Krew elfów

Okładka książki Krew elfów Andrzej Sapkowski
Okładka książki Krew elfów
Andrzej Sapkowski Wydawnictwo: superNOWA Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
superNOWA
2010-01-01
2010-01-01
wiedzmin krew elfów gerlat ciri

Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Okładka książki Opowieści ze świata Wiedźmina Wołodymyr Arieniew, Andriej Bielanin, Maria Galina, Leonid Kudriawcew, Michaił Uspienski, Władimir Wasiliew, Olesandr Zołotko
Ocena 5,2
Opowieści ze ś... Wołodymyr Arieniew,...
Okładka książki Wiedźmin. Mniejsze zło Maciej Parowski, Bogusław Polch, Andrzej Sapkowski
Ocena 7,8
Wiedźmin. Mnie... Maciej Parowski, Bo...
Okładka książki Duchy Askalonu Matt Forbeck, Jeff Grubb
Ocena 7,0
Duchy Askalonu Matt Forbeck, Jeff ...

Tradycyjnie świetna proza.

Tradycyjnie świetna proza.

Ostatnio przesłuchałam w audio całą sagę. No jasne, że mi się podobała.

Ostatnio przesłuchałam w audio całą sagę. No jasne, że mi się podobała.

Kocham <3

Kocham <3

Opisy i klimat są niesamowite. Rozwijające się intrygi praktycznie nie pozawalają odrywać się od czytania. W dodatku całość pozwala naprawdę się zanurzyć w świecie przedstawionym.

Tym razem obserwujemy dość długą historię wiedźmina Geralta oraz osób z jego najbliższego otoczenia w trudnych czasach wojny i okupacji. Wszystkie wątki przeplatają się w dość ciekawą intrygę, która nie kończy się w tej książce. Jej ciąg dalszy znajdziemy w tomie II, "Czas pogardy".
Polecam czytać sagę o Geralcie w sposób chronologiczny, według oryginalnych dat wydania poszczególnych książek.

Może trochę mniej akcji niż w poprzednich częściach, jednak tu dowiadujemy się sporej liczby ważnych szczegółów.

Pojawiają się opisy pobytu Geralta i Ciri w Kaer Mohren. Ćwiczenia, nauki, próby wykrycia zdolności. Wszystko to do czasu pojawienia się czarodziejki Yennefer. Jednak "Niespodzanka" ma inne umiejętności, które trzeba odkryć w inny sposób. Mamy również szczegółowe opisy etapów budowania więzi.

A to wszystko przeplatane wiszącą w powietrzu groźbą oraz spotkaniami na szczycie i wymyślaniem podstępów. A to wszystko zachęca do przeczytania kolejnego tomu.

Powrót po latach do sagi Sapkowskiego utwierdził mnie tylko w przekonaniu, że chłop ma talent do pióra jak mało kto w tym kraju. Książka wbrew pozorom dosyć krótka (<300 stron),akcja płynie wartko, a bohaterowie i miejsca zmieniają się nieustannie. Jednak Pan Sapkowski potrafił to wszystko wziąć w garść, czytelnik nie czuję się ani przez moment zagubiony w historii, motywację bohaterów są czytelne, a kierunek w jakim biegnie historia jest jasny, ale jednocześnie pełen zagadek. Sięgam od razu po kolejny tom, bo ten świat żyje i wciąga jak mało który.

Nie ma co, Sapkowski bucem jest ale saga mu wyszła. Wracanie do niej tylko mnie w tym utwierdza.

75/100%

75/100%