Lubimyczytać.pl to:

978-83-615-1608-8
horror
typ
papier
7.19 (781 ocen i 45 opinii)

Opis książki

Od nieumarłego wampira spoczywającego w rumuńskim grobowcu Borys Dragosani próbuje wydobyć sekret diabelskiej potęgi, tak wielkiej, że przy jej pomocy będzie mógł zdominować ściśle tajną agencję sowieckiego wywiadu paranormalnego. Dragosani to nekromanta – człowiek, dla którego śmierć nie jest granicą. Przy pomocy wampira Tibora Ferenczyego, Dragosani posiadł zdolność wydzierania tajemnic dusz i umysłów umarłych. Borys ma jednak godnego siebie przeciwnika. To Harry Keogh – NEKROSKOP. Harry także potrafi siłą swego umysłu pokonać śmierć. Keogh zostaje zwerbowany przez brytyjskie służby specjalne, aby przeciwstawić się atakowi zza Żelaznej Kurtyny. Rozgrywka między Dragosanim, a Keoghiem staje się coraz bardziej przerażająca. Harry zyskuje jednak potężnych sojuszników: umarłych, którzy, aby go chronić, zrobią wszystko, powstaną nawet z grobów...

Inne wydania

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
Jacek | 2010-11-07

Najlepsza część z całego cyklu. Z każdym kolejnym tomem poziom troszkę spada, co oczywiście nie oznacza, że są one złe. Po prostu żadna nie dorównuje pierwszej części.

Największym atutem jest chyba bardzo nowatorskie podejście do kwestii wampirów i wampiryzmu. Jeżeli ktoś jest przywiązany do stereotypowego Hrabiego Draculi, to może się mocno zdziwić ;)

Dorzućmy do tego bardzo sugestywne opisy ("przesłuchiwanie" zmarłego przez Dragosaniego po prostu miażdży, kto czytał ten wie), mroczny, gęsty klimat i mamy kawał dobrego horroru.

Polecam

Alan | 2014-02-26
Przeczytana: listopad 2013

Dosyć oryginalne podejście do tematu. W zasadzie napewno jest to daleko bardziej interesujące przedstawienie wampyrów niż w jakichkolwiek obecnych wyobrażeniach. Oczywiście sama postać Dragosaniego i jego mistrza jest wątkiem istotnym to jednak dalej pobocznym. Głównym bohaterem jest Harry, tytułowy Necroskop, posiada on fantastyczną umiejętność rozmowy ze zmarłymi oraz wykorzystywania tego do swoich celów. Co prawda irytuje trochę przedstawienie go od samego początku jako zjawę czyli umarłego co daje nam informacje, że główny bohater zostanie uśmiercony, a cała fabuła jest jego opowiadaniem. Sam klimat i pomysł na fabułę sprawiają że książkę bardzo przyjemnie się czyta.

Morgoth | 2012-04-01
Przeczytana: 01 kwietnia 2012

Facet rozmawiający z umarłymi kontra wampir w scenerii Zimnej Wojny. Do tego w finale bitwa żywych z zombiakami. Zaprzęgnięcie mocy paranormalnych do walki wywiadów to zdecydowanie lepszy pomysł niż te wszystkie "Zmierzchy" i inne takie.

Ettelea | 2010-04-06

Interesująca ale przytłacza swoja grozą. Może kiedyś skuszę się na dalsze części. Jednak nie w najbliższym czasie.

Ewelina | 2011-05-05
Przeczytana: maj 2011

Mam mieszane uczucia... Większa część książki bardzo dobra, oryginalne pomysły, trzymająca w napięciu fabuła, znakomite i niebanalne. Do czasu! Zakończenie jakby wyjęte z innej opowieści, zupełnie inny kaliber. Pomysły śmiałe i może dobre, ale źle zrealizowane moim zdaniem, autor nie zdołał ich obronić. Chwilami widać jak porzuca wcześniej rozpoczęte wątki i jak od niechcenia wymyśla im mdłe zakończenia. Momentami sam się gubi, nie zadaje sobie trudu wyjaśnienia czytelnikowi o co w zasadzie mu chodziło, szybko przebiega do innego wątku. Chwilami słabe dialogi, znów prowadzone tylko z musu. Przypomina to plątaninę momentów dobrych i tych znacznie słabszych, które są traktowane jak wypełniacze między tymi pierwszymi. Trochę szkoda po tak dobrym początku. Gdyby nie zakończenie, byłaby jedna gwiazdka więcej. Mimo to warte przeczytania.

Anna | 2013-06-03
Przeczytana: 03 czerwca 2013

Dobra powieść o zmarłych, wampirach i pozornie zwyczajnych ludziach. Mamy tu do czynienia z wywiadem i tajnymi agentami, ale ukazanymi w dość nietypowej scenerii - zjawisk paranormalnych. Wampiryzm ukazany został na tle kolebki legend o tych nieśmiertelnych istotach. Powieść ta z pewnością skusi nas aby przypomnieć sobie nazwiska znanych uczonych i sportowców, oraz przybliżyć sobie pewne zjawiska z dziedziny matematyki, astrologii... i innych nauk pośrednio związanych z zagadnieniem wszechświata i czasu.
Polecam

Nekroskop przeczytałem dwukrotnie i mogę śmiało powiedzieć że książka Briana jest warta uwagi :)

Pablos | 2013-04-24
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

“Nekroskop” to przede wszystkim całkiem interesujący pomysł. Zamiast od razu brać na warsztat klasycznego, typowego, banalnego wręcz nekromantę, autor prezentuje nam osobę zwaną właśnie nekroskopem. Czyli taką, która nie tyle wzbudza zmarłych do czegoś na kształt życia, co pozwala wejść w umysł umarłego, porozmawiać z nim, dowiedzieć się konkretnych informacji.

Harry’ego poznajemy stopniowo, od dzieciństwa, przez młodość, do czasu, gdy jest dorosłym człowiekiem. Poznawanie bohatera jest tym wolniejsze, że prócz Harry’ego mamy także drugą postać, która przez większość książki dominuje - tego złego, pracownika specjalnej, tajnej komórki KGB, z pochodzenia Wołocha (więc od razu wiadomo z czym będziemy mieć do czynienia), który przyszedł na świat w wyniku starań tajemniczej istoty... Brzmi trochę jak horror klasy B czy C, i też taką powieścią “Nekroskop” jest, z zaznaczeniem, że jak na ten charakterystyczny gatunek, który w Polsce tak wielu uwielbia, “Nekroskop” jest pozycją dość dobrą, z...

Diana | 2011-07-03

Pierwsza część z cyklu Nekroskop. Po każdej z przeczytanych części miałam koszmary. :) Warta przeczytania dla ludzi szukających "mocnych wrażeń". Nekromanci, wampiry, książka ukazująca nadprzyrodzone zdolności i siłę umysłu. Nie brakuje przerażających momentów.

Ver | 2011-05-09
Przeczytana: 2006 rok

Wciąga jak diabli, bardzo często wracam.

Załóż konto za darmo!

71. rocznica
  • Wiktor Suworow
    67. rocznica
    urodzin
    Dobry, to człowiek, który nie ukrywa siedzącego w nim zwierzęcia. a taki co usiłuje udawać dobrego, jest wręcz niebezpieczny. Najgroźniejsi są ci, którzy sami głęboko wierzą, że są dobrzy. Odrażający, ohydny przestępca może zamordować jednego człowieka, dziesięciu, stu, ale nigdy nie zabija milionów. Miliony mordują ci, którzy mają się za samą dobroć.
  • Mary Hoffman
    69. rocznica
  • Arto Paasilinna
    72. rocznica
    Umrzeć zawsze się zdąży.
  • Simon Beckett
    46. rocznica
    urodzin
    Nie ma drugich szans, są tylko inne. Jakąkolwiek podejmiesz decyzję, życie zawsze będzie inne niż wtedy, gdybyś podjął inną.
  • Elina Hirvonen
    39. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie umiałam jej sobie wyobrazić. Miłości, która jest tak niepodważalna, że mogę być zapłakana i rozbita, a mimo to pewna, że ktoś będzie mnie trzymał i chciał, bym następnego dnia obudziła się przy nim.
  • Hanna Januszewska
    109. rocznica
  • Merete Lien
    62. rocznica
  • Peter S. Beagle
    75. rocznica
    urodzin
    Ten wybierać drogę musi, komu wszelki szlak odcięło. Utracone wiecznie kusi, co minęło to minęło.
  • Julie Powell
    41. rocznica
    urodzin
    Julia nauczyła mnie, jak znaleźć własną drogę. Nie jest tak, jak sądziłam. Sądziłam, że chodzi o... nie wiem, o pewność siebie, silną wolę albo szczęśćie. To też warto mieć, bez wątpienia, ale jest coś innego, coś, z czego biorą się wspomniane wyżej rzeczy. To radość.
  • Adolf Hitler
    125. rocznica
    urodzin
    Walczyć mogę tylko o coś, co miłuję, miłuję tylko to, co szanuję, szanuję tylko to, co rozumiem.
  • Jan Dobraczyński
    104. rocznica
  • Bram Stoker
    102. rocznica
    śmierci
    Kocham szarość, mrok i ciemność nocy, lubię być sam, a za najodpowiedniejsze towarzystwo uznaję własne myśli.

Znajdź nas na Facebooku