Krew elfów

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
2000-08-22
Data 1. wydania:
2009-05-01
superNOWA
Wiedźmin Geralt elfy magia potwory literatura polska
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
Wiedźmin Geralt elfy magia potwory literatura polska

Opinie [1 028]

Intryga jest prosta, a przynajmniej początkowo taka się wydaje. Wiedźmin odnajduje księżniczkę Ciri, cudem ocalałą z rzezi Cintry, i ukrywa ją w Wiedźmińskim Siedliszczu. Z czasem okazuje się, że dziewczynki poszukują nie tylko słudzy Nilfgaardu, którego władca odebrał jej tron. Lista jej wrogów stale się wydłuża. Wiedźmin ma zaś pełne ręce roboty, bo wychowywanie dzieci...

Nie zachwyciła mnie, wręcz nudziła. Praktycznie nic się nie działo, fabuła skakała od miejsca do miejsca, właściwie nie wiadomo po co. Nie wiem czy dam jeszcze szansę Wiedźminowi. Zaczynam czuć, że to nie dla mnie.

Książka, którą można pochłonąć w jedną dobę. Wspaniale napisana, wszystko się ze sobą łączy, jest bardzo spójne i logiczne. Bohaterowie podobnie jak w innych pozycjach z serii wspaniale wykreowani. Nic dziwnego, że książka od lat jest tak bardzo popularna.

Po dynamicznych i barwnych opowiadaniach z poprzednich tomów akcja zwolniła, ustąpiła miejsca opisom sytuacji politycznej, rysu historycznego i zależności między bohaterami. Autor wprowadza nas we wspaniale wykreowany przez siebie świat. Lektura miła, wciągająca i budząca głód przed kolejnymi tomami. Polecam.

Na półkach: , , , , , , , , , , , , ,

"- Tak jest, panie, z ust żeście mi wyjęli. Wojna. Zawsze to była na śmierć walka, nigdy na życie, ale teraz to już bardzo źle jest. Wielka jest między nimi a nami nienawiść. Jeszcze raz wam powiadam, jeśli nie macie musu, nie jedźcie tamój."
A.Sapkowski - WIEDŹMIN; MIECZ POGARDY

Wojna ludzi z elfami jest niczym innym, jak metaforą, jak dla mnie oczywistą, dla wszelkich...

Niczym nie ustępuje dwóm poprzednim częściom. I chociaż mało w tej części Wiedźmina, to Ciri równie dobrze sprawuje się jako główna bohaterka :)

To książka, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Bardzo dobrze się ją czyta! Polecam, nie tylko fanom całego cyklu Wiedźmina! :)

To moje drugie podejście do sagi o Wiedźminie - za pierwszym razem dotrwałem do 3 tomu z myślą, że opowiadania były dużo lepsze. W tym wypadku postanowiłem dać jeszcze jedną szansę sadze i to z 2 powodów: po pierwsze ostatnimi czasy popularność wiedźmina za sprawą gry i serialu powoduje, że nie mogę się od niego odpędzić, a po drugie bardzo lubię trylogię husycką i...

Doczekałem się. Nareszcie sięgnąłem po pierwszy tom wiedźmińskiej sagi i .... no właśnie. Po dwóch tomach opowiadań pełnych akcji i walk Andrzej Sapkowski zwalnia tempo niemalże do zera i serwuje nam bardzo przemyślaną historię o dojrzewaniu, szukaniu swojej drogi, ale i o uciekaniu od przeznaczenia.

Geralt po odnalezieniu Ciri wyrusza do Kaer Moerhen w celu szkolenia...

Nie zwalniam tempa, wkraczam z impetem w cykl wiedźmiński, czyli rozpoczynam "Wiedźmina. Krew Elfów".
Choć początek nie zwala z nóg, potem się akcja rozkręca. Niezmiennie zauroczona serią.
Więcej na blogu:

Piękny świat, w którym czuję się niesamowicie dobrze ❤️

Dyskusje

45 612