Ostatni

Data 1. wydania:
2019-09-09
Paulina Broma
Czarna Owca
kryminał morderstwo hotel atak nuklearny przetrwanie ofiary samobójstwa zaginięcia tajemnice
The last
kryminał, sensacja, thriller
Paulina Broma

Recenzje oficjalnych recenzentów i

W lesie

3 Link do recenzji

Duże rozczarowanie. Z opisu wynikało, że to będzie petarda, a to co najwyżej popierdek po petardce. Szkoda, bo możliwości w tej historii były naprawdę duże, a wyszło jakieś niewydarzone coś, w czym ciężko się połapać, z zakończeniem zupełnie bez sensu.

W moim odczuciu książka interesująca, zaskakująca i nieszablonowa. Łączy nieco Agatę Christie i Kinga, ale w taki delikatny i spokojny sposób. Polecam.

W sumie to nie nawet "może być". Wynudziłem się. Pomysł może i niezły, ale fabuła totalnie nie porywa. Brak napięcia. Średni kryminał, żadna sensacja. W oczekiwaniu na jakiś ciekawy zwrot akcji dotarłem do końca książki.

1903

"Mam wrażenie, że w hotelu jest więcej osób, niż nam się wydaje."

Powieść atrakcyjnie splata kilka wątków, jednocześnie ciekawie miksuje kawałki łamigłówek i zagadek. Postapokaliptyczny klimat wzbogacają elementy kryminału, sensacji i obyczajowych nut. Aspekty głębokiej izolacji, wyjątkowości przeżycia, walki o przetrwanie, podgrzewają niepewność i niepokój. Zwłaszcza...

Dystopia to jeden z ciekawszych dla mnie gatunków literatury. Punkt wyjścia interesujący bo bohaterami książki stają się goście hotelowi, którzy w obliczu ataków nuklearnych które z ostatnich doniesień uderzyły w kilka największych miast rozsianych po całym globie – muszą odnaleźć się w nowej post apokaliptycznej rzeczywistości. Autorka stworzyła ciekawą scenerię, zabytkowy...

W Szwajcarii w jednym z hoteli przebywa wraz ze znajomymi amerykański historyk Jon Keller, który przyjechał tu na konferencję naukową. Nagle pewnego dnia podczas śniadania świat się kończy. I to dosłownie.

Wraz z przebywającymi w hotelowej restauracji gośćmi dowiaduje się, że na główne stolice świata przypuszczono ataki nuklearne. Czas się zatrzymał. Każdy w panice i...

Dla mnie świetny pomysł, zrealizowany dość konsekwentnie. Czyta się przyjemnie, bohaterowie tworzą ciekawą zbieraninę różnych charakterów. Mogę z czystym sumieniem polecić.

Świat jest miejscem pokrytym dywanami. Niektóre, pokryte okruchami codzienności dają poczucie miękkości i bezpieczeństwa. Inne, ekskluzywne, tłumią kroki, zmierzające ku nam z przykrą niespodzianką. Bywa, że podniesienie tych drugich ukazuje brudy, które budzą strach.
⁣⁣⁣
⁣⁣⁣W szklanej klatce pełnej wymagań przyszło żyć Claire, żonie kandydata na senatora. W sierocińcu,...

Jakbyś zareagował na wiadomość, o tym że świat przestał istnieć, a oprócz Ciebie nie przeżyło zbyt wiele osób?
Czy potrafiłbyś odnaleźć się w nowej rzeczywistości, każdego dnia walcząc o przetrwanie i każdego dnia zastanawiając się czy Twoja rodzina przeżyła?

W takiej sytuacji znalazł się Jon Keller - amerykański historyk uczestniczący w naukowej konferencji w...

Jak dla mnie - zakończenie mogłoby być lepsze, bo cała akcja miała spory potencjał. A tak, to świetnie się czytało, pochłonęłam w dwa dni:)

Dyskusje

• 2020