W jaki sposób został napisany pierwszy list

Okładka książki W jaki sposób został napisany pierwszy list Rudyard Kipling
Okładka książki W jaki sposób został napisany pierwszy list
Rudyard Kipling Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Seria: Seria z Zebrą literatura młodzieżowa
24 str. 24 min.
1969-01-01
24 min.
Maria Krzeczowska

Okładka książki Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, Rudyard Kipling, TieKo
Księga Dżungli Jean-Blaise Djian, ...
Okładka książki Był sobie koń George Bird Grinnell, Rudyard Kipling, Eugeniusz Małaczewski, William Murray, Mirosław Rościszewski, Ernest Thompson Seton, Lew Tołstoj
Był sobie koń George Bird Grinnel...
Boo! Groza na ... Joseph Conrad, Fiod...

Rudyard Kipling jest autorem Księgi dżungli i wielu innych książek. W ręce wpadła mi mała krótka książeczka pod tytułem W jaki sposób został napisany pierwszy list skierowana do najmłodszego czytelnika. Ciekawy postanowiłem przeczytać i zobaczyć jak sobie radzi autor w tak krótkiej formie opowiadania.

Książka W jaki sposób został napisany pierwszy list osadzona została w czasach przed potopowych, gdzie wyprawa na ryby ojca z córką przyniesie wiele przygód. Krótka powiastka o wynalezieniu pisma i jego zastosowaniu jakie może mieć w przyszłości. Żeby zawsze rozmawiać z innymi mimo nie możności porozumienia się i chęci wyjaśnienia problemów. Opisane wszystko zostało przystępnie, lekko i przyjemnie. Przygoda na poły fantastyczna, bo osadzona w dawnych czasach, a na poły współczesna ze względu na styl pisania. Bohaterowie wypadają ciekawie i można ich polubić od samego początku. Mimo takiej nie dużej objętości zostali przedstawieni bardzo dobrze. Wydarzenia lecą szybkim tempem do przodu i akcja pędzi na złamanie karku. Dlatego wciąga historia i nie pozwala się oderwać. Podczas czytania widać do kogo jest skierowana, bo wszystko jest ukazane w przyjazny sposób dla każdego. Przygodowa opowieść osadzona w czasach przedpotopowych skierowana do najmłodszych z przesłaniem i wytłumaczeniem skąd się wzięło pismo jakie znamy.

Książka W jaki sposób został napisany pierwszy list jest ciekawą opowieścią Rudyarda Kiplinga wydana u nas w małej objętościowo książeczce. Znany z Księgi dżungli autor opowiada własną historię o tym jak powstało pismo osadzając akcję w dawnych przed wiekami czasach. Napisana została przystępnym, lekkim i przyjemnym stylem powodującym, że czyta się szybko i bez problemowo. Przez cały czas coś dzieje się i dlatego nie nudziłem się. Mamy nawet kilka zwrotów akcji i przygodę jaką lubię dostać od tak małej powieści. Przyjemna wciągająca pozycja z ciekawymi sympatycznymi postaciami skierowana do młodszego czytelnika, która wypadła bardzo dobrze w czasie czytania. Na jeden wieczór w sam raz i nie żałuje, że po nią sięgnąłem. Pomimo krótkości świetnie czyta się, wciąga, pozwala przenieść się w czasy przedpotopowe i przeżyć fajną przygodę z bohaterami.

Książka W jaki sposób został napisany pierwszy list osadzona została w...

Jest do książka, która ukazała się w latach 60 - tych. Opowiadanie mimo, że bardzo krótkie to zawierające bardzo dużo wartościowych rzeczy. Wszystko za pomocą małej dziewczynki, która chciała pomóc tacie, aby dostał nowy oszczep. Wszystko było bardzo skomplikowane bo ludzie z innych plemion nie potrafili się ze sobą porozumieć. Potrafili rysować, ale mała dziewczynka zrobiła to po swojemu. Wyszło z tego niezłe zamieszanie, ale morał z książeczki taki, że ludzie musieli nauczyć się pisać, aby został napisany pierwszy list. II morał, że warto rozmawiać z innymi ludźmi nawet gdy nie potrafimy się z nimi dogadać. III że tatusiowie warto spędzać czas ze swoimi dziećmi.

Trochę creepy, pisane zgodnie z ówczesnym postrzeganiem ludzi nieucywilizowanych, ale jeśli się przymknie na to oko sympatyczna.

• 2015
  • Dziecięce
  • Klasyka światowa
  • Pojedynczy tytuł
  • Domowa biblioteczka
  • PRZESŁUCHANE
  • 1990
  • Przygodowa

Dodaj cytat z książki W jaki sposób został napisany pierwszy list