Małe życie

Okładka książki Małe życie
Hanya Yanagihara Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura piękna
literatura piękna
2016-04-27
Data 1. wydania:
2015-03-10
Jolanta Kozak
Nagroda Bookera Jolanta Kozak przyjaźń homoseksualizm ból choroba kalectwo Nowy Jork samookaleczenie
Inne

Teraźniejszość przeplatana jest przeszłością. To rodzaj życiorysu. Bohater to człowiek sukcesu, noszący w sobie głęboką ranę. O okrucieństwie "silnych", wartościach: przyjaźni, miłości, ale też o bezsilności.

Nie dajcie się zwieść opisowi - mówi tyle co nic o samej książce. To świetnie napisana, ale bardzo trudna i bolesna historia: prawie 900 stron złamanego serduszka, niektóre zdania wręcz ciężko było czytać.

Kawał dobrej powieści nawet jeśli momentami nudzi.

Rozczarowanie roku 2021. Nie polecam

Na półkach: , , , , , , , ,

Na półkach: , , , ,

Nie potrafiłam się nią mocno zachwycić.

Książka dzieli się tak naprawdę na dwie części. Pierwszą i drugą połowę. Obie są inne.

Pierwsza to niezachęcająca, nudnie pisana i pomieszana historia czwórki bohaterów z pobocznymi postaciami i wymieszaniem przeszłości z teraźniejszością. To część, w której chciałam zostawić czytanie, porzucić lub sprzedać książkę i mieć spokój.

Druga to totalny przełom autorki w...

FANTASTYCZNA KSIĄŻKA. Jedyna, która tak bardzo mnie poruszyła. Na pewno zapamiętam ją do końca życia z najdrobniejszymi jej szczegółami. Był smutek, łzy, ale i radość, szczęście, ulga, niedowierzanie. Autorka poruszyła bardzo trudne tematy wykorzystania seksualnego, znęcania się nad słabszym, problemów psychicznych i były momenty, że musiałem zrobić sobie od niej chwilową...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Tą książkę zapamiętam chyba do końca mojego życia. Nie przeczytałam jeszcze nigdy czegoś AŻ TAK BARDZO wzruszającego.... Bałam się po nią sięgnąć ze względu na poruszony temat wykorzystywania seksualnego. Mówiono że to ciężka książka. A tu okazało się, że w tej historii autorka zawarła tyle piękna... tyle dobroci... tyle nadziei... że częściowo rekompensuje to hardcorowe...

Wstrząsająca książka, nie byłam wstanie jej nawet na chwilę odłożyć.
Zamiast pięciu gwiazdek muszę dać jednak cztery ponieważ brakowało mi w tej książce kobiet, (oprócz Julii nie zapamiętałam, żadnej) oraz było w niej zdecydowanie za mało Malcolma, a bardzo chciałabym dostać choć 40 stron napisanych z jego perspektywy.

Hanya Yanagihara A Little Life Zobacz więcej
Hanya Yanagihara Małe życie Zobacz więcej