Ja Tina. Historia mojego życia

I,Tina. My life story.
837089013X
Tina Turner, muzyka, biografia
Tomek

Niezwykła,prawdziwa historia zycia i kariery TINY TURNER-jej długiej drogi z Nut Bush w Tenessee do Hollywood,z The Kings of Rhythm Ike'a Turnera do koncertów z Mickiem Jaggerem i Stonesami.Opowieśc o cierpieniu,odwadze i wielkim sukcesie.

źródło opisu: Wydawnictwo OPUS 1993

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

PrzyAromacieKawy | 2014-07-27
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 27 lipca 2014

Nie wiedziałam, że ta kobieta tyle przeszła. Nie wiedziałam też, że jest tak silna. Kiedyś oglądałam film, który powstał na podstawie tej książki. Wywarł na mnie bardzo duże wrażenie. Ogromne. Szczególnie sceny przemocy. Wiedziałam, że była bita przez męża, ale nie zdawałam sobie sprawy z tego, że była tak okrutnie traktowana, szantażowana, manipulowana, gwałcona i maltretowana. A pomimo tego wychodziła na scenę i śpiewała i była piękna i była mocna i podziwiana.
Dla mnie Tina Turner była od zawsze. Odkąd pamiętam, zawsze puszczane były jej piosenki. Słowa niektórych znałam na pamięć (oczywiście niektóre też były w mojej własnej wersji językowej, bo wtedy nie znałam angielskiego i śpiewałam do dezodorantu to, co słyszę). To była ta piosenkarka, co w szpilkach biega na scenie i ma taką czuprynę. Nie zdawałam sobie sprawy, ze piosenkarka z czupryną przeszła taką drogę życiową.
Książka została wydana w 1986 roku. Opowiada o czasach od la czterdziestych do połowy osiemdziesiątych. To...

Pozycja obowiązkowa dla fanów boskiej TINY TURNER:)
PS.Chętnie nawiąże kontakt z miłośnikami talentu Tiny.

octus | 2017-11-30
Przeczytana: 30 listopada 2017

Ciekawa pozycja, i nie piszę tego tylko jako wielbicielka. Historia opisywana przez Tinę przeplata się z wstawkami drugiego autora o wydarzeniach, które miały wówczas miejsce, do tego dochodzą komentarze poszczególnych postaci: w tym Ike'a, ustosunkowujące się do opisywanych sytuacji. Na końcu jest podsumowanie Tiny, kilka zdjęć, spis osób, o których była mowa w tekście i omówienie przebojów muzycznych. Całość na plus. Zauważyłam w książce pewną rozbieżność i nie za bardzo wiem z czego ona wynika - piszę to dla osób, które zwracają uwagę na znaki zodiaku. Tina na stronie 205 napisała o sobie, że jest spod znaku Koziorożca, a ponieważ urodziła się 26 listopada, to w rezultacie jest Strzelcem. Nie wiem czy ponad 20 lat temu inaczej wyglądała astrologia, może jakiś ekspert się tu wypowie:-D Aha, i jeszcze taka uwaga: film na podstawie tej książki, który obejrzałam w pierwszej kolejności, odwzorował dobrze jej życie z mężem, jednak nie aż tak dokładnie (wiem, że film nie jest z gumy,...

wazka1604 | 2016-05-09
Przeczytana: 09 maja 2016

Wspaniała książka, naprawdę nie wiele wiedziałam o życiu i karierze Tiny Turner. Łatwo i lekko się czyta.

Japana76 | 2017-01-14

Jestem wielka fanką Tiny, i była to moja pierwsza biografia jaką czytałam. Dużo się dowiedziałam o Tinie. Polecam bardzo!

kossovitz | 2017-06-11
majgot | 2017-03-14