Krew elfów

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
2000-08-22
Data 1. wydania:
2009-05-01
superNOWA
Wiedźmin Geralt elfy magia potwory literatura polska
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
Wiedźmin Geralt elfy magia potwory literatura polska

Opinie [1 225]

Geralt opiekuje się Ciri, dziewczynką, która jest jego przeznaczeniem. Razem z nią jedzie do Kaer Morhen, gdzie wiedźmini mają swoją siedzibę. Ciri jest szkolona na wiedźminkę, co bardzo jej podoba. Okazuje się jednak, że dziewczynka jest potężnym Źródłem i może zniszczyć cały świat, jeżeli jej moc nie będzie okiełznana. Nieodzowna jest pomoc czarodziejki Yennefer.

„Krew...

Ciri oznajmiająca w Kaer Morhem reszcie wiedzminów, że jest "niedysponowana" - aż się oplułem ze śmiechu.

23/9a/52/2021

Pierwszy tom sagi o wiedźminie, to przyjemne czytadło, z którego wiele nie wynika. Sapkowski raczej kładzie tu fundamenty, pod przyszłe wydarzenia, a nie skupia się na stworzeniu porywającej fabuły. Największym plusem książki jest postać, będąca przyczyną całego zamieszania, na którym opiera się owa fabuła - Ciri. Nie da się nie polubić tej rozczulającej księżniczki, dzięki...

Opowiadania chyba nie są dla mnie. Nie bawiłam się przy nich tak dobrze jak przy powieści, którą jest ten tom.

Krew Elfów to w dodatku bardzo emocjonalny tom wg mnie. Moja pierwsza styczność z Wiedźminem zaczęła się od gry, to ona ukształtowała moje sympatie do postaci. Jeśli chodzi o odwieczne "team Yenn vs team Triss", to od zawsze byłam team Triss. W grze ta różnica...

Klasyka fantastyki i kawał dobrej książki, jestem fanem wiedźmina, zarówno książki jak i gry nieziemskie i to można powiedzieć o każdej książce z sag

Niestety jest to dla mnie rozczarowanie... O ile Sapkowski umie pisać opowiadania, tak chyba nie do końca miał pomysł na tą sagę. Nie wiele się tutaj dzieje.

Książka jest typowym wprowadzeniem do akcji i problematyki całej serii Wiedźmin. Zaczęłam przygodę od właśnie tego tomu i nie czułam się nie doinformowana, przez nie przeczytanie opowiadań. Naprawdę miło mi się ją czytało.

Wiedźmin i jego kolejne przygody, tym razem z Cirią i jej nauczanie walk oraz nauka czarów przez Yennefer. Nieustanne walki z elfami oraz kim tak naprawdę jest tajemnicza dziewczynka "Niespodzianka". Cudowny tom, który w pełni pochłonął mój czas. Najlepsze momenty jak mała wiedźminka/czarownica udoskonala swoje umiejętności. Jak dla mnie najlepszy tom. Uwielbiam...

Uwielbiam! Od razu zabieram się za kolejną część. Audiobook w formie słuchowiska 10/10. Polecam :)

Dyskusje

50 502