Anna Dymna - ona to ja

[...]
​​Większość aktorów ma skłonność do kreowania rzeczywistości i siebie wobec rzeczywistości - udawania, tworzenia, przerabiania partnerów, reżyserowania. Dymna jest tego pozbawiona, niczego nie kreuje. Daje całą siebie, i to jest w naszym zawodzie sensacyjne - bo niespotykane. Nie ma drugiej osoby, która uprawia ten zawód niczego nie mistyfikując
[...]
Człowiek to cały kosmos w nieustannym ruchu i zmieniających się konstelacjach, trzeba tylko uważnie patrzeć i słuchać. Jeśli się świat odbiera we właściwych proporcjach, pamięcią i wyobraźnią, nie trzeba go fałszować, wystarczy rejestrować przejawy życia, starać się je zrozumieć. Nic nie jest jednoznaczne i tak proste, jakby się wydawało, podszewka rzeczywistości bywa ciekawsza niż jej zewnętrzne przejawy.
[...]
Trzeba umieć patrzeć z dystansem, niczemu się nie dziwić, niczego nie potępiać. Wstać rano, uśmiechnąć się do słońca, do dziecka. Na tym polega uroda życia. I uroda własna, bo uroda kobiety jest w oczach.

CUDOWNA KOBIETA I WSPNIAŁY, DOBRY CZŁOWIEK !
Choć nie całkiem tego oczekiwałam to jednak z ciekawością przeczytałam.
Te niektóre listy zamieszczone pod koniec uświadamiają w jak różny, często roszczeniowy sposób, ludzie postrzegają aktorów, artystów czy ogólnie osoby publiczne z tak zwanego szklanego ekranu.
Liczne zdjęcia z różnych etapów życia i kariery trochę podnoszą wartość samej biografii.
Daję 7.5⭐ ale tylko dlatego, że to pani Ania Dymna, gdyby to dotyczyło kogoś innego to nie wiem czy dałabym 5 😎

[...]
Życie biegnie dzień po dniu, ale czasem spotkanie nowego człowieka może je odmienić. Życie aktorów to nieustanne spotkania z ludźmi, niektóre mają poważne w skutkach kontynuacje.
[...]
​​Ta tragedia, co paradoksalne, przywróciła ją życiu. Po pożarze, śmierci męża, nie chciało się jej żyć; atrofia woli, pustka, poczucie bezsensu, zawodowe czynności wykonywane automatycznie, prawie bez udziału świadomości. A w węgierskim szpitalu, leżąc bez ruchu, odzyskując co chwilę świadomość i co chwilę ją tracąc, doświadczyła czegoś nieprawdopodobnego. Człowiek naprawdę zagrożony czepia się życia za wszelką cenę. Dopiero wtedy zrozumiała, jak bardzo jednak chce żyć.

Człowiek to cały...

Uwielbiam Annę Dymną, i jako aktorkę i jako Człowieka. Dlatego bez wahania kupiłam tę pozycję, nastawiając się na przyjemną lekturę. Niestety rozczarowałam się :/ Biografia bowiem napisana jest w tak topornym stylu, że przebrnąć mi przez nią było bardzo trudno. A udało mi się to jedynie przez wzgląd na bohaterkę. Plus za dużą ilość fotografii. Forma w porządku, treść słabo.

Tak to jest jak zawodowa recenzentka teatralna bierze się za pisanie biografi jakiegoś artysty i zamiast opowieści o życiu.mamy jeden ciąg chaotycznych recenzji ze spektakli i filmów.Masakra.Druga gwiazdka tylko z powodu dołączenia wypowiedzi Anny Dymnej.Zdecydowanie nie polecam.

UWIELBIAM KSIĄŻKI BIOGRAFICZNE.NIE MA NIC WSPANIALSZEGO JAK SZKLANAKA GORĄCEJ HERBATY,CIEPLUTKI KOCYK I KSIĄŻKA O KIMŚ ZNANYM I LUBIANYM.
ANNĘ DYMNĄ ZNAMY WSZYSCY.NIE TYLKO Z ROLI WIOTKIEJ I SLICZNEJ ANI PAWLAKÓWNY Z SAGI O KARGULACH I PAWLAKACH SYLWESTRA CHĘCIŃSKIEGO.ZAGRAŁA ONA WIELE WSPANIAŁYCH RÓL FILMOWYCH I TEATRALNYCH.NIEIWELE LUB WCALE NIE WIEMY O JEJ ŻYCIU PRYWATNYM.WIELKA MIŁOŚĆ DO WIESŁAWA DYMNEGO PRZERWANA TRAGICZNĄ ŚMIERCIĄ POETY.DWA WYPADKI SAMOCHODOWE,Z KTÓRYCH CHYBA CUDEM WYSZŁA BEZ SZWANKU JEJ NIEUDANE DRUGIE MAŁŻEŃSTWO,/OWOCEM I PAMIĄTKĄ PO NIM JEST UKOCHANY SYN AKTORKI/ŻYCIE PRZED CIĄŻĄ I PO CIĄŻY.ZMAGANIE SIĘ ZE STEREOTYPEM DZIEWCZĄTKA W JAKI JĄ CHĘTNIE WMANEWROWALI REŻYSERZY.PRACA W FUNDACJI,KTÓRĄ SAMA STWORZYŁA.
KSIĄŻKA ODSŁANIA WIELE TAJEMNIC PANI ANNY.PRZYBLIŻA JEJ POSTAĆ KAŻDEMU CZYTELNIKOWI.FAJNIE NAPISANA.CZYTA SIĘ JĄ JAK NAJLEPSZĄ BELETRYSTYKĘ.POLECAM WSZYSTKIM MOLOM KSIĄŻKOWYM I MIŁOŚNIKOM TALENTU PANI ANNY DYMNEJ.

Nie miałam pojęcia, że ta piękna kobieta, wspaniala aktorka miała takie ciężkie życie. Tym bardziej ją podziwiam. Książka napisana bez pomysłu, chaotycznie.

Całkiem przyjemna książka o życiu znanej aktorki i normalnej kobiety.

Całkiem przyjemna książka o życiu znanej aktorki i normalnej kobiety.

Nijaka książka o wspaniałej osobowości. Oczekiwałam osobistych przemyśleń a dostałam spis i ogólny opis zagranych ról, co nie jest aż takie złe, bo przy okazji obejrzałam klika przedstawień dostępnych na necie.

• Biografie
  • Biografia