milla 
zaczarowane-strony.blogspot.com, , azjateka.blogspot.com
30 lat, kobieta, status: Czytelniczka, dodała: 2 cytaty, ostatnio widziana 10 godzin temu
Teraz czytam
  • Osobliwy dom pani Peregrine
    Osobliwy dom pani Peregrine
    Autor:
    Życie Jacoba nie zapowiadało się ekscytująco. Pogodził się z myślą, że nigdy nie zostanie odkrywcą i nigdy nie będzie miał wielu przyjaciół. Ważne miejsce w jego życiu zajmował dziadek. To on najbardz...
    czytelników: 7613 | opinie: 483 | ocena: 7,18 (3154 głosy) | inne wydania: 3

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-15 12:55:18
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka
Autor:
Cykl: Tir Alainn (tom 1)

Anne Bishop to zdecydowanie moja ulubiona pisarka tworząca powieści fantastyczne skierowane przede wszystkim do dorosłych kobiet. Kiedy dowiedziałam się, że Initium planuje wydać w Polsce kolejną serię jej autorstwa, byłam ogromnie podekscytowana i wiedziałam, że książki wchodzące w jej skład staną się dla mnie lekturą obowiązkową. Gdy pierwszy tom serii Tir Alainn „Filary Świata” trafił w... Anne Bishop to zdecydowanie moja ulubiona pisarka tworząca powieści fantastyczne skierowane przede wszystkim do dorosłych kobiet. Kiedy dowiedziałam się, że Initium planuje wydać w Polsce kolejną serię jej autorstwa, byłam ogromnie podekscytowana i wiedziałam, że książki wchodzące w jej skład staną się dla mnie lekturą obowiązkową. Gdy pierwszy tom serii Tir Alainn „Filary Świata” trafił w moje ręce, dosłownie przepadłam – na kilkanaście godzin wszystko przestało się liczyć, jedyne czego pragnęłam, to dowiedzieć się, jaki będzie finał pasjonującej, pełnej napięcia historii młodej wiedźmy Ari i jej przyjaciół! Ta opowieść mnie pochłonęła i dostarczyła tak niesamowicie silnych emocji, że żadne słowa nie są w stanie tego w pełni oddać.

Amerykańska pisarka zabrała mnie do przesiąkniętego magią, stojącego na skraju kryzysu świata przypominającego europejskie średniowiecze, w którym obok siebie żyją przedstawiciele rodu wróżek Fae, mały lud, oddane ziemi wiedźmy i bezwzględni Inkwizytorzy – istna mieszanka wybuchowa!

Kiedy drogi łączące magiczną krainę Tir Alainn i świat ludzi zaczynają znikać, a wraz z nimi w nicości pogrążają się całe połacie ziem z zamieszkującymi je klanami Fae, przywódcy wróżek - Łowczyni i Światły - z pomocą swych poddanych podejmują próbę znalezienia odpowiedzi na to, co dzieje się z ich światem. Skąpe informacje, które udaje się zdobyć Bardowi i Muzie prowadzą do zamieszkujących ziemię wiccanfae – wiedźm, które według pieśni minstreli władają destrukcyjną magią wykorzystywaną, by szkodzić innym.

Gdy Fae w swej krainie próbują rozwikłać zagadkę znikających dróg, żyjąca w sąsiedztwie przejścia do Tir Alainn siedemnastoletnia czarownica Ari musi zmierzyć się z nienawiścią otoczenia i samotnością wynikającą z jej inności. Kiedy miejscowa szarlatanka wpycha w jej ręce zaprawiony miłosną magią specjał, dziewczyna ma tylko kilka dni, by odkryć sposób, jak uniknąć przykrych konsekwencji czaru i nie stać się zabawką chcącego ją wykorzystać, okrutnego Royca. Bohaterka nie przypuszcza nawet, jak wielkie zmiany spowoduje w jej życiu próba oszukania zaklęcia.

Tymczasem w innej części świata Inkwizytor Adolfo ze swą świtą z zapałem, nie przebierając w środkach oddaje się misji oczyszczania ziemi z wiedźm i wszelkich przejawów magii. Jak szybko się okaże, kierujące nim motywy niewiele mają wspólnego ze szlachetną chęcią niesienia pomocy ludowi dręczonemu przez wiedźmie czary. Czytelnikowi raczej nie trudno przewidzieć, że to tylko kwestia czasu nim Adolfo wyruszy do zamieszkanego przez Ari i odwiedzanego przez Fae Brightwood…

„Filary Świata” to wielowątkowa, świetnie dopracowana powieść o fabule przepełnionej tajemnicami. Anne Bishop po raz kolejny mnie nie zawiodła, tworząc historię, w której odnalazłam wszystko to, co w jej prozie uwielbiam – ciekawie skonstruowany, wypełniony magią świat przedstawiony, interesujących i niejednoznacznych bohaterów (moje serce bezapelacyjnie podbiła Zbieraczka Morag!), obecność motywów feministycznych, ogromną dawkę intryg i mocnych, trzymających w napięciu scen doprowadzających emocje czytelnika do wrzenia, nieco płomiennego romansu, który nie przytłacza fabuły i rozwija się w dość ciekawym kierunku.

Lektura najnowszej powieści Anne Bishop okazała się dla mnie cudownym, pełnym emocji doświadczeniem. „Filary Świata” to obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów twórczości pisarki oraz dla miłośników mrocznego fantasy. Gorąco polecam!

pokaż więcej

 
2019-01-03 22:13:27
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka, Uczta Wyobraźni

„Zrodzony” Jeffa VanderMeera to wyśmienita powieść z pogranicza fantastyki-naukowej i literatury postapokaliptycznej, doprawiona solidną dawką wątków psychologiczno-egzystencjalnych. Amerykański pisarz zabiera czytelników w pełną tajemnic podróż do bezimiennego, zniszczonego miasta przyszłości, w którym o przetrwanie walczą poszukiwaczka Rachel, jej partner - naukowiec Wick - oraz dziwna,... „Zrodzony” Jeffa VanderMeera to wyśmienita powieść z pogranicza fantastyki-naukowej i literatury postapokaliptycznej, doprawiona solidną dawką wątków psychologiczno-egzystencjalnych. Amerykański pisarz zabiera czytelników w pełną tajemnic podróż do bezimiennego, zniszczonego miasta przyszłości, w którym o przetrwanie walczą poszukiwaczka Rachel, jej partner - naukowiec Wick - oraz dziwna, biotechnologiczna istota, którą główna bohaterka znalazła podczas jednej ze swych miejskich wypraw – tytułowy Zrodzony. Nie łatwo było mi wgryźć się w tę powolnie rozwijającą się historię, ale każda kolejna przeczytana przez mnie strona przekonywała mnie, że mam do czynienia z niebanalny, wartościowym tytułem, którego lekturę z pełnym przekonaniem mogę określić wyborną ucztą wyobraźni. „Zrodzony” Jeffa VanderMeera to wyśmienita powieść z pogranicza fantastyki-naukowej i literatury postapokaliptycznej, doprawiona solidną dawką wątków psychologiczno-egzystencjalnych. Amerykański pisarz zabiera czytelników w pełną tajemnic podróż do bezimiennego, zniszczonego miasta przyszłości, w którym o przetrwanie walczą poszukiwaczka Rachel, jej partner - naukowiec Wick - oraz dziwna, biotechnologiczna istota, którą główna bohaterka znalazła podczas jednej ze swych miejskich wypraw – tytułowy Zrodzony. Nie łatwo było mi wgryźć się w tę powolnie rozwijającą się historię, ale każda kolejna przeczytana przez mnie strona przekonywała mnie, że mam do czynienia z niebanalny, wartościowym tytułem, którego lekturę z pełnym przekonaniem mogę określić wyborną ucztą wyobraźni.

pokaż więcej

 
2018-12-30 11:57:47
Ma nowego znajomego: Magda
 
2018-12-29 22:35:55
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka

„Przeklęci święci” Maggie Stiefvater to obowiązkowa lektura dla wszystkich fanów realizmu magicznego. Zakochałam się w tej magiczno-baśniowej opowieści o niezwykłych świętych zamieszkujących otoczoną pustynią osadę Bicho Raro.

 
2018-12-29 22:34:28
Ma nowego znajomego: Stokrotka
 
2018-12-29 22:19:17
Ma nowego znajomego: Michał
 
2018-12-11 23:25:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka

Lucinda Riley to obecnie jedna z moich ulubionych autorek tworzących literaturę kobiecą. Uwielbiam jej charakterystyczny styl, niezwykłą umiejętność łączenia ze sobą wątków obyczajowych, romantycznych i historycznych, obecną w jej utworach wielowątkowość oraz jej niesamowity talent do tworzenia opowieści, w których bohaterkami są najczęściej przedstawicielki kilku pokoleń nietuzinkowych,... Lucinda Riley to obecnie jedna z moich ulubionych autorek tworzących literaturę kobiecą. Uwielbiam jej charakterystyczny styl, niezwykłą umiejętność łączenia ze sobą wątków obyczajowych, romantycznych i historycznych, obecną w jej utworach wielowątkowość oraz jej niesamowity talent do tworzenia opowieści, w których bohaterkami są najczęściej przedstawicielki kilku pokoleń nietuzinkowych, walczących o swe miejsce w świecie kobiet. „Drzewo anioła” – najnowsza na polskim rynku wydawniczym powieść Lucindy Riley – to kolejna książka pisarki, która całkowicie mnie zauroczyła.

„Drzewo anioła” jest piękną, bezpretensjonalną opowieścią, której akcja rozgrywa się w okresie bożonarodzeniowym. Główna bohaterka – pięćdziesięcioośmioletnia Greta Simpson – od dwudziestu czterech lat cierpi na amnezję. Wypadek, któremu uległa w przeszłości odebrał jej nie tylko wspomnienia, doprowadził on również do tego, że Greta odcięła się od świata i zamknęła w sobie. Po latach jej przyjacielowi Davidowi - bratankowi jej męża - udaje się namówić ją na wspólne spędzenie świąt w posiadłości Marchmont Hall. Podczas bożonarodzeniowego spaceru, bohaterka nieświadomie wędruje pod tytułowe anielskie drzewko – miejsce skrywające jedną z największych tajemnic jej przeszłości. Szok, którego doznaje kobieta, odblokowuje jej umysł, a wspomnienia zaczynają napływać wartkim nurtem. Greta przypomina sobie swą burzliwą, wypełnianą marzeniami młodość, w której chwile szczęścia przeplatały się z okresami cierpienia i strachu.

Lucinda Riley po raz kolejny stworzyła emocjonującą opowieść, w której wątki rozgrywające się w teraźniejszości przeplatają się z wydarzeniami osadzonymi w przeszłości bohaterów. Historię przepełnioną intrygującymi tajemnicami i wzruszającymi momentami, w której udowadnia, jak ważna jest w życiu rodzina oraz pokazuje, że nigdy nie jest za późno na miłość. Pisarka wykreowała wspaniałych, wielowymiarowych bohaterów, których burzliwe historie poruszyły najczulsze struny mojej duszy.

pokaż więcej

 
2018-12-09 11:31:25
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Domowa biblioteczka
Autor:
Cykl: Zdążyć przed zmrokiem (tom 3)
 
2018-12-09 11:26:17
Dodała książkę na półkę: Chcę przeczytać, Domowa biblioteczka
Autor:
Cykl: Zdążyć przed zmrokiem (tom 2)
 
2018-11-23 00:04:57
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka

„Układanka” Karin Slaughter to ten typ powieści, która już od pierwszych stron porywa czytelnika intrygującą akcją. Wszystko zaczyna się od niepozornej sceny – matka i córka jedzą urodzinowy lunch i rozmawiają o przyszłości trzydziestojednoletniej jubilatki. Andy jest przeciętną kobietą, która nie ma pomysłu na przyszłość - mieszka w domu matki, nie ma oszczędności ani pomysłu na siebie. Jej... „Układanka” Karin Slaughter to ten typ powieści, która już od pierwszych stron porywa czytelnika intrygującą akcją. Wszystko zaczyna się od niepozornej sceny – matka i córka jedzą urodzinowy lunch i rozmawiają o przyszłości trzydziestojednoletniej jubilatki. Andy jest przeciętną kobietą, która nie ma pomysłu na przyszłość - mieszka w domu matki, nie ma oszczędności ani pomysłu na siebie. Jej nudne życie przewraca się do góry nogami, kiedy do restauracji wpada uzbrojony szaleniec, który zaczyna strzelać. Sparaliżowani strachem goście kulą się ze strachu za stolikami, modląc się, by to nie oni stali się kolejnym celem zamachowca. Tymczasem ranna matka Andy, drobna logopedka, staje w obronie córki, spektakularnie rozbraja napastnika i go zabija…

Andrea jest w szoku, nie może uwierzyć, że jej stateczna rodzicielka odważyła się obezwładnić i zabić niebezpiecznego mężczyznę. Tymczasem rozpoczyna się śledztwo, a Laurą i jej niezwykłym wyczynem zaczyna interesować się FBI. Zachowanie zrównoważonej do tej pory kobiety gwałtownie się zmienia. Laura kategorycznie zabrania córce rozmów z policją, staje się oschła i dość obcesowo każe Andy natychmiast wyprowadzić z domu. Trzydziestojednolatka jest zagubiona z powodu nagłej zmiany zachowania mamy oraz czuje się odtrącona, na swoje nieszczęście zwleka z wyprowadzką i staje się świadkiem przerażającej sceny. Okoliczności zmuszają Andy do natychmiastowej ucieczki. Podążając za wskazówkami pozostawionymi jej przez matkę kobieta przemierza Stany Zjednoczone, by odkryć szokującą prawdę o przeszłości Laury.

Akcja „Układanki” rozgrywa się na dwóch planach czasowych – wydarzeń rozgrywających się w teraźniejszości i bardzo ciekawych reminiscencji, które przenoszą czytelnika do roku 1986. Na główną część powieści składa się historia Andy, jej ucieczki, prób odkrycia tajemnic matki oraz przyspieszonego procesu dojrzewania emocjonalnego, który musi przejść mocno gapowata bohaterka. Andy jest niestety postacią bardzo irytującą i trudno ją polubić – jest niezaradna życiowo, często zachowuje się jak beksa, pozwala sobą manipulować i przez ogromną część fabuły zachowuje się jak osoba lekko upośledzona. Nie takiego typu głównego bohatera spodziewa się na ogół czytelnik sięgający po thrillery. Odniosłam wrażenie, że opowieść dotycząca Andy jest jedynie pretekstem do przedstawienia innej, o wiele ciekawszej i bardziej złożonej historii. Jest swoistego rodzaju klamrą, dzięki której pisarka mogła elegancko domknąć wątki i wydarzenia, które rozgrywały się w przeszłości.

Najmocniejszą stroną tego tytułu nie jest historia rozgrywająca się w teraźniejszości, lecz właśnie naładowane akcją, tajemnicą i mnóstwem wątków psychologicznych oraz społeczno-obyczajowych fragmenty przenoszące czytelników do roku 1986. To w nich kryje się główny wątek powieści i to one wyzwalają podczas lektury największe emocje – właśnie dla tych części warto przeczytać „Układankę”.

pokaż więcej

 
2018-11-11 18:27:16
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka
Cykl: Kroniki Ocalałych (tom 2)

Jestem totalnie zauroczona serią „Kroniki ocalałych” autorstwa Mary E. Pearson. Amerykańska pisarka stworzyła emocjonującą, słodko-gorzką opowieść, której drugi tom – podobnie jak poprzedni - porwał mnie bez reszty.

Po dramatycznych wydarzeniach, do których doszło w finale „Fałszywego pocałunku”, bohaterowie trafiają do Sanktuarium – głównej twierdzy Vendy, miejsca spotkań naczelników...
Jestem totalnie zauroczona serią „Kroniki ocalałych” autorstwa Mary E. Pearson. Amerykańska pisarka stworzyła emocjonującą, słodko-gorzką opowieść, której drugi tom – podobnie jak poprzedni - porwał mnie bez reszty.

Po dramatycznych wydarzeniach, do których doszło w finale „Fałszywego pocałunku”, bohaterowie trafiają do Sanktuarium – głównej twierdzy Vendy, miejsca spotkań naczelników prowincji – gdzie stają przez okrutnym władcą Komizarem. Dla Lii, Rafe’a i Kadena nadchodzi czas próby. Cała trójka musi powściągnąć swe emocje oraz wykazać się niemałymi umiejętnościami aktorskimi, by przetrwać w niegościnnej, przepełnionej wrogami Vendzie i uchronić tych, których kochają.

Narracja w powieści – podobnie jak w pierwszym tomie serii - została podzielona pomiędzy głównych bohaterów, dzięki temu czytelnik śledzi wydarzenia rozgrywające się w różnych miejscach twierdzy oraz królestw, wie również, jakie motywy kierują działaniami postaci oraz, jak gwałtowne i skomplikowane emocje targają nimi pod maskami opanowania i pozornej obojętności. Najwięcej miejsca zajmują oczywiście części poświęcone Lii. Główna bohaterka niezwykle dojrzała podczas trudnej podróży przez Vendę, nie jest już romantyczną marzycielką, która siebie i swoje potrzeby stawia ponad dobro innych – staje się prawdziwą księżniczką, kobietą potrafiącą odsunąć na bok własne pragnienia, manipulatorką i zimnym strategiem, gotowym ulegać kaprysom Komizara, by osiągnąć swój cel. Dzięki rozsądkowi, rodzącemu się darowi Pierwszych Córek i żywej wśród starych vendyjskich plemion legendzie, Lia wywalcza sobie okruchy wolności oraz zdobywa sympatię prostego ludu, który dostrzega w niej bohaterkę mającą zmienić losy odrzuconej przez królestwa Vendy. Dziewczyna, choć jest więźniem Komizara, również otwiera swe serce przed mieszkańcami surowej krainy.

Kreacja psychologiczna głównej bohaterki i otaczających ją postaci stoi na niezwykle wysokim poziomie. Mary E. Pearson stworzyła skomplikowanych i wielowymiarowych bohaterów, których działania zostały solidnie umotywowane. W „Zdradzieckim sercu” szczególnie zaintrygowała mnie bardzo niejednoznaczna postać Komizara – okrutnego, budzącego strach, ale również wielki szacunek wśród poddanych władcy, który, mimo wszystkich swych wad, dążył do tego, by dać Vendyjczykom nadzieję. Przez długi czas trudno określić, jakie są jego prawdziwe motywy. Czy okrucieństwo mężczyzny wynika z konieczności i miłości do Vendy, czy jest raczej cechą jego charakteru? Złożoność tej postaci i jej nieprzewidywalne działania są źródłami nieustającego, fabularnego napięcia.

Mary E. Perason bardzo ładnie rozwija historię trzech królestw, ich magicznej przeszłości i zbliżającej się wielkim krokami wojny. Jestem pod ogromnym wrażeniem wykreowanej przez pisarkę opowieści, sposobem w jaki ujawnia ona kolejne fakty związane z główną intrygą dworską – spiskiem, którego celem jest zniszczenie z trudem wypracowanego rozejmu miedzy trzema królestwami. Cieszę się, że autorka nie skupiła się – jak to czasami bywa w powieściach fantastycznych dla młodzieży – jedynie na rozterkach miłosnych Lii, Rafe’a i Kadena, że wątek romantyczny nie przytłacza całej opowieści, choć to właśnie on napędza akcję do przodu.

„Zdradzieckie serce” jest wyśmienitą kontynuacją „Fałszywego pocałunku” i naprawdę nie mogę się doczekać premiery finałowego tomu.

pokaż więcej

 
2018-11-04 22:32:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka
Autor:

Debiut powieściowy amerykańskiej psychoterapeutki A.F. Brady, to zgrabnie napisana, mroczna powieść psychologiczna, którą błyskawicznie się czyta. Pisarka ma niesamowicie lekki styl, więc lektura jest bardzo przyjemna, choć podjęta przez nią tematyka do łatwych bynajmniej nie należy.

Samantha James to supermenka, złota dziewczyna, która od lat jest najlepszą terapeutką zatrudnioną w Centrum...
Debiut powieściowy amerykańskiej psychoterapeutki A.F. Brady, to zgrabnie napisana, mroczna powieść psychologiczna, którą błyskawicznie się czyta. Pisarka ma niesamowicie lekki styl, więc lektura jest bardzo przyjemna, choć podjęta przez nią tematyka do łatwych bynajmniej nie należy.

Samantha James to supermenka, złota dziewczyna, która od lat jest najlepszą terapeutką zatrudnioną w Centrum Psychiatrycznym Tyflos. Na wiedzę i profesjonalizm Sam liczą wszyscy – zarówno przytłoczona problemami administracyjnymi szefowa, jak i mniej doświadczeni koledzy po fachu. Nikt nie wie, że pod maską opanowania utalentowana pani psycholog skrywa demony, nad którymi stopniowo zaczyna tracić kontrolę. Presja otoczenia, nawał pracy, problemy w związku, pogłębiające się uzależnienie odciskają mocne piętno na niestabilnym umyśle bohaterki. Czytelnik z rosnącym niepokojem śledzi historię złotej dziewczyny – genialnej manipulatorki i aktorki, która zdaje się nie dostrzegać własnych problemów i z uporem maniaka nie dopuszcza do siebie myśli, że sama potrzebuje pomocy. Postać Sam budzi w czytelniku szereg sprzecznych emocji. Z jednej strony trudno zrozumieć i zaakceptować autodestrukcyjne zachowanie głównej bohaterki, z drugiej z niemałą fascynacją odkrywa się jej kolejne sekrety.

„Na krawędzi” to mocny tytuł, w którym pisarka poruszyła rozległą problematykę. W powieści pojawiają się wątki dotyczące chorób psychicznych, alkoholizmu oraz nawiązywania toksycznych relacji. Mocnym punktem było osadzenie w roli głównej bohaterki i zarazem narratorki doświadczonej terapeutki, która - mimo całej posiadanej przez siebie wiedzy - nie jest w stanie uchronić się przed błędami oraz pułapkami uzależnienia. Cała historia staje się dzięki temu zabiegowi jeszcze bardziej przejmująca. Skomplikowana opowieść Sam pochłonęła mnie bez reszty.

Jeśli jesteście fanami dobrych powieści psychologicznych, koniecznie pamiętajcie o tym tytule.

pokaż więcej

 
2018-10-28 23:21:39
Ma nowego znajomego: Julian Adamczyk
 
2018-10-24 23:02:29
Dodała książkę na półkę: Przeczytane, Domowa biblioteczka
Cykl: Tajemnica Askiru (tom 2)

Kiedy kilka miesięcy temu sięgałam po pierwszą część „Tajemnicy Askiru” Richarda Schwartza czułam niemałą ekscytację, ale również pewną dozę obaw. Ekscytację, ponieważ opis „Pierwszego Rogu” zapowiadał powieść opartą na szalenie lubianych przeze mnie motywach. Obaw, bo zastanawiałam się czy przypadnie mi do gustu styl nieznanego autora, czy spodoba mi się wykreowana przez niego opowieść. Dziś,... Kiedy kilka miesięcy temu sięgałam po pierwszą część „Tajemnicy Askiru” Richarda Schwartza czułam niemałą ekscytację, ale również pewną dozę obaw. Ekscytację, ponieważ opis „Pierwszego Rogu” zapowiadał powieść opartą na szalenie lubianych przeze mnie motywach. Obaw, bo zastanawiałam się czy przypadnie mi do gustu styl nieznanego autora, czy spodoba mi się wykreowana przez niego opowieść. Dziś, kiedy jestem już dawno po lekturze „Pierwszego Rogu”, kiedy dosłownie połknęłam „Drugi Legion”, pozostało mi tylko stwierdzić, że Schwartz to zdecydowanie„mój” autor – jego proza perfekcyjnie wpasowuje się w mój gust literacki, wykreowane przez niego historie wciągają mnie do tego stopnia, że zapominam o otaczającej mnie rzeczywistości, a każda próba oderwania mnie od lektury rozbudza czytelniczego demona, który z rozkoszą wyekspediowałby przeszkadzających intruzów na Księżyc…

Akcja „Drugiego Legionu” rozpoczyna się niemal bezpośrednio po wydarzeniach, do których doszło w pierwszej części „Tajemnicy Askiru”. Od pokonania wrogów minęły trzy tygodnie. Choć magiczna, śnieżna burza ucichła, goście Pod Głowomłotem nadal pozostają zmuszeni do przymusowego postoju w zasypanej śniegiem gospodzie, do której nieoczekiwanie trafia Kennard – tajemniczy wędrowiec, który wie zaskakująco wiele o Dawnym Królestwie. Przybysz bardzo szybko znajduje wspólny język z poszukującą sojuszników w walce z barbarzyńskim imperium Thalaka pół-elfką Leandrą. Mężczyzna radzi maestrze, by spróbowała dostać się do legendarnego, miasta Askir, gdzie na Radzie Koronnej będzie mogła przedłożyć władcom siedmiu imperiów swą prośbę o pomoc.

Leandra, Havald i reszt kompani wyruszają w pełną przygód i niebezpieczeństw podróż poprzez usiane pułapkami podziemne korytarze, mroźne doliny, magiczne portale i spieczone słońcem pustynne krajobrazy egzotycznego Besarajnu. Grupa śmiałków musi zmierzyć się z podążającymi ich śladem wrogami, chciwymi kupcami niewolników oraz chytrymi złodziejaszkami. Bohaterowie nie mają ani chwili oddechu, a czytelnik z zachwytem śledzi kolejne fascynujące wydarzenia, które stają ich się udziałem.

Richard Schwartz stworzył powieść, którą czyta się jednym tchem. „Drugi Legion” ma same plusy - powieść jest naładowana akcją, przygoda goni przygodę, a intrygi wyrastają, jak grzyby po deszczu. Nie brak w utworze przedniego humoru sytuacyjnego i słownego, bohaterowie również zostali świetnie wykreowani (moją ulubienicą jest bezsprzecznie mroczna elfka Zokora - jeśli przeczytacie powieść, na pewno będziecie wiedzieli dlaczego).

Jeśli jesteście fanami high-fantasy koniecznie sięgnijcie po serię „Tajemnica Askiru”. Ja jestem zachwycona dotychczas wydanymi tomami i z niecierpliwością czekam na premierę kolejnej części.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
2009 386 4244
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (41)

Ulubieni autorzy (3)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (7)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd