Eragon

Okładka książki Eragon
Christopher Paolini Wydawnictwo: Mag Cykl: Dziedzictwo (tom 1) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Data 1. wydania:
2011-01-01
Paulina Braiter-Ziemkiewicz

więcej Więcej

Świetna. I o smokach! Można czegoś więcej chcieć od książki?

Czytałem dosyć dawno, trochę generyczna ale to jednak trzeba mieć łeb by w tak młodym wieku napisać taką powieść.

Fantasy to nie mój klimat, jednak ta została wchłonięta w kilka dni. Niech to mówi samo za siebie.

Klasyka fantasy. Genialna.

Uwielbiam fantastykę, a w niej wszystko, co lata, zionie ogniem i ma łuski.

Nie uwielbiam Eragona.

Moim zdaniem widać, że jest to debiut i fakt ten przyczynił się znacznie do popularności tej historii.
Do mnie nie trafia, nie podoba mi się styl pisania, a dialogi są niedopracowane. Motywy wtórne, a całość dość przewidywalna.
Nie rozumiem fenomenu.

Sięgnęłam po książkę kiedy byłam małym brzdącem. Zdziwiłam się, że tak szybko ją przeczytałam. Znikałam na całe dnie, rodzicie dziwili się co jest ze mną nie tak [śmiech]. Powieść całkowicie pochłonęła mnie. Fabuła, akcja, bohaterowie, opisy miejsc...No, coś wspaniałego. Czekałam na kolejne części, które mnie nie zawiodły.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , , , ,

Fabuła / Zwroty akcji 6/10
Bohaterowie 8/10
Świat przedstawiony 8/10
Narracja / Styl / Humor 7/10 (jak sądzę, książka naprawdę sporo straciła na polskim tłumaczeniu)
Przesłanie / Problematyka 6/10
Klimat / Subiektywne odczucia 7/10

PODSUMOWUJĄC 7/10

Eragon znajduje "kamień", który całkowicie odmienia jego życie. Bardzo barwna i ciekawa historia. Jestem po pierwszej części, ale na pewno sięgnę po kolejne!

Czytam sagę już drugi raz i skłoniła mnie do tego kontynuacja historii, po tak wielu latach. I nie spodziewałam się, ze tak gładko, tak przyjemnie będzie mi się to czytać ponownie. Wspaniała historia, wciągajaca, pełna wyobraźni, malowanych krain i oryginalnych postaci, nie mówiąc już o autorskich językach innych istot. Dla mnie to odprężający powrót do przeszłości.

Po raz pierwszy czytałam w liceum i wtedy wsiąkłam w krainę Alagaesię. Byłam zachwycona magią, smokami, a nawet bohaterami, jak wiedźma Angela i kotołak Solembum. Dostrzegając niedoskonałości serii, zaczęłam pisać fanfiki (i za to jestem Autorowi wdzięczna - pobudził mnie do pisania, co mi już zostało). Zachwyciły mnie też smoki na okładkach.
Ostatnio spróbowałam odświeżyć...

23 267