Krew elfów

Andrzej Sapkowski Cykl: Wiedźmin Geralt z Rivii (tom 3)
fantastyka, fantasy, science fiction 296 str.
fantastyka, fantasy, science fiction
saga wiedźmin Nagroda Zajdla - zwycięzca

fantastyka, fantasy, science fiction
saga wiedźmin Nagroda Zajdla - zwycięzca

Kup książkę

Książka ciekawa i to zasadniczo tyle. Porównując ją do najnowszych prac autora widać dzielące je przepaść jeśli chodzi o poziom, na niekorzyść Wiedźmina. Zobaczymy co będzie dalej..

Mogę śmiało powiedzieć, że wpadłam po uszy w fantasy. Zupełnie inne krainy, postacie, magia. Zazwyczaj broniłam się przed fantastyka, ale zaczynając od Sapkowskiego i Geralta, poczułam bliskość z tym nowym dla mnie swiatem, a który w dalszym ciągu odkrywam i poznaję. Chcę więcej i więcej.
Mało tutaj Geralta, ale jego niedostateczna ilość rekompensują Yennefer i Ciri. Młode...

Też fajne. Bigos

Geraldzie! Oh Geraldzie...dlaczego Cie tak mało w tej części Wiedźmina?
Ale jest Ciri-troche kapryśna,uparta,ale da sie ją okiełznać-Yennefer potrafi oczarować nie tylko Geralda ;-).Jaki jest jej pisany los? Zostanie wiedźminką, czarodziejką czy może zastąpi swoją babke na tronie?
Polecam i na pewno przeczytam następny tom.

W tej części o wiedźminie dowiem się troszkę o Ciri. Jest to ciekawy klasyk który wciąga od pierwszych stron. Jeśli ktoś lubi fantystkę jest to odpowiednia właśnie książka.
Geralt wraz z Ciri osiadają w wiedźmińskiej warowni. Tam Dziecko - Niespodzianka uczy się jak walczyć, jak radzić sobie z mieczem i przeciwnikiem, ale Ciri ma też inne umiejętności, które przerażają nawe...

Są książki które ma przeczytać każdy porządny człowiek. Szczególnie jeśli to saga o Geralcie

Wreszcie dotarłem do tej klasyki polskiej fantastyki. Co prawda nie w sposób tradycyjny, a audiobook'iem, ale na Storytel jest zrealizowany naprawdę kapitalnie. Oczywiście sama książka bardzo na tak, czekam aż pojawią się kolejne części, a w międzyczasie mam już dostępne opowiadania - jest czego słuchać.

Z każdą kolejną częścią coraz bardziej lubię bohaterów i przedstawiony świat :)
Mam nadzieję, że reszta serii będzie równie dobra!

Bardzo udany początek sagi. Nakreślona skomplikowana sytuacja polityczno-gospodarcza dotycząca nie tylko samych monarchów. Konflikty wykorzystywane są też jako narzędzie prowadzące do cierpienia niewinnych. Strony tej niezgody nie są absolutnie czarno białe. Wojna wisi w powietrzu.

Gdzieś jakby w tle jest Geralt. Świadomy całej sytuacji, walczący o bezpieczeństwo. Śle...

Ciekawa fabuła, która zachęca do sięgnięcia po kolejne części cyklu. Bogate słownictwo (staropolskie?) zmusza czasem do sięgnięcia po słownik.
Czy tylko mnie jednak dziwi używanie przez autora słów takich jak:
- hormony;
- rak (choroba);