Ostatnie życzenie

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1) fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt Ciri saga o Wiedźminie
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 1)
fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt Ciri saga o Wiedźminie

Opinie [1 507]

Świetny wstęp do całej sagi o Wiedźminie. Andrzej Sapkowski stworzył świetną serię, która stoi na równi z najlepszymi w gatunku. Opowiadania stanowią ważny element oraz wstęp do poznania postaci jaką jest Geralt z Rivii. Dowiadujemy się w nich m. in. skąd wziął się przydomek „Rzeźnika z Blaviken„, a także okoliczności poznania Yennefer. Taka forma opowiadań bardzo przypadła...

Genialne połączenie różnych mitologi, oraz magii z własną wizją świata w którym nie wszystko musi być proste. Wykreowanie postaci, która zabija potwory dlatego, że to jego zawód. Łatwo mógł przejść w rycerskiego bohatera, który wybawia świat. Jednak zbiór opowiadań Andrzeja Sapkowskiego nie idzie tą łatwą drogą. Paradoksalnie Gerard, który stroni od podejmowania decyzji....

Audiobooki tej serii są genialne. Nic dodać nić ująć...słuchowisko jest zrobione idealnie. Wiedźmin to klasyk,po prostu trzeba przeczytać.

Kreacja bohaterów - 9,5 / 10
Kreatywność - 9 / 10
Styl pisarza - 10/10
Fabuła - 9 / 10
Naprawdę, bardzo dobra książka, świetnie się ją czytało, tylko niektóre momenty były z lekka niezrozumiałe, ale całość jako całość niemalże genialna. Wiedźmin powinien mieć sławę jak Harry Potter, a nawet większą, bo świat czarodziejów niedorasta Geraltowi do kolan.

Zbiór opowiadań będący zapisem przygód Wiedźmina Geralta z Rivii, który łączy w sobie wiele rzeczy, za które cenię literaturę- humor, ciekawe nawiązania m.in. do bajek i mitologii, rozbudowane postaci, przemyślane uniwersum fantasy. Polecam.

Bardzo lubię tę książkę jak i miecz przeznaczenia, jednak nie umywa się do całego cyklu, bo to w końcu opowiadania, a powieść zawsze była dla mnie ciekawszą formą.

Nie moje klimaty. Sam język jest naprawdę uroczy i bajkowy. Niestety nie czytałam tego z przyjemnością.

Tutaj chyba zaczęła się moja przygoda z Wiedźminem. Najlepsze polskie fantasy moim zdaniem, niedościgniony wzór. Mega :)

TO KSIĄŻKA Z MOJEJ LISTY "MUST SEE" POLECAM KAŻDĄ KTÓRA NA NIEJ JEST

Książka- cudo, całość hiistorii mistrzostwo świata.

Po latach dalej wciąga tak samo. :)

Dyskusje

58 381