Nekroskop

tłumaczenie
Adam Podosek-Wilczewski
Necroscope
horror

Od nieumarłego wampira spoczywającego w rumuńskim grobowcu Borys Dragosani próbuje wydobyć sekret diabelskiej potęgi, tak wielkiej, że przy jej pomocy będzie mógł zdominować ściśle tajną agencję sowieckiego wywiadu paranormalnego. Dragosani to nekromanta – człowiek, dla którego śmierć nie jest granicą. Przy pomocy wampira Tibora Ferenczyego, Dragosani posiadł zdolność wydzierania tajemnic dusz i umysłów umarłych. Borys ma jednak godnego siebie przeciwnika. To Harry Keogh – NEKROSKOP. Harry także potrafi siłą swego umysłu pokonać śmierć. Keogh zostaje zwerbowany przez brytyjskie służby specjalne, aby przeciwstawić się atakowi zza Żelaznej Kurtyny. Rozgrywka między Dragosanim, a Keoghiem staje się coraz bardziej przerażająca. Harry zyskuje jednak potężnych sojuszników: umarłych, którzy, aby go chronić, zrobią wszystko, powstaną nawet z grobów...

• Przepisy na miłość i zbrodnię
  • Czarne liście
  • Raz na zawsze
  • Aż po grób
  • Twoim śladem
  • Mniej złości, więcej miłości
  • Przekonaj mnie, że to ty
  • Tajemniczy brat
  • Droga do domu
  • Koniec warty
  • Dziewczyna z Bostonu
Przepisy na miłość i zbrodnię
Sally Andrew

7,47 (30 ocen i opinii)
Czarne liście
Maja Wolny

7,36 (14 ocen i opinii)
Serce pasowało. Opowieść o polskiej transplantologii
Anna Mateja

7,91 (45 ocen i opinii)
Mniej złości, więcej miłości
Natalia Sońska

7,86 (14 ocen i opinii)
Przekonaj mnie, że to ty
Anna Karpińska

Dziewczyna z Bostonu
Anita Diamant

7 (3 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników (2098)
Jacek | 2010-11-07

Najlepsza część z całego cyklu. Z każdym kolejnym tomem poziom troszkę spada, co oczywiście nie oznacza, że są one złe. Po prostu żadna nie dorównuje pierwszej części.

Największym atutem jest chyba bardzo nowatorskie podejście do kwestii wampirów i wampiryzmu. Jeżeli ktoś jest przywiązany do stereotypowego Hrabiego Draculi, to może się mocno zdziwić ;)

Dorzućmy do tego bardzo sugestywne opisy ("przesłuchiwanie" zmarłego przez Dragosaniego po prostu miażdży, kto czytał ten wie), mroczny, gęsty klimat i mamy kawał dobrego horroru.

Polecam

Magnis | 2016-05-18
Na półkach: Horror, Przeczytane

Książkę czytałem dawno temu jeszcze wydaną przez wydawnictwo Phantom Press. Po latach wróciłem do niej ponownie i nie zawiodłem się. Nadal to bardzo dobry horror z dodatkiem thrillera szpiegowskiego.
Historia opowiedziana jest dwutorowo. Najpierw mamy historie Harry'ego Koegha i jego dorastanie. Z drugiej strony autor snuje opowieść o Dragossanim i jego mentorze Tiborze. Oba wątki przeplatają się ze sobą aż do zakończenia.
Postacie świetnie zbudowane pod względem psychologicznym. Mające swoje cechy charakteru i różniące ich wady oraz zalety.
Harry to dziwny nastolatek, zawsze zamyślony, ale przejawiający sporą wiedzę z różnych dziedzin. Pozostaje tajemnicą skąd on tak wiele wie lecz do czasu. Jego postać naprawdę znakomicie zarysowana, ciekawa i zawsze mi się podobała. Śledziłem jego niebezpieczne przygody z zainteresowaniem, a jego dar pozwalał na bardzo dużo.
Drugą postacią charakterystyczną jest Borys Dragossani. Dzięki sztuce nekromancji może zdobyć informacje jakie chce. Jest...

Lethin | 2014-04-25
Przeczytana: 24 kwietnia 2014

Ta książka jest niesamowita a pomysł autora jeszcze bardziej zdumiewający.
Pierwszy raz przeczytałam ją jakieś 10 lat temu i wtedy jej nie doceniłam. Uważałam że jest beznadziejna i nudna.
Dziś wiem że wtedy musiałam się spodziewać po niej zupełnie czegoś innego i stąd moja zła ocena. Zmylił mnie opis z tyłu okładki książki.

Może i jest tam coś o wampirze, ale toczy się to raczej jako wątek poboczny (choć nie mniej ważny) i na pewno nie ma nic wspólnego z tym w jaki sposób do tej pory inni autorzy przedstawiali wampiry w swoich książkach.

Najważniejsze są tu dwie postaci- Nekromanta (Dragosani) i Nekroskop (Keogh), czyli bohater negatywny i pozytywny.
Wkraczamy w świat zjawisk nadprzyrodzonych, gdzie posiadanie zdolności jest niebezpieczne dla człowieka, którego albo należy wykorzystać, albo unicestwić.

Historie zarówno dwóch głównych bohaterów jak i te poboczne są dość interesujące a potęguje to mroczny klimat który wzmacnia odczucia.

Historia wampira oraz samo zakończenie to...

Alan Węcławik | 2014-02-26
Przeczytana: listopad 2013

Dosyć oryginalne podejście do tematu. W zasadzie napewno jest to daleko bardziej interesujące przedstawienie wampyrów niż w jakichkolwiek obecnych wyobrażeniach. Oczywiście sama postać Dragosaniego i jego mistrza jest wątkiem istotnym to jednak dalej pobocznym. Głównym bohaterem jest Harry, tytułowy Necroskop, posiada on fantastyczną umiejętność rozmowy ze zmarłymi oraz wykorzystywania tego do swoich celów. Co prawda irytuje trochę przedstawienie go od samego początku jako zjawę czyli umarłego co daje nam informacje, że główny bohater zostanie uśmiercony, a cała fabuła jest jego opowiadaniem. Sam klimat i pomysł na fabułę sprawiają że książkę bardzo przyjemnie się czyta.

charu | 2014-09-12

Interesujące podejście do tematu wampirów i nekromantów. Książka bardzo dobra, momentami przerażająca, klimatyczna, mroczna.

Morgoth | 2012-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Facet rozmawiający z umarłymi kontra wampir w scenerii Zimnej Wojny. Do tego w finale bitwa żywych z zombiakami. Zaprzęgnięcie mocy paranormalnych do walki wywiadów to zdecydowanie lepszy pomysł niż te wszystkie "Zmierzchy" i inne takie.

Ettelea | 2010-04-06

Interesująca ale przytłacza swoja grozą. Może kiedyś skuszę się na dalsze części. Jednak nie w najbliższym czasie.

Aga | 2016-03-17
Na półkach: 2016, Horror, Przeczytane
Przeczytana: 17 marca 2016

Są książki, przy których człowiek się cieszy, że dobrnął do końca. Są też takie pozycje, gdzie czytelnik cieszy się, że książka się kończy, ale jeszcze bardziej cieszy go fakt, że ma ona kontynuację. "Nekroskop" zaliczam do tej drugiej grupy. Świetna pozycja literacka, którą dosłownie się "pochłania". Nie za wiele brutalnych scen. Taki horror "umiarkowany". Sposób kreacji głównego bohatera sprawia, że czytelnik chce więcej i więcej. Już nie mogę doczekać się lektury kolejnego tomu. Polecam

Mam mieszane uczucia...
Pewne wątki wydają mi się dość ciekawe (to, czym/ kim jest nekroskop, "przesłuchiwanie" zmarłych przez nekromantę, rozmowy ze zmarłymi i nieumarłymi, mroczna sceneria)...

No i rozumiem, że ciężko tej pozycji nie wrzucić do szufladki pt. horror, ale mnie ta książka nie przeraziła ani razu.

Chyba tylko MOŻNA, ale już NIE TRZEBA przeczytać.

sheina_3 | 2013-08-02

Książki o Harrym są genialne,rozmawianie z umarłymi i transportowanie do innego miejsca coś niezwykłego reszty nie napiszę żeby każdy sam się dowiedział co jest w innych książkach,polecam książki dla każdego kto lubi takie przygody

zobacz kolejne z 2088