Siewca Wiatru

Maja Lidia Kossakowska Wydawnictwo: Fabryka Słów Cykl: Zastępy Anielskie (tom 1) Seria: Bestsellery polskiej fantastyki fantastyka, fantasy, science fiction
2014-06-13
2004-01-01
Fabryka Słów
Daimon Frey Anioły Demony Apokalipsa
Zastępy Anielskie (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-06-13
Bestsellery polskiej fantastyki
Daimon Frey Anioły Demony Apokalipsa

Pierwszy raz po nią sięgnęłam w 2016 roku i w 2020 (28.12.) kolejny raz i nadal mnie zachwyca! Mega książka!

Początek trochę leniwy, po prologu zastanawiałem się o co chodzi, natomiast kolejne rozdziały znacznie ciekawsze, fabuła zaczyna się rozkręcać. Jako, że książkę posiadam w ramach kolekcji Mistrzowie Polskiej Fantastyki, to pierwszy tom zawiera tylko 7 rozdziałów, jednak po przeczytaniu pierwszej części jest ochota na kontynuację, co raczej dobrze świadczy o książce.
Z...

Ufff, przez sporą część męczyłam się zdrobnieniami imion aniołów i Lucka brrrrrrr ale to działa na nerwy w takiej ilości :/ książkę uratowała ostateczna bitwa która jest doskonale opisana i tylko dzięki niej dam szansę kolejnym tomom zastępów anielskich.

Brawo za tematykę, jest tylko jeden mały problem dla mnie ta książka jest za grzeczna przez co czyta się to jak swego rodzaju Baśn, tylko i aż dobrze. Ocenę podbijam bo czytając towarzyszyła mi muzyka z serii gier Darksiders która też podejmuje podobną kwestię tylko wychodzi jej to moim zdaniem dużo lepiej.

Słaba , dla nastolatków .
Mam wydanie z Mistrzów Polskiej Fantastyki gdzie jest podzielona na dwie części , przeczytałem pierwszą i jakoś drugiej raczej czytał nie będę .
Anioły czarują , romansują i chodzą na misje specjalne coś tam się pobiją z diabłem .
Taka telenowela dla nastolatek .

Nie wiem, co nie zagrało. Niby bohaterowie wyraziści, pomysł ciekawy, niby akcja jest, szybko się czyta a razem to wszystko nie daje efektu. Żarty troche na siłę
(serio faceci mówią do siebie per Misiu?). No nie.

armia boga

Znów - książka, która tematycznie nie jest mi bliska, ale skupiam się na wątkach miłosnych. A te są tu całkowicie zadowalające :)

W czasach nastoletnich uważałem "Zastępy Anielskie" za jedną z najlepszych serii fantastycznych. I choć przeczytałem w międzyczasie wiele innych książek fantasy, obiektywnie ocenianych jako lepsze, to seria ta (w szczególności recenzowany "Siewca Wiatru") nadal pozostają jedną z moich ulubionych.

Fabuła to typowe young adult. Trochę topornie napisana, ale nie da się ukryć, że autorka świetnie przedstawiła, we własny sposób oczywiście, systemy anielskie. Te momenty opisu Nieba, Piekła, hierarchii anielskiej i diabelskiej czytało się najlepiej.

Dyskusje

10 290