Czas pogardy

Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4) fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
1995-01-01
Data 1. wydania:
2009-06-01
superNOWA
wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction
2014-10-28
wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Do tej pory to chyba mój ulubiony tom, a następny będzie jeszcze lepszy sądząc po tym co się działo. A działo się dużo więcej niż początkowo sądziłem.

Sam początek był dość nudnawy. Został on opowiedziany z perspektywy królewskiego gońca, ale na szczęście dość szybko się okazało, że ta postać ze względu na zaistniałe okoliczności nie będzie mnie dłużej sobą męczyć....

Poprzednia część jakoś bardziej mnie wciągnęła. Sporo treści jest poświęconej czarodziejom i akcja dosyć powoli się rozwija.

Ktoś mi powiedział ze w tej serii można się zakochać albo i nie - mi pasuje ale nie porywa mnie jak niektóre seria np "Oko Jelenia" ;) Zaczynam jednak kolejną

Na półkach: , , , , ,

im więcej czarodziejek tym lepiej! polityczne i erotyczne zawirowania między nimi są ciekawsze niż losy głównego bohatera ;)

Jak zwykle kolejna część sagi dostarczyła mi dużo przyjemności podczas czytania. Jednakże pomimo naprawdę wielu genialnych momentów, w tej części autor mocno skupił się na polityce, która dla mnie była ciężka do przebrnięcia i zrozumienia.

Kolejny tom Wiedźmina, kolejny reread w postaci odłsuchania słuchowiska. To jest naprawdę coś fenomenalnego, a i ta część fabularnie bardzo mi się podobała.

Mamy tutaj stosunkowo niewiele Geralta (jest tylko na początku), podobnie z Yennefer. Jest jednak smacznek w postaci wyznania miłości - lubię tę parę, więc ogólnie miałam wzruszenie.

Ten tom zdecydowanie należy do...

Drugi tom sagi za mną :)

Chyba powinienem bardziej surowo ocenia książki, bo ta część (włącznie z opowiadaniami ) podobała mi się najbardziej, a przecież nie wystawie oceny 10 - na to pewnie przyjdzie czas :)
(Trudno, zostańmy przy "dziewiątce")

Ta część najbardziej trzyma się przysłowiowej "kupy", nie mamy jakiś dziwnych przeskoków czasowych, a jeśli już, to są one...

Nikt przy zdrowych zmysłach nie pogardzi tą książką.

Bardzo dobrze się czytało, jednak ten konkretny tom oceniam nieco niżej, bo nie porwał mnie tak jak poprzedni. Z ciekawością sięgam po kolejną cześć.

Bardzo wciągająca i zaskakująca.

Dyskusje

34 640