Czas pogardy

Andrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 4)
fantastyka, fantasy, science fiction 368 str.
2014-10-28

superNOWA
fantastyka, fantasy, science fiction
wiedźmin Geralt magia potwory literatura polska

Kup książkę

Audiobook niesamowity. Jeszcze lepiej słucha się po latach. Klasyka.

2 tom powieści Andrzeja Sapkowskiego o słynny wiedźminie Geralcie z Rivii i jego wiernej kompanii. Polecam również w formie audiobooka jako superprodukcja w której w role głównych bohaterów wcielają się tacy aktorzy jak : Jarosław Boberek, Kazimierz Kaczor czy Anna Cieślak. Polecam

W kolejnej części "Wiedźmina" atmosfera robi się duszna. Bohaterowie - zwłaszcza ci piastujący wysokie stanowiska - nie ufają nikomu prócz sobie samym. Uprzedzenia i tytułowa pogarda, pogłębia się z dnia na dzień. Budują mury, zbierają krwawe żniwo. I jest tłumaczenie wobec tegoż okrucieństwa. Ci którzy je doświadczyli, pragną zemsty oraz krwi.
W dalszym ciągu czuję...

Starcie "anachronicznego wiedźmina" z trybami wielkiej polityki i co za tym idzie konsekwencje dla Ciri stanowi kanwę tej części. Tytułowy czas pogardy przewija się często, gdyż swoje ideały zaprzedają na równi królowie jak i czarodzieje.

Mimo mocno pesymistycznego wydźwięku Sapkowski ponownie świetnie operuje słowem wplatając zabawne nawiązania, bądź tonując nastroje...

Poczatek i koniec ksiazki bardzo trzyma w napieciu i swietnie sie czyta. Srodek, niestety, traci nuda...Za duzo polityki i wojny i jeszcze te imiona, w ktorych ciezko sie polapac.

To samo co poprzedniczka, jedynie odrobinę lepiej.
PS. Ktoś powinien urządzić konkurs i obalać kieliszek wódki za każdym razem, gdy autor powtarza "czas pogardy"..

Podobnie jak z poprzednim tomem sagi i tutaj tytuł zmieniłbym na "Ciri - Czas pogardy" :)

Ciąg dalszy powtórki - to nadal znakomita rozrywka i aż żałuję, że nie czytałam Wiedźmina od... sześciu czy siedmiu lat. To była zdecydowanie zbyt długa przerwa.

Uwielbiam ten tom, zwłaszcza moment, gdy dowiadujemy się o pochodzeniu Cirilli. Ten niesamowity opis najazdu na Cintrę i do tego pochodzenie Czarnego Jeźdźca, ja tak go nazywam. Achhh....

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Niezmiennie jestem zachwycona Geraldem ;-) Ciri Ty mała cwaniaro-wszędzie sobie poradzisz, Yennefer wiedźmo jedna-gdzieś na miotle poleciała? :-D
Polecam!

Dyskusje