Ostatni

2020-01-15
Data 1. wydania:
2019-09-09
Paulina Broma
kryminał morderstwo hotel atak nuklearny przetrwanie ofiary samobójstwa zaginięcia tajemnice

więcej Więcej

Oficjalne recenzje i

W lesie

Link do recenzji

342 25 120

Książka dobra do przeczytania i zapomnienia. Nie wnosi zbyt wiele emocji, dla mnie zbyt dużo razy była monotonna. Zabrakło tego dreszczyku emocji.

Bardzo słabe. Zdecydowanie nie polecam. A wyjaśnienie zagadki tak głupie, że aż się płakać chce, że zmarnowało się czas na to coś.

Strach się bać! Wojna nuklearna. Ameryka płonie.
A książka „Ostatni” to pomyłka! Ciamajdowaty historyk znajduje na dachu ocalałego hotelu zwłoki dziecka, któremu lekarka nożem do ryb robi sekcję w swoim pokoju.
Fantastyczne! Poziom wypracowania szkolnego dla ubogich. Autorka zupełnie sobie nie poradziła i może, gdyby była mężczyzną, lepiej by to wyszło.
Pośpiech...

"Ostatni" Hanna Jameson

Historyk Jon Keller uczestniczy w konferencji naukowej w Szwajcarii. Hotel otoczony lasami, górami stanowi miejsce zjazdu. Wkrótce do odciętego od świata hotelu dochodzą wieści o ataku nuklearnym na Waszyngton, Berlin i kilka innych stolic. Pokój na świecie zaczyna trząść się w posadach, a mężczyzna obawia się o życie żony i dwóch córek. Jakby tego...

Zaczęło się wręcz cudownie, atak nuklearny, parę osób ukrytych w hotelu. Mogło być naprawdę dobre i było. Chociaż gdyby rozkręcić akcje bardziej nie dnudzilabym się w połowie książki, dlatego 9*.niemniej polecam każdemu się zapoznać i wystawić własną opinię.

Zbrodnia, atak nuklearny, wizja końca świata, grupka ocalałych w szwajcarskim hotelu. Zaczęło się ekscytująco, ale mniej więcej w połowie książki fabuła zaczęła mi się dłużyć. Zakończenie też jakoś rozczarowało. Właściwie to powieść z gatunku tych, o których szybko zapominam. Może ten rodzaj literatury nie jest po prostu dla mnie.

Książka dość specyficzna - nie podobało mi się zakończenie i wrzucenie w to jakiegoś wątku hokus-pokus. Sam opis ludzi po apokalipsie nieco świeższy niż standardy serialowe. Kilka wątków super przewidywalnych, kilka mnie zaskoczyło, aczkolwiek nie zawsze pozytywnie.

Dobra książka. Nie wiem co mogłabym napisać więcej. Jest ok, chociaż oczekiwałam czegoś lepszego.

Książka moim zdaniem poprawna. Całkiem ciekawy pomysł na miejsce akcji, który potęguje ogólne osamotnienie w tym postapokaliptycznym świecie. Jeżeli chodzi o główną zagadkę kryminalną to jestem trochę rozczarowany. Główny bohater poświęca niemal każdą chwilę na rozwikłanie tajemnicy morderstwa na terenie hotelu, a ostatecznie to wszystko schodzi na drugi plan wraz z...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaskakująca fabuła. Akcja rozgrywa się w hotelu podczas pewnegonwybuchu nuklearnego. Wciągająca

• 2020
  • 2020