Małe życie

Hanya Yanagihara Wydawnictwo: W.A.B. Seria: Kolekcja 70 lat Empik literatura piękna
A Little Life
2018-10-17
2016-04-27
Data 1. wydania:
2015-03-10
Jolanta Kozak
W.A.B.
Nagroda Bookera Jolanta Kozak przyjaźń homoseksualizm ból choroba kalectwo Nowy Jork samookaleczenie
A Little Life
literatura piękna
2018-10-17
Jolanta Kozak
Kolekcja 70 lat Empik
Inne

Opinie [1 569]

Mam mieszane uczucia. Książka jest bardzo dobrze napisana, sama koncepcja fabuły tez mi bardzo pasuje. Nie żałuje, ze ha przeczytałam, jednak bardzo długo ją męczyłam, szczególnie ostatnie 100 stron. Uważam, że byłaby dużo lepsza, gdyby miała 300 stron a nie 800... niektóre wątki były ciągnięte na sile, nieistotne, do niczego niesie prowadzące i nieciekawe. Ponadto uważam,...

Smutna historia, czytając byłam poszarpana emocjonalnie. Zdecydowanie warto!

Wspaniała, świetnie napisana opowieść o przyjaźni ,miłości, cierpieniu. Świetny warsztat pisarski.
Mam nadzieje ,że autorka Małego życia jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa. Czekam. Polecam.

Wspaniałe studium ludzkiego strachu, bólu i wstydu. Przepłakałam niejedną noc. Bardzo dobrze napisana.

Książka jest niesamowita. Tyle emocji przekazuje czytelnikowi, czytając, momentami musiałam odłożyć ją, ponieważ nie dochodziło do mnie co się właśnie wydarzyło. Jeszcze w żadnej książce nie miałam tyle zaznaczonych fragmentów. Wzrusza do łez a osoba Jude'a chwyta za serce. Patrząc na historię jego przeszło pięćdziesięcioletniego życia jesteśmy zmuszeni kilkakrotnie się...

"Małe życie" to powieść wielkich emocji. Emocji które odnajdujemy na jej kartach i tych, które sami przeżywamy podczas lektury.Emocji z którymi przyjdzie nam się zmagać jeszcze długo po przeczytaniu ostatniego zdania.

Ile nieszczęść może znieść jeden człowiek? Ile kłód pod nogami jeszcze znajdzie?
Niesamowicie przejmująca historia człowieka, który przeszedł przez piekło i w momencie, kiedy zdawałoby się, że nic gorszego już się nie wydarzy to jak grom z jasnego nieba spada kolejny cios.
Nie potrafię znaleźć słów by opisać emocje jakie mi towarzyszyły podczas czytania kolejnych stron. ...

Piękna historia o przyjaźni i cierpieniu. Dogłębnie poruszająca. Bardzo smutna.

Czy "Małe życie" to historia o czwórce przyjaciół? Nie do końca, gdyż głównym bohaterem z czasem staje się jeden z nich. Moim zdaniem jest to przede wszystkim powieść nierówna, skrajnie drastyczna, ale przy tym piękna i wartościowa. Mimo nierównej narracji, nie można nie docenić przesłania jakie niesie za sobą Jude i jego historia. Pokazuje ona jakie krzywdy może przynieść...

Właśnie skończyłam czytać ,,Małe życie" Hanyi Yanagihary i mam mieszane odczucia. Książka jest bardzo dobra, ciekawa, wciągająca, dobrze napisana. Autorka opisuje przejmujące, dramatyczne i przerażające wręcz życie Juda, który w dzieciństwie doznał chyba wszystkiego co najgorsze. Chłopak był porzucony, bity molestowany, gwałcony, maltretowany, poniżany... Mimo to udało mu...

Dyskusje

12 717