Berdo

literatura piękna
literatura polska literatura współczesna

Wyróżniona opinia i

Berdo

Bieszczady pokochałam rok temu. Dzięki książce mogłam na chwilę tam wrócić by poznać ich gorzką stronę, której wizja, w wielu aspektach, pewnie nie odbiega wiele od rzeczywistości... Historia Berda i Radka smutna i dość nie realna, nie do końca mnie porwała.

Piękna i trafiona okładka. Za to dodatkowy punkt.

Bieszczady. Dla mnie wyjątkowe, jedno z najpiękniejszych miejsc w Polsce. Wszystko to, co mnie ciągnie co roku w Bieszczady (a moja miejscówka położona jest w okolicy nomen omen Bukowego BERDA), spotkałam na stronach powieści. Dzikie i surowe, pełne nieodkrytych miejsc, połonin, czarownych widoków, lodowatych strumieni,...

Trudno o tej ksiazce nie myslec, bardzo mi sie podobala !
Udany debiut ! Gratuluje Pani Anno !

Bardzo wciągająca, wzruszająca, tata i syn, miłość. Bardzo polecam świetnie mi się ją czytało

Niezwykła książka, która w pewnym momencie staje się powieścią drogi, gdzie ojciec i syn odnajdują siebie nawzajem. Oboje naznaczeni surowym bieszczadzkim życiem, oboje opuszczeni przez matki. Powieść piękna, surowa, ale bogata językowo, oszczędna, niezwykle realistyczna i okrutna w swej prawdzie. Akcja niby toczy się leniwie, ale nie sposób odejść od czytania, by po chwili...

Rozczarowanie.Fabuła przewidywalna aż do bólu .Jezyk prosty , opisy przyrody , uczuć , banalne , jak poprawne wypełniacze między dialogami ,nie stwarzają klimatu. Szkoda czasu.
Nie polecam.

Tą książką trzeba się delektować, czytać powoli, poznawać i wyobrażać sobie każdy szczegół, detal o którym wspomina pisarka. Dzięki temu staniesz obok bohaterów, zmierzysz się z nimi z trudami życia, poznasz piękno przyrody dzikich terenów Bieszczad. Piękny debiut! Pani Anno Cieślar, proszę nie przestawać pisać. Ma Pani dar przenoszenia czytelnika w świat książki.

Bardzo dobry debiut. O miłości, trudnej realcji ojciec syn, splecionej z Bieszczadzką naturą, momentami jeszcze dziką i tajemniczą. Książka, którą należy czytać pozwoli, podejmując próby zrozumienia decyzji, wyborów tytułowego Berda.n i oczywiście Millionen Jahren ❤️

Majstersztyk. Tak jak początkowo nie lubiłam głównego bohatera, to pod koniec moje odczucia co do niego uległy zmianie.
Wielki plus za opisy bieszczadzkich realiów i tamtejszej przyrody.
Cudowna, wzruszająca i mądra historia.

Nie ma się co dziwić, że to kandydat na książkę roku 2020. To bardzo dobra proza, dopieszczona, emocjonalna, pełna szczególików i smaków. Czytając miałem wrażenie, że pomiędzy kartkami hula górski wicher. Polecam.

Dyskusje

• 2020