Ostatnie życzenie

Okładka książki Ostatnie życzenie Andrzej Sapkowski
Okładka książki Ostatnie życzenie
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1) Ekranizacje: Wiedźmin (2019) fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1)
superNOWA
2005-01-01
2005-01-01
Ekranizacje:
Wiedźmin (2019)
#Geralt #Wiedźmin

Zabierałem się za to 3 razy. To chyba kwestia tego, że pierwsze opowiadanie wcale nie było jakieś porywające. Ale w końcu postanowiłem dać mu szansę i nie żałuje. Od drugiego opowiadania to już się samo czyta! Zdecydowanie jest to jedna z najlepszych serii fantasy. Warto dać szansę.

Książka dobra, ciekawa ale niektóre rozdziały były szczerze mówiąc nudnawe. Chaotyczność rozdziałów była trochę irytująca, ale są to opowiadania a nie cała jedna powieść więc jest to zrozumiałe .

to było TAKIE dobre!!!!

to było TAKIE dobre!!!!

Lubicie czytać sagi fantasy?

Taką jedną z pierwszych sag dla dorosłych, którą zaczęłam czytać jest Wiedźmin - Ostatnie życzenie.

Jest to zbiór opowiadań o różnej długości, które troszkę się ze sobą łączą. Są oddzielone od siebie kolejną częścią (może lepiej opiszę - opowiadanie 1, opowiadanie 2, opowiadanie 3, opowiadanie 2, i tak dalej).

Gdybym miała wybrać ulubione opowiadanie, to byłoby ciężkie zadanie. W każdym jest coś, co mi się podobało.

Lubię w tej książce to, że są te opowiadania i jak przeczytam jedno, to po kilku dniach przerwy wiem, o co chodzi, bo zaczynam kolejne i nie muszę się przejmować, jeśli dokładnie nie pamiętam, o co chodziło w poprzednim.

Czytając też słuchałam audiobooka, który był nagrany genialnie, co jeszcze bardziej wciągało w historię.

Dzięki tej sadze pokochałam fantastykę.

Moja ocena - 5/5 gwiazdek

Lubicie czytać sagi fantasy?

Gdybym miała wybrać ulubione...

Do przeczytania jednej z książek z cyklu "Wiedźmin" przymierzałam się dosyć długo, aczkolwiek przyszedł taki moment, że "dojrzałam" I z zaciekawieniem sięgnęłam po pierwszy tom pt. " Ostatnie życzenie". Książka składa się z kilku opowiadań, które nie są ani poukładane chronologicznie ani że sobą związane. Jest to po prostu zbiór historii o przygodach Wiedźmina Geralta z Rivii. Dla mnie brak chronologii i ciągłości nie stanowiły dla mnie problemu, dobrze odnalazłam się w tej lekturze. Pozycja wciągająca, doskonałe opisy, które pomagają w wyobrażeniu sobie przedstawionego świata i klimatu. W książce pojawia się wiele imion, nazw, miejsc i wiosek, a także potworów, które są charakterystyczne dla powieści fantastycznych. Sama postać głównego bohatera Wiedźmina Geralta jest zagadkowa i intrygująca, zarówno od strony wyglądu jak i zachowania oraz zawodu. Pierwszy tom tak wciągnął mnie w świat wiedźmiński, że sięgnęłam po kolejny tom pt. "Miecz przeznaczenia",a także komiksy pt. " Ziarno prawdy" i "Mniejsze zło". Myślę, że każdy powinien przeczytać, bo naprawdę warto.

Rewelacja!

Rewelacja!

Bardzo przyjemna książka, aczkolwiek mały minus za brak jednolitej i chronologicznie ułożonej fabuły

byłoby 9 ale sapek to horny kurwa

byłoby 9 ale sapek to horny kurwa

Po raz kolejny opiszę wszystkie książki pod tą jedną. Nie ma sensu opisywać każdej pokolei. Wszystkie tomy składają się na tą wspaniałą przygodę i każdą pokolei radzę przeczytać. Sapkowski wyprzedził czasy w których pisał stąd według mnie pozycja obowiązkowa. Jeżeli tylko choć trochę lubisz Geralta i jesteś ciekaw jego przygód to nie zawiedziesz się. Barwny Świat Sapkowskiego wylewa się z kartek książki. Jeżeli nie grałeś w gry naszego wspaniałego CD Project Red lub nie oglądałeś serialu to można sięgnąć podczas lektury lub zaraz po niej żeby wyobrazić sobie stworzenia które opisuje w książkach Sapkowski. Bez tego może być ciężko wyobrazić sobie potwory czy stworzenia, a trochę ich jest. Polecam.

Mimo że jestem fanem wiedźmina głównie przez gry to jednak książka bardzo mnie wciągneła genialna historia wprowadzająca w przygody Geralta lepszej się chyba nie dało.