maradiego 
...i tak wymyśliłem, bo ten wiersz wraca do mnie: Czuwać nie warto, na nic by się zdało Bo po tej nocy już nie będzie dniało. I nikt nie zgadnie w jakiej ksiące trafiłem na ten wiersz ( w całości) po raz pierwszy. Miałem miedzy 10 a 12 lat. A młody nie jestem. A książka była przygodowa(!!)
CK Galicja.., zachodnia,, status: Czytelnik, dodał: 2 cytaty, ostatnio widziany 6 godzin temu
Teraz czytam
 • Ciemność płonie
  Ciemność płonie
  Autor:
  Dworzec to jedyne bezpieczne miejsce. Ciemność tu nie zagląda. Na razie... Przerażająca podróż po tonących w ciemności Katowicach. Katowice Główny to miejsce, przez które przewijają się dziennie ty...
  czytelników: 2773 | opinie: 149 | ocena: 7,05 (1258 głosów) | inne wydania: 1
 • Historia pszczół
  Historia pszczół
  Autor:
  Jeden z największych norweskich bestsellerów ostatnich lat. Książka, którą jeszcze przed premierą zakupiło 15 krajów. Trzy intrygujące historie, zwyczajni, a jednak niezwykli bohaterowie, pszczoły i w...
  czytelników: 5700 | opinie: 316 | ocena: 7,21 (1942 głosy)
 • Interwencje 2
  Interwencje 2
  Autor:
  Świat oczami Houellebecqa. Oryginalny i niepokorny komentarz do naszej współczesności. Czy mamy bać się islamu? Czy warto wielbić współczesny feminizm? Co zostało z naszej seksualności? Jak nowoczesn...
  czytelników: 392 | opinie: 31 | ocena: 6,13 (141 głosów)
 • Niegrzeczne dziewczynki w Biblii
  Niegrzeczne dziewczynki w Biblii
  Autor:
  Popularna powieściopisarka Liz Cutris Higgs skierowała spojrzenie na wampy i ulicznice w Biblii. Szukając nauk, jakie można wyciągnąć z ich historii, opowiada je na nowo z ogromnym humorem i głębokim...
  czytelników: 120 | opinie: 14 | ocena: 5,66 (35 głosów)
 • Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL
  Wielcy zdrajcy. Od Piastów do PRL
  Autor:
  Najnowsza książka jednego z najbardziej popularnych autorów książek historycznych. Jest to opowieść o ludziach, którym z różnych powodów nadano etykietę zdrajców. Autor stara się rozwikłać zagadki spr...
  czytelników: 828 | opinie: 45 | ocena: 6,76 (336 głosów)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-22 09:21:48
Wypowiedział się w dyskusji: Czego aktualnie słuchasz?

Od kilkunastu dni, stale i niezmiennie: AMSTERDAM; bRITISH bLUES eXPLOSION; Dont explain....kapitalny kawałek muzyki. Joe rules!!! Bonamassa oczywiscie!!

więcej...
 
2019-01-22 09:05:05
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Podobno na faktach. Z "archiwów tajnych służb"...."Nie uwierzę, dopóty, dopóki nie usłyszę dementi..."

 
2019-01-22 09:02:06
Dodał książkę na półkę: Przeczytane

Zmyliło mię nazwisko autora. Trudno, bywa....

 
2019-01-22 09:01:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Leon Brodzki (tom 2)
 
2019-01-22 08:57:30
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Bartosz Konecki (tom 1)

Do działu: "Literatura przygodowa dla dzieci i młodzieży". Chociaż nie, o wychowanie dzieci należy dbać....nade wszystko!

 
2019-01-03 10:43:24
Wypowiedział się w dyskusji: Czego aktualnie słuchasz?

Joe Bonamassa: pod choinką znalazłem....baaaardzo przyjemny prezent!!!! Do tego potrójny, w sensie trzy albumy. Nie wiem: wyprzedaż była...??? Ale nic to, "Michałku": świetnie zagrane, doskonała realizacja, a brzmienie .....takie jak lubię.

więcej...
 
2019-01-02 11:30:41
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Jeszcze nie skończyłem, już...POLECAM. Trzy wątki; w tym jeden romansowy, którego czytanie mocno podnosi ciśnienie. Pozostałe dwa równie intrygujące. Drugi: doskonała analiza narodzin bolszewizmu; uciec od analogii do czasu i przestrzeni: nie sposób. Wreszcie, ale przecież nie najmniej ważny: śledztwo.
J.Hen pisarzem jest wielkim. Powiedzieć Pan Pisarz o J.Henie, to nic nie powiedzieć....
Jeszcze nie skończyłem, już...POLECAM. Trzy wątki; w tym jeden romansowy, którego czytanie mocno podnosi ciśnienie. Pozostałe dwa równie intrygujące. Drugi: doskonała analiza narodzin bolszewizmu; uciec od analogii do czasu i przestrzeni: nie sposób. Wreszcie, ale przecież nie najmniej ważny: śledztwo.
J.Hen pisarzem jest wielkim. Powiedzieć Pan Pisarz o J.Henie, to nic nie powiedzieć. Jeżeli więc powiem, że pierwszą książka jego autorstwa, przeczytaną przeze mnie w wieku: moim młodym; obiektywnie: ubiegłym, była powieść "Crimen", oznacza to, że autor potrafi kryminały (hehehe!!) pisać. Dlatego "śledztwo" w "Brulionach" jest bardzo poważne.
Jakaś refleksja na koniec tej opinii? Nie będzie żadnej, bo refleksje i imponderabilia zajmują mię zazwyczaj więcej czasu i miejsca niż opinia w sensie stricto
Polecam serdecznie i gorąco, a dwa przymiotniki obok siebie to u mnie rzadkość. No. Raczej. Chyba.

pokaż więcej

 
2018-12-18 23:51:05
Ma nowego znajomego: Agnesto
 
2018-12-18 10:27:15
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
 
2018-12-18 10:25:42
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Marcin Hłasko (tom 2)
 
2018-12-18 10:23:00
Ma nowego znajomego: Aneta Wiola
 
2018-12-07 11:50:08
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Król (tom 2)

Szukałem, w opisach "gwiazdek" właściwego słowa. Kiedyś już o tym pisałem; pomiędzy "wybitna" a "arcydzieło" istnieje duuuuużżżza luka. Pojęciowa. Różnica niby tylko jednej gwiazdki a dziura , że wieje jak na dworcu w....(każdy może wpisać nazwę dworca/miejscowości). Te naprawdę "genialnie" napisane książki, mocno wykraczają poza "wybitność"; a czy arcydziełami są? No nie. Nie są. Albowiem o... Szukałem, w opisach "gwiazdek" właściwego słowa. Kiedyś już o tym pisałem; pomiędzy "wybitna" a "arcydzieło" istnieje duuuuużżżza luka. Pojęciowa. Różnica niby tylko jednej gwiazdki a dziura , że wieje jak na dworcu w....(każdy może wpisać nazwę dworca/miejscowości). Te naprawdę "genialnie" napisane książki, mocno wykraczają poza "wybitność"; a czy arcydziełami są? No nie. Nie są. Albowiem o przydziale tytułu szlacheckiego w dziedzinie literatury; takim jest "arcydzieło" niewątpliwie; decyduje sędzia , pojedynczy i nieprzekupny. Czas.
A teraz ad rem: to jest genialna książka. To jest Szczepan Twardoch w sensie ścisłym. To jest dzieło Szczepana Twardocha. PANA PISARZA S.Twardocha.
P.S. "Królestwo" wypożyczyłem. Mogłem kupić. teraz ma kłopot. Bo przeczytałem. To po co kupować. Ale idą, zbliżają się święta. kłopot z głowy. Prezentowy kłopot. No. Raczej.
P.S.II ...moze jednak kupię . Dla siebie.

pokaż więcej

 
2018-11-30 12:21:21

bardzo pożywny stosik w mojej "podręcznej":Bruliony Profesora T. Bruliony Profesora T.R.I.P. R.I.P.Asystent śmierci Asystent śmierciKrólestwo ... bardzo pożywny stosik w mojej "podręcznej":Bruliony Profesora T. Bruliony Profesora T.R.I.P. R.I.P.Asystent śmierci Asystent śmierciKrólestwo KrólestwoInterwencje 2 Interwencje 2

pokaż więcej

więcej...
 
2018-11-29 11:07:50
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Cykl: Smiley (tom 9)

Kolejna, doskonale napisana, powieść. Polecam.
Postanowiłem nieco poszerzyć mą wypowiedź: bardzo współczesna, bo odnosząca się do rozliczeń, gotówkowych, z "zimną wojną" i działaniami wywiadów w tym czasie. A także bardzo "polska". Ale to, w jaki sposób: "polska", każdy musi sam wyczytać.
Ergo i d.c.a.f: Polecam. No. Raczej(!!!)

 
2018-11-20 10:22:07
Dodał książkę na półkę: Przeczytane
Autor:

Nazbyt długo znam się z Pilchem, nie żeby w sensie ścisłym, ale się znam, aby móc wyrazić opinię poniżej ilości gwiazdek w liczbie "osiem". Rzadko czytam opinie o przeczytanych książkach, rzadziej tylko o tych, które przeczytać zamierzam, ale, z podpuszczenia przez pewnego znajomego, przeglądnąłem tym razem, skupiając się na "gwiazdkach" które Pilchowej gawędzie przydzielali inni. A wyglądało... Nazbyt długo znam się z Pilchem, nie żeby w sensie ścisłym, ale się znam, aby móc wyrazić opinię poniżej ilości gwiazdek w liczbie "osiem". Rzadko czytam opinie o przeczytanych książkach, rzadziej tylko o tych, które przeczytać zamierzam, ale, z podpuszczenia przez pewnego znajomego, przeglądnąłem tym razem, skupiając się na "gwiazdkach" które Pilchowej gawędzie przydzielali inni. A wyglądało to jak panorama czarnych Gór uwieczniona, w początku wieku, poprzedniego rzecz jasna, z zaznaczonymi : wysokościami szczytów, obniżeniami przełęczy, spadkiem wysokości w dolinach i powrotnej drodze do góry. Bo Pilchu tak ma: podziwiasz i zachwycasz; się /czasem/ razem z innymi; albo olewasz, bo (np.) stary pierdoła. Moja opinia o "Żywego ducha" to kolejne osiem gwiazdek i szlus. Kiedyś, kiedy zabraknie, a przecież kiedyś zabraknie, prawdziwej prozy, ktoś napisze o Pilchu , jak on o Marai'u; o Morsellim. Ale póki jest i pisze to "chwalmy pana", że jest co czytać.
Książkę, w nagłej potrzebie, z biblioteki sobie przyniosłem, wypożyczyłem, w sensie stricto, ale już poleciłem przysłać mię ją. Za opłatą. Pełną. Z księgarni. No. Raczej.

P.S. ..a , że: "w sensie stricto" na: "w sensie ścisłym" się zamieniło zauważyliście? To coś znaczy. Musi znaczyć. Bez powodu, taka zamiana? nie sądzę. Raczej. No.
P.s.II Po Guid'a Morsellego: "Wydarzenie " sięgnąłem.I przeczytałem. Zaraz po.....no, nie tak zaraz, bo okazało się, ze ta książeczka, mikrej objętości, została zesłana na peryferie biblioteki. Mojej.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
414 232 6315
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (131)

Ulubieni autorzy (10)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (121)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd