Krew elfów

Andrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction 340 str.
2014-10-28

superNOWA
fantastyka, fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt elfy magia potwory literatura polska

Kup książkę

Duża zmiana w stosunku do dwóch pierwszych tomów. Skończyły się wesołe przygody wiedźmina Geralta, a na pierwszy plan wkraczają poważniejsze problemy odnośnie wojny i jej sensu, problemów rasowych i zmian w świecie. W tle mamy dorastającą Ciri, a mniej samego wiedźmina. Ogólnie dość pesymistyczny wydźwięk książki co nie znaczy, że poziom obniżył się w stosunku do poprzednich cz...

Biorąc ją do ręki trzeba przygotować się na mniej akcji... jednak historia jest nadal bardzo ciekawa.

Książka ciekawa i to zasadniczo tyle. Porównując ją do najnowszych prac autora widać dzielące je przepaść jeśli chodzi o poziom, na niekorzyść Wiedźmina. Zobaczymy co będzie dalej..

Mogę śmiało powiedzieć, że wpadłam po uszy w fantasy. Zupełnie inne krainy, postacie, magia. Zazwyczaj broniłam się przed fantastyka, ale zaczynając od Sapkowskiego i Geralta, poczułam bliskość z tym nowym dla mnie swiatem, a który w dalszym ciągu odkrywam i poznaję. Chcę więcej i więcej.
Mało tutaj Geralta, ale jego niedostateczna ilość rekompensują Yennefer i Ciri. Młode...

Też fajne. Bigos

Geraldzie! Oh Geraldzie...dlaczego Cie tak mało w tej części Wiedźmina?
Ale jest Ciri-troche kapryśna,uparta,ale da sie ją okiełznać-Yennefer potrafi oczarować nie tylko Geralda ;-).Jaki jest jej pisany los? Zostanie wiedźminką, czarodziejką czy może zastąpi swoją babke na tronie?
Polecam i na pewno przeczytam następny tom.

W tej części o wiedźminie dowiem się troszkę o Ciri. Jest to ciekawy klasyk który wciąga od pierwszych stron. Jeśli ktoś lubi fantystkę jest to odpowiednia właśnie książka.
Geralt wraz z Ciri osiadają w wiedźmińskiej warowni. Tam Dziecko - Niespodzianka uczy się jak walczyć, jak radzić sobie z mieczem i przeciwnikiem, ale Ciri ma też inne umiejętności, które przerażają nawe...

Są książki które ma przeczytać każdy porządny człowiek. Szczególnie jeśli to saga o Geralcie

Wreszcie dotarłem do tej klasyki polskiej fantastyki. Co prawda nie w sposób tradycyjny, a audiobook'iem, ale na Storytel jest zrealizowany naprawdę kapitalnie. Oczywiście sama książka bardzo na tak, czekam aż pojawią się kolejne części, a w międzyczasie mam już dostępne opowiadania - jest czego słuchać.

Z każdą kolejną częścią coraz bardziej lubię bohaterów i przedstawiony świat :)
Mam nadzieję, że reszta serii będzie równie dobra!

Dyskusje