem przyjemna książka o życiu znanej aktorki i normalnej kobiety.

megi2307 | 2018-10-17
Na półkach: Biografia, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 2003 rok

Uwielbiam Annę Dymną, i jako aktorkę i jako Człowieka. Dlatego bez wahania kupiłam tę pozycję, nastawiając się na przyjemną lekturę. Niestety rozczarowałam się :/ Biografia bowiem napisana jest w tak topornym stylu, że przebrnąć mi przez nią było bardzo trudno. A udało mi się to jedynie przez wzgląd na bohaterkę. Plus za dużą ilość fotografii. Forma w porządku, treść słabo.

jolunia559 JOLA | 2012-01-11

UWIELBIAM KSIĄŻKI BIOGRAFICZNE.NIE MA NIC WSPANIALSZEGO JAK SZKLANAKA GORĄCEJ HERBATY,CIEPLUTKI KOCYK I KSIĄŻKA O KIMŚ ZNANYM I LUBIANYM.
ANNĘ DYMNĄ ZNAMY WSZYSCY.NIE TYLKO Z ROLI WIOTKIEJ I SLICZNEJ ANI PAWLAKÓWNY Z SAGI O KARGULACH I PAWLAKACH SYLWESTRA CHĘCIŃSKIEGO.ZAGRAŁA ONA WIELE WSPANIAŁYCH RÓL FILMOWYCH I TEATRALNYCH.NIEIWELE LUB WCALE NIE WIEMY O JEJ ŻYCIU PRYWATNYM.WIELKA MIŁOŚĆ DO WIESŁAWA DYMNEGO PRZERWANA TRAGICZNĄ ŚMIERCIĄ POETY.DWA WYPADKI SAMOCHODOWE,Z KTÓRYCH CHYBA CUDEM WYSZŁA BEZ SZWANKU JEJ NIEUDANE DRUGIE MAŁŻEŃSTWO,/OWOCEM I PAMIĄTKĄ PO NIM JEST UKOCHANY SYN AKTORKI/ŻYCIE PRZED CIĄŻĄ I PO CIĄŻY.ZMAGANIE SIĘ ZE STEREOTYPEM DZIEWCZĄTKA W JAKI JĄ CHĘTNIE WMANEWROWALI REŻYSERZY.PRACA W FUNDACJI,KTÓRĄ SAMA STWORZYŁA.
KSIĄŻKA ODSŁANIA WIELE TAJEMNIC PANI ANNY.PRZYBLIŻA JEJ POSTAĆ KAŻDEMU CZYTELNIKOWI.FAJNIE NAPISANA.CZYTA SIĘ JĄ JAK NAJLEPSZĄ BELETRYSTYKĘ.POLECAM WSZYSTKIM MOLOM KSIĄŻKOWYM I MIŁOŚNIKOM TALENTU PANI ANNY DYMNEJ.

Jeanpaul | 2019-03-04
Przeczytana: 14 kwietnia 2019