Wiedźmin. Ostatnie życzenie

Andrzej SapkowskiBogusław Polch Cykl: Wiedźmin (tom 5) komiksy 48 str.
2016-04-20

Ringier Axel Springer Polska
komiksy
fantastyka

Porównaj ceny i

Po długich namowach w końcu sięgnęłam po Wiedźmina. Za cel postawiłam sobie przeczytać całą sagę.
Już dużo wcześniej "Ostatnie Życzenie" przewijało się gdzieś na półkach mojego brata, jednak nie miałam odwagi sięgnąć po książkę, aż do teraz ;).
"Ostatnie Życzenie" jest prostym, wciągającym zbiorem opowiadań. Myślę, że spodoba się każdej osobie, która uwielbia fantasty.
W...

przyznam, ze z niepewnością sięgnęłam po Wiedźmina, ale wciąga mnie ten czarodziejski świat i fajny, pełen humoru styl pisania ... sięgam po następne.

Czytałem ją w podstawówce, i pamiętam, że bardzo mi się spodobała. Sapkowski stworzył fantastyczny świat, do którego zagląda się z przyjemnością.

Jak kazda poprzednia czesc tak i ta porywa nas w fanstastyczny swiat Geralta, z ktorego za nic nie chce sie wychodzic. Wiec tkwie i siegam po kolejna czesc... :-)

Fajniutkie!

Książka zawiera niezwiązane ze sobą opowiadania, co bardzo obniża ogólny odbiór książki. Jednak napisana została prostym, nieskomplikowanym językiem i stanowi bardzo dobry wstęp do przyszłej sagi.

Sapkowski ma niepowtarzalny styl, niesamowity talent i umiejętności pisarskie, które są godne zestawień światowych. Nawiązania do klasycznych bajek w zestawieniu z mitologią słowiańską i specyficznym humorem autora sprawiają, że jest to niesamowicie wciągająca lektura.

eee... czarodziejki były wg mnie w opisie w oryginale - ładniejsze.

Klub Książki i Piwa ocenia książke na 10 strzyg na 10 ze względu na świetne opowiadania.

Zacznę od tego, że to do tej pory najlepsza część z wiedźminowskich komiksów. Ale jest dużo 'ale'!
Na początku jest jakiś niezrozumiały time skip. Nagle Gerlatowi towarzyszy Jaskier, który pod koniec poprzedniej części, gdy Geralt wyruszał w dalszą podróż, wyraźnie odszedł od niego, a teraz jakby nigdy nic łowią sobie razem ryby. A gdy już jestem przy Jaskierze - matko...

Dyskusje

2 339